Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Slovak parcel Service.JPG  
kuravesele
Sarlotka
a aka bola presne otazka zasielana dopytom na drsr?.
doplnila som otázku do môjho príspevku

podľa mňa dodávateľské FA do B2 aj keď sú do 100 EUR (ak sa mýlim opravte ma) ale môj problém je to že tá moja FAKTÚRA-platba v hotovosti, neviem kam ju zaradiť keď má náležitosti riadnej FA (dakedy je pod 100 eur, dakedy nad 100 eur) ale je aj dokladom o úhrade. A z odpovede DÚ to tiež nie je jasné.

Ešte stále si lámem hlavu s tou FA či je teda zjednodušená, či riadna...preto prikladám aj vzor tej FA, čiže kde by ste ju teda dali? Adresa mojej firmy býva riadne vyplnená... Ďakujem
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
[QUOTE="GABAZ"]
bea
CHIC
avalik

Zdroj: www.drsr.sk - "Otázky a odpovede na vyplnenie kontrolného výkazu"
.
Neviem sa zorientovať na novej stránke Finančnej správy. Chcela by som nájsť ten materiál, ktorý bol uverejnený na starej stránke. Neviete mi poradiť?
Aj ja som sa to snazila najst na stranke - nie je to tam. Volala som kvoli tomu na infolinku, stranka sa vraj este doplna.
Aj keď nie je to na stránke Finančnej správy, mne postačí aj materiál vo forme, ako ho priložila skjarmila

0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
prosím vás a ako to bude s lízingom? ja som doposiaľ lízing účtovala každý mesiac cez ID, teraz ako to budete účtovať a do ktorej kolonky KV to zadávať?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Chrusťa
prosím vás a ako to bude s lízingom? ja som doposiaľ lízing účtovala každý mesiac cez ID, teraz ako to budete účtovať a do ktorej kolonky KV to zadávať?
B2 aj s číslom lízingovej zmluvy
3 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
ďakujem Rozalka, a tým pádom každý mesiac musím spl.kalendár kt. mám od lízingovky nahrať do prijatých faktúr?už asi nemôžem to nechávať v ID, čo?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Chrusťa
ďakujem Rozalka, a tým pádom každý mesiac musím spl.kalendár kt. mám od lízingovky nahrať do prijatých faktúr?už asi nemôžem to nechávať v ID, čo?
TO záleží od možností softvéru
0 0
lslavo lslavo

lslavo je offline (nepripojený) lslavo

Pochváliť
srska
pohoda už má v update z 20.12 zakomponované členenie kv dph
ja mam v pohode po poslednej aktualizacii taky problem: doteraz som uctoval prijem za financne sluzby §39 len v banke s clenenim DPH "UNodpBez pre oslobodenie od dane", no po poslednej aktualizacii mi program nedovoli navolit si clenenie DPH v banke. (k pripisanemu prijmu nie je doklad ani fa len na zaklade zmluvy..)
tak okrem naviac prace s KV mam naviac pracu si to nahadzovat cez napr. ID :/
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Pochváliť
Pls., klasické bločky za nákup v hotovosti (napr. PHM, drobný materiál) z pokladne sa tiež uvádzajú v KV pod kódom ? B3 predpokladám.
A ak vystavujem faktúru osobám bez IČDPH bez ERP, tieto by mali ísť do D2. Správne?
díki
Naposledy upravil Reprografia : 07.01.14 at 17:24
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Ešte stále si lámem hlavu s tou FA či je teda zjednodušená, či riadna...preto prikladám aj vzor tej FA, čiže kde by ste ju teda dali? Adresa mojej firmy býva riadne vyplnená... Ďakujem[/QUOTE]

