Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Sarlotka
ja som nasla zmenu prve poucenie malo 17 stran a momentalne sme na pouceni s 21stranami... po prvych dvoch tyzdnoch pribudla 1 strana, po dalsich dvoch 3 strany, ked to pojde takto dalej kolko stran bude mat poucenie 25.1.2014?
25.1. --- pýtaj sa, koľko bude mať 25.2
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Sarlotka
ja som nasla zmenu prve poucenie malo 17 stran a momentalne sme na pouceni s 21stranami... po prvych dvoch tyzdnoch pribudla 1 strana, po dalsich dvoch 3 strany, ked to pojde takto dalej kolko stran bude mat poucenie 25.1.2014?
daju "calibri 8" a bude enem 6 strán
1 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

Pochváliť
prikladám vám poučenie kde sú vyznačené zmeny červeným, dúfam, že vám to pomôže :-)
10 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
http://www.porada.sk/t229901-pouceni...ho-vykazu.html

... myslím že také čosi ... aj tu načim ...
1 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Pochváliť
No a je tu ďalšia verzia poučenia na stránke FRSR
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...L0hXVAQAK231FQ!!

aj vo FS 2013/12
https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9450
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pochváliť
chcel by som sa spýtať, či má niekto informácie, či bude možné do edane importovať dáta z excelu, nakoľko nemáme slovenský účtovný systém a jediná možnosť je import cez excel.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Braňo
chcel by som sa spýtať, či má niekto informácie, či bude možné do edane importovať dáta z excelu, nakoľko nemáme slovenský účtovný systém a jediná možnosť je import cez excel.
z otázok a odpovedí ku kv dph:
4. Platiteľ používa software, ktorý nemá výstup xml pre daný report. Výstup, ktorý platiteľ dokáže vytvoriť pre daný kontrolný výkaz je xls (excelovský). Platiteľ potrebuje tento výstup zo svojho softwaru nakopírovať do xml súboru pre kontrolný výkaz . Je to možné?
Import do KV je riešený vo formáte XML, vytvorenie podkladov pre import musí byť riešený na strane softwaru, ktorý používa daňový subjekt

0 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

Pochváliť
Braňo
chcel by som sa spýtať, či má niekto informácie, či bude možné do edane importovať dáta z excelu, nakoľko nemáme slovenský účtovný systém a jediná možnosť je import cez excel.
nie nebude, DU akceptuje len xml formát, bohužiaľ, mimochodom ten "zahraničný" účtovný program máme viacerí
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Mám otázku, vie niekto - bude mpžné kontrolný výkaz natypovať aj ručne cez edane?
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Pochváliť
Ked som bola na školení, vraveli že sa bude dať aj natypovať. Kto má menej dokladov môže využit tento spôsob.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Pochváliť
Ja zasa neviem, faktúry vystavené z internetového obchodu-pre fyzické osoby ,nepodnikatelov pôjdu do ktorej časti? Na toto 2 danové poradkyne odpovedali rôzne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
ecompka
Ja zasa neviem, faktúry vystavené z internetového obchodu-pre fyzické osoby ,nepodnikatelov pôjdu do ktorej časti? Na toto 2 danové poradkyne odpovedali rôzne.

takéto FA pre SK FO-nepodnikateľov sa v KV nebudú uvádzať


Z poučenia:

