Zavrieť

Porady

Novoobjavené dedčstvo

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, že keď po mojom mŕtvom starom otcovi sa našli polia, ktoré neboli pôvodne prejednané po dedičstve. Môj starý otec mal viac detí, no môj otec (syn starého otca) je taktiež už mŕtvy a súrodenci môjho otca to spolu so mnou chcú prejednať, ako to prebieha v takomto prípade ?
gatab Napísala som to dosť nezrozumiteľne pozostalí po Tvojom otcovi to som mala na mysli dedové deti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    a ty máš koľko súrodencov, resp. koľko detí mal starý otec? prebieha to tak, že celok čo mal starý otec sa delí počtom jeho detí a ak ty máš súrodencov tak sa diel tvojho otca delí počtom detí... t.j. starý otec mal 5 detí a jedno tvoj otec je mrtvy a ty maš brata tak sa delí nasledovne celkový majetok starého otca na 5 častí a ty zdedíš 1/2 z 1/5 k celku...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nastupuješ vlastne na miesto svojho otca (ak máš súrodencov, tak spolu) . Zrejme sa chcú dohodnúť - pri dedičskom konaní sa môže uzavrieť dohoda - ideálne je, keď sa dopredu dohodnete, komu čo pôjde. Ak majú záujem o pôdu, tak ťa možno chcú vyplatiť, alebo ti tú svoju pôdu ponúknuť (pozor, aj poplatky sa delia, nielen majetok)

    Novoobjavené dedčstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.