Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
micuska6 micuska6

micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

Pochváliť
diletantizmus najhrubšieho zrna
3 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Práve mám v ruke faktúru od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a to je typický príklad rozdielu v poradovom čísle faktúry a VS. Zatiaľ mi dovolí pri nahrávani fa zadať iba jedno číslo. Tak zadávam VS, lebo z toho musím urobiť prev. príkaz. Po 1.1.2014 budem musieť zadať por.číslo fa a dať si bacha, aby som zadala do PP potrebný VS. Ale možno ma od chyby zachránia "sofťáci". .-)
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
a ešte by som mala takú otázku, že kam dať od nemenovaných prepravných spoločností doklad : FAKTÚRA - platba v hotovosti (na ktorej je vyčíslená suma prepravného + základ dane + daň), keďže to dávam z pokladne s VPD dokladom....ehm. Ďakujem
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Pochváliť
Sledujete všetky zmeny ? Však sa z toho zbláznite !!!
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
... ešte jedna z pripomienok zo školenia od Ing. Z. Jabkonkovej ... potrebné myslieť aj na preddavky, resp. platby vopred, keď nie sú určené množstvá a ceny = vtedy podľa Rozsudku súdneho dvora EÚ - BUPA ( starý ešte z roku 2006 ..) = vtedy nie je nárok na odpočet DPH = na tento rozsudok nadväzuje aj Rozhodnutie Najvyšieho súdu SR z roku 2009 ... dúfajúc tak, že nie som až tak mimo témy ... ale možnože sa to niekomu zíde ...

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...9CJ0270:SK:PDF
http://www.supcourt.gov.sk/data/att/13824_subor.pdf
4 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Pochváliť
Antonia Jendrišáková
Sledujete všetky zmeny ? Však sa z toho zbláznite !!!
nič iné nostáva, ale zbláznených tu už je z tohoto ich výmyslu....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Pochváliť
a čo s tými pokutami? myslíte si, že prejdú? veď to je likvidačné!!!
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
ved to už prešlo, novela bola schválená
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Pochváliť
no už vidím tety na DÚ, čo bud vypisovať len výzvy na odstránenie nedostatkov. lebo v novela sa píše:
"Ak platiteľ nedoručí kontrolný výkaz daňovému úradu, doručí kontrolný výkaz oneskorene, uvedie v kontrolnom výkaze neúplné alebo nesprávne údaje alebo v lehote určenej vo výzve daňového úradu neodstráni nedostatky podaného kontrolného výkazu, daňový úrad uloží platiteľovi pokutu do výšky 10 000 eur."
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Začína nová éra. Kedysi inkvizícia naháňala čarodejnice, v súčastnosti naháňa vláda daňovníkov. Ktovie ako ďaleko chcú až zájsť a koľko sme toho ochotní zniesť....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
kuravesele
a ešte by som mala takú otázku, že kam dať od nemenovaných prepravných spoločností doklad : FAKTÚRA - platba v hotovosti (na ktorej je vyčíslená suma prepravného + základ dane + daň), keďže to dávam z pokladne s VPD dokladom....ehm. Ďakujem
Aj toto je jeden z dôkazov, že zákonodarca netuší, čo schválil.... Malleus maleficarum r. 2014, diel 1. = http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...1-1-2014.xhtml
0 0
zubik zubik

zubik je offline (nepripojený) zubik

Pochváliť
Tento výkaz ideme musieť robiť všetci? Alebo iba trojstranný obchod?
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
všetci
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
mojto
všetci
Všetci nie. Iba tí, ktorí podávajú daňové priznanie DPH.
1 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
marjankaj
mojto
všetci
Všetci nie. Iba tí, ktorí podávajú daňové priznanie DPH.
samozrejme
ak nemá dph, čo by tam tak uvádzal ...
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Dav
kuravesele
a ešte by som mala takú otázku, že kam dať od nemenovaných prepravných spoločností doklad : FAKTÚRA - platba v hotovosti (na ktorej je vyčíslená suma prepravného + základ dane + daň), keďže to dávam z pokladne s VPD dokladom....ehm. Ďakujem
Aj toto je jeden z dôkazov, že zákonodarca netuší, čo schválil.... Malleus maleficarum r. 2014, diel 1. = http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...1-1-2014.xhtml