V A.1. dodávateľ uvádza údaje o:
- dodaní tovaru (vrátane dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou) s miestom dodania v tuzemsku a o dodaní služby s miestom dodania v tuzemsku, a to platiteľovi dane alebo inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,
- dodaní tovaru s miestom dodania v tuzemsku, ak ide o cezhraničný zásielkový predaj tovaru (§ 6 ods. 5 zákona o DPH).
Naposledy upravil avalik : 09.01.14 at 13:42 Dôvod: oprava nespravnej odpovede
2 3
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
ecompka
Ja zasa neviem, faktúry vystavené z internetového obchodu-pre fyzické osoby ,nepodnikatelov pôjdu do ktorej časti? Na toto 2 danové poradkyne odpovedali rôzne.
Patria do D2
Z poučenia:
D.2. Údaje o celkových základoch dane vrátane opráv základu dane a celkovej sume dane vzťahujúcich sa na dodania tovarov a služieb, pri ktorých vznikla daňová povinnosť a ktoré sa neevidujú ERP
V D.2. platiteľ dane (dodávateľ) zahrnie len tie dodania tovaru alebo služby, ktoré nezahrnul do D.1. Ide najmä o dodanie tovaru alebo služieb nezdaniteľným osobám, ako aj predaj cestovných lístkov, doklad z tankovacieho automatu, príp. predaj diaľničných známok, ak nie sú zahrnuté v D.1.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
CHIC
ecompka
Ja zasa neviem, faktúry vystavené z internetového obchodu-pre fyzické osoby ,nepodnikatelov pôjdu do ktorej časti? Na toto 2 danové poradkyne odpovedali rôzne.
Patria do D2
Z poučenia:
D.2. Údaje o celkových základoch dane vrátane opráv základu dane a celkovej sume dane vzťahujúcich sa na dodania tovarov a služieb, pri ktorých vznikla daňová povinnosť a ktoré sa neevidujú ERP
V D.2. platiteľ dane (dodávateľ) zahrnie len tie dodania tovaru alebo služby, ktoré nezahrnul do D.1. Ide najmä o dodanie tovaru alebo služieb nezdaniteľným osobám, ako aj predaj cestovných lístkov, doklad z tankovacieho automatu, príp. predaj diaľničných známok, ak nie sú zahrnuté v D.1.

no nad tým sa uvádza:

D. Údaje o dodaní tovarov a služieb iných ako uvedených v A., pri ktorých je dodávateľ osobou povinnou platiť daň (Údaje z dodávok tovarov a služieb, pri ktorých je dodávateľ osobou povinnou platiť daň v tuzemsku podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH a pri ktorých vyhotovuje zjednodušené faktúry podľa § 74 ods. 3 a) až c) zákona o DPH alebo pri ktorých
platiteľ dane nie je povinný vyhotoviť faktúru
)


ak internetový obchod vystaví faktúru pre FO-nepodnikateľa s miestom dodania v SR, nemá v KV kolónku kam ju má zapísať - podľa usmernení uvedených v poučení
Naposledy upravil avalik : 20.12.13 at 07:21
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
avalik
CHIC
ecompka
Ja zasa neviem, faktúry vystavené z internetového obchodu-pre fyzické osoby ,nepodnikatelov pôjdu do ktorej časti? Na toto 2 danové poradkyne odpovedali rôzne.
Patria do D2
Z poučenia:
D.2. Údaje o celkových základoch dane vrátane opráv základu dane a celkovej sume dane vzťahujúcich sa na dodania tovarov a služieb, pri ktorých vznikla daňová povinnosť a ktoré sa neevidujú ERP
V D.2. platiteľ dane (dodávateľ) zahrnie len tie dodania tovaru alebo služby, ktoré nezahrnul do D.1. Ide najmä o dodanie tovaru alebo služieb nezdaniteľným osobám, ako aj predaj cestovných lístkov, doklad z tankovacieho automatu, príp. predaj diaľničných známok, ak nie sú zahrnuté v D.1.

no nad tým sa uvádza:

D. Údaje o dodaní tovarov a služieb iných ako uvedených v A., pri ktorých je dodávateľ osobou povinnou platiť daň (Údaje z dodávok tovarov a služieb, pri ktorých je dodávateľ osobou povinnou platiť daň v tuzemsku podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH a pri ktorých vyhotovuje zjednodušené faktúry podľa § 74 ods. 3 a) až c) zákona o DPH alebo pri ktorých
platiteľ dane nie je povinný vyhotoviť faktúru
)


ak internetový obchod vystaví faktúru pre FO-nepodnikateľa s miestom dodania v SR, nemá v KV kolónku kam ju má zapísať - podľa usmernení uvedených v poučení
Ak platitel uskutocni dodanie pre nezdanitelnu osobu nie je povinny vyhotovit FA. Ci uz ju vyhotovi alebo nie aj tak taketo dodanie uvedie do D2.

