Zavrieť

Porady

arizona Nenapisal si dolezitu vec. Komu patri dom? Kto je na LV ako majitel? Atd.
michael9 Prepač. Dom je spoločný , je na uver v banke, ale na LV som vlastnik ja a bohužial moja ex žena. Ale všetko taham ja od sameho začiatku a aj teraz po rozvode. Dakujem pekn
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Myslim si, ze dom ti moze ostat, ale budes musiet vyplatit manzelku, ak ste spoluvlastnici domu a aj ostatny majetok si budete musiet podelit. Sud neskuma, kto co plati za trvania manzelstva, majetok je v BSM.
    michael9 To mi je jasné že ju budem moset vyplatit ale neviem či je dobre to tahat na sud aby sud rozhodol kolko je dat penazi alebo dohodnut sa medzi sebou. Ale Nasa hypoteka sa prerabala 1 rok do zadu tak z vyplatania by asi vela penazi nedostala. tak sudnou cestou to nechce, ale určila si sumu a tu chce. Ked jej nedam tie peniaze čo chce tak z ničim nesuhlasi a sud sa bude takto natahovat velmi dlho a to su zase peniaze
    zanetth Tebe sa tá suma, ktorú chce zdá prehnaná? Vždy je lepšie dohodnúť sa ako ísť súdnou cestou...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    píše, že platí všetko PO ROZVODE .... nie počas manželstva
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michael9 ja tie uvery platim aj po rozvode a platil som aj pred tym. Ona nikdy nic nezaplatila. A počul som ,že pokial niesme majetkovo vysporiadany tak by mala polovicu dlho (uverov) platit aj ona, ked že polovica domu je aj jej
    arizona ano, ved je tiez majitelka, takze jej nechaj platit jej polovicu aj energie, ktore mina. Preco si v dome nezostal ty s dietatom, ale ex?
    alaya1 No, ak to nema sudom nariadene, neviem, kto ju donuti, aby platila tu polovicu.
    michael9 Ostal som v dome ja ale ked chce polovicu domu tak by mala aj polovicu dlhov platit, Vdome som ja z malym a dom jej nedam
    misoft Pokiaľ príde na "lámanie" chleba - pri majetkoprávnom vysporiadaní pred súdom musíš preukázať, že splácaš ty sám všetky náležitosti i napriek tomu, že by sa mala svojou 1/2 podieľať i tvoja ex-. Toto potom dáš ako požiadavok pre vyrovnanie (resp. vyplatenie) - odpočítanie jej nevyplatených povinných splátok od tvojho vyplatenia. A môže sa stať, že miesto doplácania svojej ex- bude musieť ona tebe doplatiť. Súd - pokiaľ je v tomto ešte zaineresovaná zverená osoba (dieťa) - by mal tiež prihliadať na to.
      zbaliť

    Po rozvode s manželkou mi sud zveril do opater syn.(ona ho nechcela) Možem prist o dom ked sa budeme majetkovo pravne vysporadat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.