Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Pochváliť
ďalší paškvil z rúk tejto vlády.... som zvedavá, ak niektorí účtovníci ukončia zmluvy so svojimi ľuďmi, veď stihnúť všetky daňové priznania a prechod na KV je tak na slučku.....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
To s tými pokutami snáď nemyslia vážne???? Veď za opravné a dodatočné priznania nikdy neboli pokuty (okrem úrokov z omeškania). A tie ostatné chyby ja považujem za "administratívne". Tento štát asi začne prosperovať z pokút....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
cacka
To s tými pokutami snáď nemyslia vážne???? Veď za opravné a dodatočné priznania nikdy neboli pokuty (okrem úrokov z omeškania). A tie ostatné chyby ja považujem za "administratívne". Tento štát asi začne prosperovať z pokút....
A vo tom to je.
A Varehovi zrušili rozsudok pre procesnú chybu
http://www.aktuality.sk/clanok/24020...tm_campaign=HP
2 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Je to svinstvo....ako všetko čo táto vláda vyprodukovala....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pochváliť
marjankaj
...A Varehovi zrušili rozsudok pre procesnú chybu
http://www.aktuality.sk/clanok/24020...tm_campaign=HP
... treba sa "nepoznať" so správnymi ľudmi

p.s. ... takéto správy vždy mi dodajú elán a nadšenie do prípravy na zostavovanie KV !
Naposledy upravil Stefan2005 : 15.11.13 at 14:22
2 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

Pochváliť
V prípade akejkoľvek chyby v kontrolnom výkaze a to aj ak pôjde o „preklep“ alebo doplnenie transakcie, ktorá nebude mať vplyv na výšku daňovej povinnosti alebo nadmerného odpočtu bude správca dane v zmysle platného zákona povinný vyrubiť platiteľovi dane pokutu.

to je choré.....
7 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
JAJA11
bea, no pri tej poslednej vete je mi do plaču .... už som upozornila majiteľov firmy, že sa kľudne môže stať, že bude pokuta..... hlavne ten prepis čísel faktúr dodávateľov bude problém.... ak si myslia, že takto nás donútia nespraviť chybu, tak sa veľmi mýlia, veď to budem o to robiť vo väčšom strese
už nás vystresovali pri čípovaní psov, nakoniec museli uznať, že to nemá zmysel, teraz nás stresujú pokutami za malicherné chyby vo výkazoch, len si neviem predstaviť, ako budú stíhať pracovníci DÚ posielať výmery na pokuty za chybné výkazy, veď mi budú musieť najskôr dokázať chybu, čo ak sa pomýli môj dodávateľ a uvedie mi zle číslo na faktúre a neinformuje ma o oprave toho čísla? to bude odvolaní a dohadovaní, čo bolo správne.... už teraz mám otázok, ako budem vedieť, ktoré číslo faktúry mám uviesť pri niektorých dodávateľoch.....
... Ing. Jablonková ( na svojom školení zo dňa 5. 11. 2013) sa k tomu vyjadrila, že požiadali, aby tie pokuty neboli aspoň zo začiatku také zlé ...
... ale keď si uvedomím, že aj účinnosť novely okolo kontrolných výkazov navrhovali k 1. 10. 2014, no pán minister bol proti a trval na svojom ...

