Zavrieť

Porady

chýbajúce dni poistenia

Dobrý deň, ja si neviem rady, čo v prípade, že mojej známej chýba doba poistenia 13 dní?
doplatiť DNP, alebo dohodu na pravidelný príjem, alebo krátkodobo sa zamestnať to sú riešenia......
ale teraz keď je v evidencii na UPSVaR sa odhlási z evidencie ? alebo ako má pokračovať? ja som na takýto rébus krátka, pretože v prípade dohody, by mohla ostať v evidencii, ak by jej príjem nepresahol max. stanovenú čiastku, t.j. 145,94/ mesiac .....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale ak má záujem o dávku v nezamestnanosti - tak tá nemá nič spoločné s DNP??? - aj keď by sa dalo poistiť samostatne (čo sa už teraz ani vôbecnedá).

    Nemala sa zaevidovať na UPSVaR - ale mala sa najskôr na tých pár dní prihlásiť na celý balík poistena - v ktorom je aj PvN. (NP+DP+PvN)
    Teraz by bolo lacnejšie zamestnať sa krátkodobo (hocijaký úväzok, ale aspoň 150 príjem) - - takto ju vyradia z evidencie UoZ - a po skončení ju môžu znova zaradiť (nejaké zastupovanie by bolo ideálne)
    Lebo ak by sama požiadala o vyradenie (žeby sa prihlásila na balík dobrovoľného poistenia - návrat do evidence je možný dosť neskoro - až po troch mesiacoch.
    doplním: ak bolo poistení viac - tak sa VZ sčítajú (samozrejme, priemer sa zvýši). Dôležité je, aby bolo dobrovoľné poistné uhradené včas!! Ak by nebolo - doba poistenia sa počítať bude, ale nejde do výpočtu DVZ!
    Naposledy upravil Katy a R : 28.05.13 at 13:42
    Negoti ďakujem za upresnenie.......
    ešte mám otázku, PvN - dávka sa počíta z 2 posledných rokoch poistenia, bude sa počítať aj z poistenia, kt. bude krátkodobo? t.j. dobrovoľné sa počíta iba v prípade, že trvá 26 týždňov, alebo ako to bude?
    pretože, počas trvania PPV, mala dotyčná aj živnosť, popri nej bola aj dobrovoľne poistená v nezamestnanosti......
    ďakujem.....
    Katy a R neviem, prečo by malo byť tch 26 týždňov ???? - dôležité je zaplatiť včas ! (doplnila som)

    chýbajúce dni poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.