Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Pochváliť
miros15
Dobrý deň, správne som pochopil poučenie že:

Do A1 dám vystavené FA, kedy odberateľ má minimálne IČO, DIČ, al IČO DPH?


Do D2 dám vystavené FA, kedy odberateľ nemá ANI IČO, DIČ, DPH?

Lebo nechápem tú vetu - V A.1 dodávateľ uvádza údaje o:
- dodaní tovaru (vrátane dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou) s miestom dodania v tuzemsku a o dodaní služby s miestom dodania v tuzemsku, a to platiteľovi dane alebo inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,



nerozumiem rozdielu tých osôb, hľadal som to na nete, ale príde mi to rovnaké, ak sa nájde kto mi to vysvetlí po lopate. Ďakujem.


Chápem to takto:
do A1 pôjdu faktúry vystavené pre
- platcov DPH
- podnikateľov FO neplatcov DPH
- všetky právnické osoby (platcov aj neplatcov DPH), všetky s.r.o., a.s....., napr. aj občianske združenie a školy, aj keď nepodnikajú
- zásielkový predaj z tuzemska do členského štátu (do limitu) pre neplatcu DPH (odberateľ nemusí mať ani IČO, ani DIČ a samozrejme nemá IČ DPH)
...

do D2 pôjde dodanie tovaru a služieb do tuzemska pre fyzické osoby nepodnikateľov (nemajú IČO, DIČ ani IČ DPH) - napr. bežní klienti e-shopov

Ak sa mýlim, opravte ma.
1 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Pochváliť
posúvam otázky
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
miros15
posúvam otázky
a ty myslíš načo je v a1 stĺpci 1 tento text - "Identifikačné číslo pre daň odberateľa"? to je podľa mňa preto, aby sa tam vpísalo ič dph ak ho má zdaniteľná osoba pridelené. ak ho nemá pridelené, tak sa kolonka nechá prázdna. aspoň tak to vysvetľujú metodici z fssr.
Naposledy upravil srska : 27.12.13 at 15:09
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
miros15
.................
Lebo nechápem tú vetu - V A.1 dodávateľ uvádza údaje o:
- dodaní tovaru (vrátane dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou) s miestom dodania v tuzemsku a o dodaní služby s miestom dodania v tuzemsku, a to platiteľovi dane alebo inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,

nerozumiem rozdielu tých osôb, hľadal som to na nete, ale príde mi to rovnaké, ak sa nájde kto mi to vysvetlí po lopate. Ďakujem.
Platiteľ dane = má pridelené IČ DPH
iná zdaniteľná osoba = podnikateľ, ktorý nemá IČ DPH
právnická osoba, ktorá nie zdaniteľnou osobou = tzv. verejné osoby, ktoré síce nepodnikajú, ale sa sú právnickými osobami (napr. obecný úrad, nemocnica, SVB ...)
7 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Pochváliť
ďakujem Rozalka, že si to napísala polopate, zrozumitelne.

A vie niekto odpoveď aj na tú moju druhú otázku ohľadom tých dátumov?

Ďakujem
0 0
darkolna darkolna

darkolna je offline (nepripojený) darkolna

Pochváliť
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
0 0
darkolna darkolna

darkolna je offline (nepripojený) darkolna

Pochváliť
Ďakujem za odpoveď....jedna teta na danovom povedala jedno ,druhá inak tak som si to chcela overiť ,ktorej veriť
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
darkolna
Ďakujem za odpoveď....jedna teta na danovom povedala jedno ,druhá inak tak som si to chcela overiť ,ktorej veriť
len pozor este na toto, z dodatku k pouceniu KV

1. Podanie kontrolného výkazu pred podaním daňového priznania
Ak platiteľ dane podáva daňové priznanie skôr ako 25. deň nasledujú ci po skončení zdaňovacieho obdobia, podá spolu s daňovým priznaním v rovnaký deň aj kontrolný výkaz.
Platiteľ dane môže podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie aj skôr ako podá daňové
priznanie
3 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Pochváliť
Ahoj, doteraz som faktúry z orangu účtovala ako jednu faktúru - podľa sumárnej faktúry, ako číslo som uviedla var. symbol.
vychádza mi to tak, že teraz musím účtovať každú faktúru za telefónne číslo zvlášť... máme tých mobilov asi 70. nedá sa to nejako zjednodušiť?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
matig
Ahoj, doteraz som faktúry z orangu účtovala ako jednu faktúru - podľa sumárnej faktúry, ako číslo som uviedla var. symbol.
vychádza mi to tak, že teraz musím účtovať každú faktúru za telefónne číslo zvlášť... máme tých mobilov asi 70. nedá sa to nejako zjednodušiť?
Podľa mňa aj doteraz si to mala účtovať ako samostatné doklady či na sumárnej bola vyčíslená aj sumárna DPH? na mojich nie je
Inak Orange je prístupné aj na jednu riadnu faktúru za všetky tf, tak ako to robí (bývalý) Eurotel.
2 0
matig matig

