Zavrieť

Porady

PN a VYPOVED, Mam narok na nejake peniaze?

Zdravim,
Prosim o radu. Bola som dlhsie nezamestnana, teraz som po operacii, nasla som si pracu kde ale mozem nastupit az o par tyzdnov vzhladom na to ze sa musim po operacii setrit. Zatial som si nasla inu pracu fyzicky menej narocnu, ale chcem tam skoncit, lebo je to uplne zle, som v skusobnej dobe.
Takze otazka znie: ak chcem byt naposledy v praci 31.5.2013 tak do ukoncenia PP pisem aky datum? Lebo pride mi blbe ze donesiem vypoved necakane a este byt cely den v praci...
Rozmyslam ze sa radsej necham od lekara vypisat, do prace zanesiem PNku... a v den skoncenia PNky prinesiem aj vypoved. Ziskam tym nieco? Mam narok na nejaku mzdu pocas PNky? Alebo nejaky prispevok od soc. poistovne? Prosim nesudte, ale poradte. Nechce sa mi vsetko vysvetlovat, ale mam na taketo spekulacie dost dovodov, tento zamestnavatel je podvodnik a zdierac prvej triedy...
Dakujem za rady

Este som nikdy nebola PN, chodila som do prace aj ked som bola chora, tak poradte prosim ako postupovat, aby som si splnila vsetky povinnosti.
Dakujem
Naposledy upravil Michaela Taschnerova : 29.05.13 at 04:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenulik 77 je offline (nepripojený) zdenulik 77

    personalistka zdenulik 77
    Ak som dobre pochopila, tak na operácii ste boli počas toho, čo ste boli nezamestnaná a nepoberali ste nemocenské dávky od sociálnej poisťovne. Ak by ste ich poberali, tak je podstatné aj to, ako dlho, aby Vám vznikol nárok na ďalšiu PN-ku.
    Michaela Taschnerova Ano dobre ste to pochopila

    zdenulik 77 je offline (nepripojený) zdenulik 77

    personalistka zdenulik 77
    Ak som dobre pochopila, tak na operácii ste boli počas toho, čo ste boli nezamestnaná a nepoberali ste nemocenské dávky od sociálnej poisťovne. Ak by ste ich poberali, tak je podstatné aj to, ako dlho, aby Vám vznikol nárok na ďalšiu




    PN-ku.

    PN a VYPOVED, Mam narok na nejake peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.