... podľa vyjadrenia p. Jablonkovej bolo niekoľko sedení ( MF SR), aj so softvérovými firmami a aj zo zástupcami Slovenskej komory daňových poradcov a resumé: pojem variabilný symbol legislatíva Smerníc o spoločnom systéme DPH nepozná = pozná poradové číslo faktúry = takže v tomto " na obzore" nebude žiadna zmena ...
Naposledy upravil promont maja : 15.11.13 at 13:18
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Inak aj tie kontroly sú "podarené".
V kontrolnom výkaze budú aktívne kontroly:
- správnosti IČ DPH odberateľa a
- skutočnosť, či je odberateľ uvedený na „listine rizikových subjektov“.
Predsa pri dodávke služieb, prípadne tovaru ozaj človek nemá vždy čas a možnosť zisťovať, či je odberateľ uvedený na „listine rizikových subjektov“.... A asi taká istá kontrola bude pri dodávateľoch. Klient mi dá na zaúčtovanie faktúry, až keď už "obchod" prebehol. Mne začne vyskakovať nejaké upozornenie, či čo pri nahratí KV A čo mám ja už potom robiť? Čakať, či príde kontrola, alebo rovno pokuta alebo čo?
Ja síce opakovane upozorňujem na kontrolu obchodných partnerov na stránke drsr, ale klienti to často zabudnú....
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Pochváliť
Tak tie pokuty ma dorazili....Dúfam, že sa ešte spamätajú, či....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Tiež mi to môj rozum odmieta akceptovať....sama som zvedavá, čo z toho bude...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Pochváliť
a nebolo by mi lepšie na úrade práce?????

to s tými pokutami je fakt neskutočné
3 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Pochváliť
veru, to by mali zmeniť, ešte viac stresov a tím viac chýb.... preboha, čím sa človek viac sústredí, tím je to horšie..... dakujeme...
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
[QUOTE="promont maja"]
JAJA11

... podľa vyjadrenia p. Jablonkovej bolo niekoľko sedení ( MF SR), aj so softvérovými firmami a aj zo zástupcami Slovenskej komory daňových poradcov a resumé: pojem variabilný symbol legislatíva Smerníc o spoločnom systéme DPH nepozná = pozná poradové číslo faktúry = takže v tomto " na obzore" nebude žiadna zmena ...
Aj tak mohli do usmernenia dať, že to budú len čísla! To zas nie je taký problém uviesť, že poradové číslo faktúry, očistené od lomiek, písmen, pomlčiek, pretože ČÍSLO je v správnom poňatí len a len číslo.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
maja
Tak tie pokuty ma dorazili....Dúfam, že sa ešte spamätajú, či....
No ak by všetci živnostníci ukončili živnosť, tak by im to možno zaplo.
Inak asi ťažko.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pochváliť
bea
Inak aj tie kontroly sú "podarené".
V kontrolnom výkaze budú aktívne kontroly:
- správnosti IČ DPH odberateľa a
- skutočnosť, či je odberateľ uvedený na „listine rizikových subjektov“.....
... v tejto súvislosti si dovolím otázku - ak celú zodpovednosť našijú na zostavovateľov kontrolných výkazov, tak by ma zaujímalo, čo existuje možnosť elektronicky skontrolovať, či dané IC-DPH sa nenachádza medzi rizikovými...

Elektronicky to nemyslím tak, že si otvorím príslušnú stránku a naťukám dané číslo a vyhodí to niečo... ale myslím na automatickú elektronickú kontrolu (obdobu niektrorých funkcii zdravotníckych programov, ktoré vedia zistiť, či dané RC je poistencom konkrétnej ZP) - t.j. že výstup generovaný účtovným programom sa napojí na centrálnu databázu a online automaticky overí si správnosť čísla, resp. skutočnosť, či sa nenachádza na zozname rizikových ... lebo keď to budú vedieť oni automaticky skontrolovať, túto možnosť by mal mať aj daňový subjekt... o takejto možnosti žiaľ neviem...

Ak sa budiem chcieť vyhnúť likvidačnej pokute (pokutám), tak mi nezostane nič iné. len pracne overovať stovky IC-čiek... to je pekné znižovanie administratívnej náročnosti podnikania ! Tobôž, keď tie zoznamy nie sú vždy aktuálne...