matig je offline (nepripojený) matig

účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac
Pochváliť
ďakujem za odpoveď. ak to Orange akceptuje, tak to by bolo super.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
Rozalka
matig
Ahoj, doteraz som faktúry z orangu účtovala ako jednu faktúru - podľa sumárnej faktúry, ako číslo som uviedla var. symbol.
vychádza mi to tak, že teraz musím účtovať každú faktúru za telefónne číslo zvlášť... máme tých mobilov asi 70. nedá sa to nejako zjednodušiť?
Podľa mňa aj doteraz si to mala účtovať ako samostatné doklady či na sumárnej bola vyčíslená aj sumárna DPH? na mojich nie je
Inak Orange je prístupné aj na jednu riadnu faktúru za všetky tf, tak ako to robí (bývalý) Eurotel.
tiež som vždy účtovala nie podľa var symbolu, ale podľa poradového čísla faktúry
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
[QUOTE="CHIC"]
avalik

Zdroj: www.drsr.sk - "Otázky a odpovede na vyplnenie kontrolného výkazu"
.
Neviem sa zorientovať na novej stránke Finančnej správy. Chcela by som nájsť ten materiál, ktorý bol uverejnený na starej stránke. Neviete mi poradiť?
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Pochváliť
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Kde by som to mohla nájsť ? Pracovníčka DU mi na takúto otázku odpovedala, že aj za IV.Q 2013 sa podáva elektronicky. Ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
magdalenaa
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Kde by som to mohla nájsť ? Pracovníčka DU mi na takúto otázku odpovedala, že aj za IV.Q 2013 sa podáva elektronicky. Ďakujem
no v prvom rade v novela zakona o dani z pridanej hodnoty
a v ludskej reci napr. na stranke min. financii
https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=650

( nepytali ste sa nahodou o potrebu el. komunikacie ? ta je potrebne aj za 4Q2013)
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Pochváliť
Sarlotka
magdalenaa
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Kde by som to mohla nájsť ? Pracovníčka DU mi na takúto otázku odpovedala, že aj za IV.Q 2013 sa podáva elektronicky. Ďakujem
no v prvom rade v novela zakona o dani z pridanej hodnoty
a v ludskej reci napr. na stranke min. financii
https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=650

( nepytali ste sa nahodou o potrebu el. komunikacie ? ta je potrebne aj za 4Q2013)
Sarlotka
magdalenaa
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Sarlotka
darkolna
štvrtročný platitel Dph podáva prvý krát kontrolný výkaz až k 25.4. alebo už 25.1.za 4 Q 2013?
az za 1Q2014 cize 25.4.2014 (ak nie je vtedy sobota, nedela)
Kde by som to mohla nájsť ? Pracovníčka DU mi na takúto otázku odpovedala, že aj za IV.Q 2013 sa podáva elektronicky. Ďakujem
no v prvom rade v novela zakona o dani z pridanej hodnoty
a v ludskej reci napr. na stranke min. financii
https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=650

( nepytali ste sa nahodou o potrebu el. komunikacie ? ta je potrebne aj za 4Q2013)
pri vybavovaní elektronickej komunikácie - podpise dohody, som sa pýtala, či sa posiela aj dp dph za IV.Q 2013 elektronicky...
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

Pochváliť
DP DPH za IV.Q 2013 sa posiela elektronicky, ale kontrolný výkaz sa podáva elektronicky až za rok 2014.
1 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Pochváliť
[QUOTE="bea"]
CHIC
avalik

Zdroj: www.drsr.sk - "Otázky a odpovede na vyplnenie kontrolného výkazu"
.
Neviem sa zorientovať na novej stránke Finančnej správy. Chcela by som nájsť ten materiál, ktorý bol uverejnený na starej stránke. Neviete mi poradiť?
Aj ja som sa to snazila najst na stranke - nie je to tam. Volala som kvoli tomu na infolinku, stranka sa vraj este doplna.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05