Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pochváliť
teším sa
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
m.hladka
teším sa
+1
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Od kedy bude platnosť od 1.1.2014?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
...to bude akože ďalší krok k zjednodušeniu administratívy pri daňových a odvodových povinnostiach podnikateľov?
6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
áno - účinný od 01.01.2014
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
len som zvedavý kedy bude formulár v edane a kedy v účtovných softoch
1 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Pochváliť
Mňa už táto šikana fakt nebaví. Podvodníci a veľké ryby si plávu bez trestu a nám len pribúdajú povinnosti.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
ja len dúfam, že toto prestane baviť už aj "podporovateľov".
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Inak, napadá ma, či niekto dokáže odhadnúť kvantum dát, ktoré mesačne/kvartálne pritečie na DU. Netuším, koľko je na sk platiteľov dane, ale minimálne traja operatori majú podľa mojho odhadu mesačne určite každý minimálne milion faktúr.... Jasne, že to pojde automaticky, ale to kvantum dát bude potrebovať iné mašiny na spracovanie, archiváciu... A to sú len telefóny.... Sú aj obratovo malé firmy, ktoré majú mesačne 500-1000 faktúr. A predpokladám, že takých je celkom dosť... Stavia sa niekde nejaké dátové úložisko?
8 0
alexandra1982 alexandra1982

alexandra1982 je offline (nepripojený) alexandra1982

Pochváliť
a zasa veľké pokuty za nepodanie al.oneskorené podanie ... a pritom výkazy podľa účelu plnia skutočne len kontrolnú funkciu .... zákonodári si teda vedia "zarobiť" na platy
5 0
pepoxx pepoxx

pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

Pochváliť
Zníženie byrokracie pre podnikateľov v praxi.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
Pomaly ale iste bude nemožné robiť účtovníctvo ručne. Stúpne aj predajnosť programov. A ešte niektoré detaily : Za mobily súhrnná faktúra xxx EUR, odoslané faktúry XX ks pre 1 firmu. V rámci zjednodušenia firma mala zberný účtovný doklad, kde sú faktúry rozúčtované napr. aj na nedaňové telefóny - toto sa nestretne ani náhodou. A 80 % PHM, druhý príklad z praxe, alebo faktúra daňová/nedaňová ... stačí repre, ani nemusí byť osobná spotreba. A môžu párovať faktúry a robiť kontroly, kde tí podvodníci zapotrošili zbytok DPH... ozaj veď aj toto dať dokopy - aspoň pár klikov myšou bude musieť niekto na DU urobiť. Aj tam bude z toho chaos.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Veru, bude sa to riadne komplikovať, napr. pri Orange. Ja si zas neviem predstaviť, aké IČ DPH uvediem pri nadobudnutí tovaru z Číny, Indie, Malajzie, keď sa preclieva v Slovinsku a Nemecku. No a na tých ázijských faktúrach ani jedno číslo nenájdete, len orientačné v adrese.
Alebo: predávajúci uvedie do zoznamu DKP, ja mám pri nákupe jeho IČ DPH, tieto čísla nemusia byť zhodné (kedysi DKP sa tvoril číslo DÚ + rodné číslo).
Že by som šla do SD?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
mne sa páči, že ešte vlastne ani nevedia, ako to bude od januára fungovať, ke´d všeti už budú posielať výkazy elektronicky a ku tomu pridajú takúto kuca-pacu.... Ja mám pocit, že to je hodne nedomyslené.... A neverím, že sa také neičo može od 1. januára, t.j. za 7 mesiacov podariť.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
Mne sa nepáči, že môj katastrofický scenár, že všetky zmeny budú tak odborne pripravené, a všetkými zákonmi ošetrené ako Dohody , sa ukazuje ako reálny...
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Napadá mi, a nebolo by už jednoduchšie, keby sa z každého účtovníka stal rovno zamestnanec štátu - daňový kontrolór? Možno by to bolo aj lacnejšie
11 0
salsa salsa

salsa je offline (nepripojený) salsa

Pochváliť
Navrhujem zrušiť DPH , mali by si múdre hlavy konečne spočítať , koľko by štát ušetril , keby žiadna DPH nebola / napr. podvody pri nadmerných odpočtoch , ušetrilo by sa na tlačivách , kontrolóroch atď.. , určite by ste viacerí so mnou súhlasili
27 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Dáša_
Napadá mi, a nebolo by už jednoduchšie, keby sa z každého účtovníka stal rovno zamestnanec štátu - daňový kontrolór? Možno by to bolo aj lacnejšie
nestraš.
na okraj - aj v novele zákona o daňových poradcoch sprísnili vzdelanostné kritériá pre prijatie do klubu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
srska
toto stanovisko zastáva aj ing. jablonková z mf sr.
ale ... ešte vždy je výber dph pre verchušku zaujímavý
len aby pre nich neboli zaujímavé hlavne tie podvody.... je jedno, z ktorej strany
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05