Zdroj: www.drsr.sk - "Otázky a odpovede na vyplnenie kontrolného výkazu"
11. Platiteľ dane vyhotoví faktúru za poskytnutie služby v tuzemsku pre nezdaniteľnú osobu, aj keď nemá povinnosť vyhotoviť faktúru v zmysle zákona o DPH. Do ktorej časti KV má platiteľ uviesť faktúru – do A1 alebo D2?
Platiteľ uvedie údaje z tejto faktúry do D2 KV.
Naposledy upravil CHIC : 20.12.13 at 07:28
3 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
CHIC
Ak platitel uskutocni dodanie pre nezdanitelnu osobu nie je povinny vyhotovit FA. Ci uz ju vyhotovi alebo nie aj tak taketo dodanie uvedie do D2.
a čo § 72 ods 1 pídm. d) ?

§ 72
Osoby povinné vyhotoviť faktúru

(1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri

d) dodaní tovaru formou zásielkového predaja s miestom dodania v tuzemsku,
1 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
avalik
CHIC
Ak platitel uskutocni dodanie pre nezdanitelnu osobu nie je povinny vyhotovit FA. Ci uz ju vyhotovi alebo nie aj tak taketo dodanie uvedie do D2.
a čo § 72 ods 1 pídm. d) ?

§ 72
Osoby povinné vyhotoviť faktúru

(1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri

d) dodaní tovaru formou zásielkového predaja s miestom dodania v tuzemsku,
Nemiešajme... To ze ide o dodanie z internetoveho obchodu formou "zasielky" este neznamena ze ide o zasielkovy predaj v zmysle zakona o DPH
§6 Z o DPH
...
(5) Zásielkovým predajom na účely tohto zákona je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený dodávateľom alebo na jeho účet z členského štátu iného, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a odberateľom je osoba, ktorá nemá pridelené identifikačné číslo pre daň, okrem dodania nových dopravných prostriedkov a tovaru dodaného s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet. Ak je dodaný tovar odoslaný alebo prepravený z územia tretieho štátu a dovezený dodávateľom do členského štátu iného, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru odberateľovi, považuje sa tento tovar za odoslaný alebo prepravený z členského štátu dovozu. Ak ide o dodanie tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, dodanie tovaru je zásielkovým predajom iba v prípade, ak je tovar dodaný fyzickým osobám na osobnú spotrebu.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
clenkvdph.jpg  
pohoda už má v update z 20.12 zakomponované členenie kv dph
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Pochváliť
Dobrý deň, správne som pochopil poučenie že:

Do A1 dám vystavené FA, kedy odberateľ má minimálne IČO, DIČ, al IČO DPH?


Do D2 dám vystavené FA, kedy odberateľ nemá ANI IČO, DIČ, DPH?

Lebo nechápem tú vetu - V A.1 dodávateľ uvádza údaje o:
- dodaní tovaru (vrátane dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou) s miestom dodania v tuzemsku a o dodaní služby s miestom dodania v tuzemsku, a to platiteľovi dane alebo inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,



nerozumiem rozdielu tých osôb, hľadal som to na nete, ale príde mi to rovnaké, ak sa nájde kto mi to vysvetlí po lopate. Ďakujem.
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Pochváliť
a ešte takáto otázka, teraz čítam novelu a znova poučenie KV:

1. Novela: 19. V § 51 sa za odsek 2 vkladá nový odsek 3, ktorý znie:
„(3) Ak v dôsledku oneskoreného doručenia faktúry je platiteľ povinný podať dodatočné daňové priznanie z dôvodu, že daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vznikla podľa § 20 ods. 1 písm. b), má platiteľ právo vykonať odpočítanie dane v zdaňovacom období, za ktoré podáva dodatočné daňové priznanie, ak ku dňu podania dodatočného daňového priznania má faktúru.“.

Doterajšie odseky 3 a 4 sa označujú ako odseky 4 a 5.

(z tohto mi vychádza že daňová povinnosť ako aj dátum ktorý uvediem do KV je ten ktorý mi uvedie dodávateľ tovaru na faktúru, napríklad dátum vyhotovenia FA 30.09. dátum dodania tovaru 4.10, čiže do DPH a do KV to dám 30.09)

2. KV poučenie B. 1. V prípade nadobudnutia tovaru z iného členského štátu uvedie platiteľ dane dátum dodania tovaru = dátum nadobudnutia tovaru (nie vznik daňovej povinnosti z nadobudnutia tovaru).

(a zas z tohoto bodu mi vychádza, že keď je FA vyhotovená 30.09 a dátum dodania tovaru 4.10, tak to do DPH a do KV dám 4.10)

Tak teraz čo je OK? Či to zle chápem?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05