Zavrieť

Porady

Manko - účtovanie a DPH

SZČO počas inventúry zistila dosť vysoké manko a menší prebytok. Aj po "zápočte" je to pekná suma cca 1500eur. Nakoľko sa od otvorenia predajne (3 roky) vystriedalo viac zamestnancov a tým vznikol chaos vo sklade. Taktiež boli trošku špecifické podmienky okolo predaja a tiež tam sa viedol aj externý sklad (príjem bol na základe zápožičky, ale výdaj nemali na základe čoho urobiť(od druhej firmy nič nedostali), tak to ostalo tam. Teraz je ťažko zistiť, čo sa vlastne vrátilo v rámci toho externého skladu. Potrebujem poradiť, ako postupovať pri účtovaní manka a DPH. Vzhľadom na vysokú sumu, aby sme nemali problém pri kontrole, aby to nechápali ako podvod. Ovplyvňuje manko ZD z príjmu FO?

Nákup tovaru sa účtuje v peňažnom denníku ako položka ovplyvňujúca základ dane ako zásoby + dph. Takže ak je manko - je potrebné ponížiť zásoby a preúčtovať to do ostatných neovplyvňujúcich nákladov?
Naposledy upravil nikula : 07.06.13 at 11:29 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    - pokial sa nejedna o kradez, tak odpocitanu dph neopravujes
    - ak szco uctuje v jednoduchom uctovnictve, tak nakup tovaru uctuje ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane, takze podla mojho nazoru manko na takomto tovare tiez nemoze upravovat zaklad dane z prijmov .. preuctuje sa v penaznom denniku na vydavky nezahrnovane do zakladu dane - ostatne...§21,2,e v tomto pripade plati
    nikula Nákup tovaru sa účtuje v peňažnom denníku ako položka ovplyvňujúca základ dane ako zásoby + dph. Takže ak je manko - je potrebné ponížiť zásoby a preúčtovať to do ostatných neovplyvňujúcich nákladov?

    Manko - účtovanie a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.