... a veľmi by ma zaujímalo, ako to bude v prípade, ak si napr. do 15. dňa overím všetky IC, výkaz odpošlem napr. 23-tieho, a oni 20-tieho zaradia niekoho do zoznamu rizikových.... najprv by niekto mal zadefinovať jednoznačné pravidlá fungovania týchto zoznamov... pokiaľ nestane rovnováha medzi zodpovednosťou daňového subjetku s finančnou správou v reálnom čase, tak vyberanie pokút je zbojstvo.
5 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Stefan2005
... a veľmi by ma zaujímalo, ako to bude v prípade, ak si napr. do 15. dňa overím všetky IC, výkaz odpošlem napr. 23-tieho, a oni 20-tieho zaradia niekoho do zoznamu rizikových.... najprv by niekto mal zadefinovať jednoznačné pravidlá fungovania týchto zoznamov... pokiaľ nestane rovnováha medzi zodpovednosťou daňového subjetku s finančnou správou v reálnom čase, tak vyberanie pokút je zbojstvo.
Veru.. Bude treba vždy pre istotu vytlačiť v deň kontroly výsledok, že vtedy nebolo IC DPH uvedené v zozname a odkladať Inak si to neviem predstaviť....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
bea
Stefan2005
... a veľmi by ma zaujímalo, ako to bude v prípade, ak si napr. do 15. dňa overím všetky IC, výkaz odpošlem napr. 23-tieho, a oni 20-tieho zaradia niekoho do zoznamu rizikových.... najprv by niekto mal zadefinovať jednoznačné pravidlá fungovania týchto zoznamov... pokiaľ nestane rovnováha medzi zodpovednosťou daňového subjetku s finančnou správou v reálnom čase, tak vyberanie pokút je zbojstvo.
Veru.. Bude treba vždy pre istotu vytlačiť v deň kontroly výsledok, že vtedy nebolo IC DPH uvedené v zozname a odkladať Inak si to neviem predstaviť....
To zas papierne budú mať tržby.
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
bea
Stefan2005
... a veľmi by ma zaujímalo, ako to bude v prípade, ak si napr. do 15. dňa overím všetky IC, výkaz odpošlem napr. 23-tieho, a oni 20-tieho zaradia niekoho do zoznamu rizikových.... najprv by niekto mal zadefinovať jednoznačné pravidlá fungovania týchto zoznamov... pokiaľ nestane rovnováha medzi zodpovednosťou daňového subjetku s finančnou správou v reálnom čase, tak vyberanie pokút je zbojstvo.
Veru.. Bude treba vždy pre istotu vytlačiť v deň kontroly výsledok, že vtedy nebolo IC DPH uvedené v zozname a odkladať Inak si to neviem predstaviť....
Že vraj budú dva zoznamy (dnes to bolo na školení, na ktorom som sa zúčastnila...), jeden bude pre aktuálne rizikové subjekty a druhý zoznam bude o tých ktorí bolí vyradení z toho prvého zoznamu (že niekedy boli rizikovými subjektami)....
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
[QUOTE="mojto"]
promont maja
JAJA11

... podľa vyjadrenia p. Jablonkovej bolo niekoľko sedení ( MF SR), aj so softvérovými firmami a aj zo zástupcami Slovenskej komory daňových poradcov a resumé: pojem variabilný symbol legislatíva Smerníc o spoločnom systéme DPH nepozná = pozná poradové číslo faktúry = takže v tomto " na obzore" nebude žiadna zmena ...
Aj tak mohli do usmernenia dať, že to budú len čísla! To zas nie je taký problém uviesť, že poradové číslo faktúry, očistené od lomiek, písmen, pomlčiek, pretože ČÍSLO je v správnom poňatí len a len číslo.
... vraj v tom, že to nebudú len čísla, softvérové firmy nevideli žiaden problém ...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Veď pre SW firmy to ani nemôže byť problém. Oni to urobia - budú sa uvádzať poradové čísla tak, ako treba pre KV a tiež VS pre banku a je to ..... No veď to nie je problém ....
Len, že to pre nás bude ďalší zdroj možných chýb, tak to nikoho nezaujíma
Ešte keby pomohli SW firmy tak, že po nahratí poradového čísla s písmenami a lomítkami, pomlčkami, do ďalšieho poľa vložia automaticky VS bez týchto "zbytočností", tak to by bolo od nich pekné
1 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05