posúvam otázku ohľadom vzoru FA ktorú som pridala vyššie ďakujem
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Pochváliť
pre kuravesele:
myslim ze tvoj vyfoteny doklad od prepravcu je zjednodusena fa - tzn. ide do B3. Ak by to bola hodnota nad 100 EUR asi by som trvala na riadnom vypisani odberatela vratane IC DPH a takom pripade to ide do B2
1 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Pochváliť
Reprografia
Pls., klasické bločky za nákup v hotovosti (napr. PHM, drobný materiál) z pokladne sa tiež uvádzajú v KV pod kódom ? B3 predpokladám.
A ak vystavujem faktúru osobám bez IČDPH bez ERP, tieto by mali ísť do D2. Správne?
díki
Suhlasim
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
adinka55
pre kuravesele:
myslim ze tvoj vyfoteny doklad od prepravcu je zjednodusena fa - tzn. ide do B3. Ak by to bola hodnota nad 100 EUR asi by som trvala na riadnom vypisani odberatela vratane IC DPH a takom pripade to ide do B2
ja tú FA mávam dakedy pod 100 dakedy nad 100eur, a IČ DPH býva riadne vypísané naše. Tak to asi dám do B2 radšej v oboch prípadoch.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pochváliť
asi sa pýtam blbosť....len sa "rozkukávam" a snažím sa všetko pochopiť:
povedané v kocke: kontr.výkaz
pole A: to sú vyšlé FA našej firmy ale už mi neni jasné drobnejšie delenie na A.1, A.2 a keďže sú tam aj kolonky druh tovaru a množstvo, neviem si prakticky predstaviť, že kto má za kvartál napr. 300 vyšlých faktúr a každá fa má 20 riadkov??? to si potom treba nejako "preklopiť" do toho výkazu??? cez používaný účt.program??...my napr. používane MRP... ručne-klasicky to nebude robiť z účtovníkov asi nikto?že?? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Ingrid Ondruskova
asi sa pýtam blbosť....len sa "rozkukávam" a snažím sa všetko pochopiť:
povedané v kocke: kontr.výkaz
pole A: to sú vyšlé FA našej firmy ale už mi neni jasné drobnejšie delenie na A.1, A.2 a keďže sú tam aj kolonky druh tovaru a množstvo, neviem si prakticky predstaviť, že kto má za kvartál napr. 300 vyšlých faktúr a každá fa má 20 riadkov??? to si potom treba nejako "preklopiť" do toho výkazu??? cez používaný účt.program??...my napr. používane MRP... ručne-klasicky to nebude robiť z účtovníkov asi nikto?že?? Ďakujem za odpoveď.
A1 sú klasické vyšlé faktúry, A2 sú také, kde sa prenáša povinnosť na odberateľa a aj to len pri špeciálnom tovare (poľnohospodárske produkty, železo a oceľ, predmety zo železa a ocele, mobilné telefóny a integrované obvody) a vtedy sa vypisuje množstvo, ak takýto tovar nepredávate, tak A2 ani nebudete mať.
2 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Ingrid Ondruskova
asi sa pýtam blbosť....len sa "rozkukávam" a snažím sa všetko pochopiť:
povedané v kocke: kontr.výkaz
pole A: to sú vyšlé FA našej firmy ale už mi neni jasné drobnejšie delenie na A.1, A.2 a keďže sú tam aj kolonky druh tovaru a množstvo, neviem si prakticky predstaviť, že kto má za kvartál napr. 300 vyšlých faktúr a každá fa má 20 riadkov??? to si potom treba nejako "preklopiť" do toho výkazu??? cez používaný účt.program??...my napr. používane MRP... ručne-klasicky to nebude robiť z účtovníkov asi nikto?že?? Ďakujem za odpoveď.
v MRP už bola na to aktualizácia a od 1.1.2014 treba podľa toho aj zadávať doklady, aby to potom pekne preklopilo.
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pochváliť
Dievčatá...ďakujem!!!!
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Pochváliť
Ja si myslím, že v prípade internetového obchodu sa jedná o zásielkový predaj ... a ako postupuje zahraničná osoba registrovaná tu v SR, tak bude postupovať aj tuzemská osoba, podnikateľ, aby spôsob vyplňovania kontrolného výkazu boli rovnaké. takže ja zastávam názor - internetový predaj v tuzemsku, kde sa vystavujú riadne faktúry a úhrady prebiehajú poštou alebo kuriérskou službou sa budú vypisovať v časti A.1. a samozrejme bez IČ DPH, lebo sa jedná o predaj nepodnikateľom.

z www.drsr.sk :

12. Zahraničná osoba, registrovaná v SR podľa § 6 zákona o DPH, dodáva tovar s miestom dodania v tuzemsku formou zásielkového predaja. Zahraničná osoba pri dodaní uvedeného tovaru pre nezdaniteľné ako aj pre zdaniteľné osoby je povinná vyhotoviť faktúru v zmysle zákona o DPH (odberatelia nemajú pridelené IČ DPH). Zahraničná osoba uvádza tieto dodávky do časti A1 KV. Ako má vyplniť stĺpec č. 1 (Identifikačné číslo pre daň odberateľa), keď odberatelia nemajú pridelené IČ DPH?

Pri zásielkovom predaji zahraničná osoba v časti A1 KV nevyplní kolónku „Identifikačné číslo pre daň odberateľa“, keďže odberatelia nemajú pridelené IČ DPH.
3 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pochváliť
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
witch
V Pohode mám nové políčko, okrem Dátum odpočtu pribudlo Dátum dodania. že keď sa dátum odpočtu a dodania nezhodujú, vstupuje do KV dát. dodania. Vie mi niekto uviesť príklad pre B2 - prijatú faktúru? Ja si to vysvetľujem takto: dátum dodania je uvedený na FP, napr 2.1.2014, ja si chcem uplatniť odpočet až vo februári, dám dátum odpočtu 1.2.2014 . Do DPH mi FP vstúpi vo februári a do KV v januári???
už máš najnovší update? v ňom by malo byť ešte viac zmien ( včera mi mailom došiel nový spravodaj). zatiaľ najnovší update nemám, lebo soft mám teraz v stave "standby" kvôli prevodu licencie.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05