Túto odpoveď mám chápať tak, že nevieme kde takýto prípad dávať? lebo poučenie som prečítala už asi 5-krát a nenašla som to tam...a už som z toho nervózna normálne...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
kuravesele
Dav
kuravesele
a ešte by som mala takú otázku, že kam dať od nemenovaných prepravných spoločností doklad : FAKTÚRA - platba v hotovosti (na ktorej je vyčíslená suma prepravného + základ dane + daň), keďže to dávam z pokladne s VPD dokladom....ehm. Ďakujem
Aj toto je jeden z dôkazov, že zákonodarca netuší, čo schválil.... Malleus maleficarum r. 2014, diel 1. = http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...1-1-2014.xhtml

Túto odpoveď mám chápať tak, že nevieme kde takýto prípad dávať? lebo poučenie som prečítala už asi 5-krát a nenašla som to tam...a už som z toho nervózna normálne...
V decembri idem na školenie, tiež mám otázok viac ako dosť. Poučenie už zmenili a ešte meniť budú. Treba napísať na DÚ a požiadať o stanovisko. Možno čím viac otázok zdola, tým viac vychytaných nejasností.
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Ja som bola na školení pred týždňom...ale KV prebehla pani školiteľka asi maximálne za 20 minút...a to predpokladám že väčšina sme tam boli iba kvôli KV...a na otázky nemala veľa času, keďže to bol piatok....tak nám ostáva asi naozaj iba bombardovať DÚ s otázkami...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
kuravesele
Dav
kuravesele
a ešte by som mala takú otázku, že kam dať od nemenovaných prepravných spoločností doklad : FAKTÚRA - platba v hotovosti (na ktorej je vyčíslená suma prepravného + základ dane + daň), keďže to dávam z pokladne s VPD dokladom....ehm. Ďakujem
Aj toto je jeden z dôkazov, že zákonodarca netuší, čo schválil.... Malleus maleficarum r. 2014, diel 1. = http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...1-1-2014.xhtml

Túto odpoveď mám chápať tak, že nevieme kde takýto prípad dávať? lebo poučenie som prečítala už asi 5-krát a nenašla som to tam...a už som z toho nervózna normálne...
z mojho pohladu ide o fakturu pre pravnicku osobu platitela DPH, faktura splna vsetky nalezitosti v zmysle zakona o DPh a pojde do B2

B.2. Údaje z prijatých faktúr o dodaní tovarov alebo služieb, ktoré sú alebo majú byť dodané iným platiteľom dane, ktorý je osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH a pri ktorých platiteľ dane (príjemca plnenia) uplatňuje odpočítanie dane v príslušnom zdaňovacom období
V B.2. príjemca plnenia uvádza údaje z faktúr prijatých od platiteľa dane (dodávateľa), pri ktorých platiteľ dane (príjemca plnenia) uplatňuje odpočítanie dane v príslušnom zdaňovacom období.
V B.2. príjemca plnenia neuvádza údaje z faktúr:
5
- o dodaní tovarov alebo služieb oslobodených od dane podľa § 28 až 42 zákona o DPH (napr. kúpa poľnohospodárskej pôdy od platiteľa dane, kúpa cenných papierov od platiteľa dane),
- o dodaní tovarov alebo služieb, pri ktorých neuplatňuje odpočítanie dane (napr. banka alebo zdravotná poisťovňa, ktorá prijme službu softvérového poradenstva od iného platiteľa dane, pri ktorej neuplatňuje odpočítanie dane, pretože nemá nárok na odpočítanie dane)
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Pochváliť
Na stránke MF SR v časti FS boli zverejnené materiály ohľadom KV:
https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9361
4 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05