Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
PRIMAT PRIMAT

PRIMAT je offline (nepripojený) PRIMAT

Pochváliť
aj evidujem cez ERP len úhradu fa, tak mi vstupuje úhrada fa do kontrolného výkazu. a do ktorého riadku.

ďakujem
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
PRIMAT
aj evidujem cez ERP len úhradu fa, tak mi vstupuje úhrada fa do kontrolného výkazu. a do ktorého riadku.

ďakujem
nie nevstupuje úhrada FA cez ERP.
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Pochváliť
poprosím o radu, kam v KVDPH uviesť vystavenú fa pre odberateľa - štátna správa - neplátca dph?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
A1
8 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Dnes mi prišla vyúčtovacia FA od SPP, je tam preplatok ktorý nám budú vracať... -875 základ dane, DPH -175, celkový preplatok za rok 2013 = -1050 EUR, kam dať toto do KV?

Lebo pred tým roku dozadu som to nedávala ako dobropis ale teraz?

Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
kuravesele
Dnes mi prišla vyúčtovacia FA od SPP, je tam preplatok ktorý nám budú vracať... -875 základ dane, DPH -175, celkový preplatok za rok 2013 = -1050 EUR, kam dať toto do KV?

Lebo pred tým roku dozadu som to nedávala ako dobropis ale teraz?

Ďakujem
C2
treba uviesť aj číslo pôvodnej faktúry, ak ich je viac, mali by sa všetky pôvodné uviesť v samostatnom riadku a so samostatným rozdielom základu dane a dane a ak to je administratívne náročné, ako pôvodné číslo sa má uviesť číslo z poslednej faktúry
3 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
no neviem, ale ja som na vyúčtovacej faktúre od plynárni nemala žiadne pôvodné faktúry. Bol tam iba uvedené zaplatené preddavky, faktúrované a na základe toho preplatok/nedoplatok. A tiež nikde nebolo uvedené na doklade, že sa jedná o opravu základu dane.
0 0
VegiC VegiC

VegiC je offline (nepripojený) VegiC

Pochváliť
Je tu niekto pracujúci v MRP, kto už má k dispozícii KV DPH?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Oznam od nášho správcu softu: Plná verzia Vám bude poskytnutá na stiahnutie 3.2.2014. Už mám vystavených okolo 800 faktúr a 700 dobropisov, odberatelia telefonujú, ktoré číslo faktúry majú uviesť do KV.....množstvo došlých dobropisov, kde nemám ako nahrať ku ktorej fa sa viažu, množstvo splátkových, kde je VS iný ako číslo DF, ale kolónku pri nahrávaní fa mám len jednu........ja som sa prestala stresovať. Niekomu je to absolútne jedno a ja tu mám potom sedieť 15 hodín denne, aby som dala KV za január do poriadku? Hlavne že ma "manažíri" z našej matky zd..ú za to, že pri 0,89 centa nemám uvedené nákladové stredisko. Ľudia, tešte sa zo svojich programov, kde na Vás programátori mysleli a včas Vám ich dali. Ja pošlem KV za január tak, ako bude vyzerať po upgrade programu.
2 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
kuravesele
Dnes mi prišla vyúčtovacia FA od SPP, je tam preplatok ktorý nám budú vracať... -875 základ dane, DPH -175, celkový preplatok za rok 2013 = -1050 EUR, kam dať toto do KV?

Lebo pred tým roku dozadu som to nedávala ako dobropis ale teraz?

Ďakujem
vyúčtovacia faktúra za energie je podľa mňa normálna faktúra, ale so znamienkom mínus, prípadne plus. Nie dobropis, alebo ťarchopis.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
účtovník 007
kuravesele
Dnes mi prišla vyúčtovacia FA od SPP, je tam preplatok ktorý nám budú vracať... -875 základ dane, DPH -175, celkový preplatok za rok 2013 = -1050 EUR, kam dať toto do KV?

Lebo pred tým roku dozadu som to nedávala ako dobropis ale teraz?

Ďakujem
vyúčtovacia faktúra za energie je podľa mňa normálna faktúra, ale so znamienkom mínus, prípadne plus. Nie dobropis, alebo ťarchopis.

SPP pri vyúčtovaní uvádza všetky faktúry, ktoré započítala ako platby za opakované dodania, preto ju - podľa mňa - považuje za opravnú a práve preto ani neuvádza deň dodania.

V časti B2 nebude možné zadať mínusové položky, preto ak ide o dobropis, vyúčtovacia faktúra od SPP patrí do C2.
5 0
VegiC VegiC

VegiC je offline (nepripojený) VegiC

Pochváliť
Prosím, mohol by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi B1 a B2? Chápem to správne, že faktúry prijaté za tovar a služby dodané v tuzemsku budem vykazovať v B2 a bločky a ostatné ZF /do 100 eur ?/ v B3? Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
VegiC
Prosím, mohol by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi B1 a B2? Chápem to správne, že faktúry prijaté za tovar a služby dodané v tuzemsku budem vykazovať v B2 a bločky a ostatné ZF /do 100 eur ?/ v B3? Ďakujem.
B1 = Prijaté faktúry s prenosom daňovej povinnosti na odberateľa
B2 = tuzemské nadobudnutia od iných platiteľov dane, vždy musí byť IČ DPH
B3 = ostatné nákupy, pri faktúrach do 100 eur by som to nebrala ako samozrejmosť: ak dodávateľ usúdi, že ide o faktúru (sú na nej uvedené všetky náležitosti) potom patrí d B2, aj keď je na nižšiu sumu
14 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Rozalka
VegiC
Prosím, mohol by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi B1 a B2? Chápem to správne, že faktúry prijaté za tovar a služby dodané v tuzemsku budem vykazovať v B2 a bločky a ostatné ZF /do 100 eur ?/ v B3? Ďakujem.
B1 = Prijaté faktúry s prenosom daňovej povinnosti na odberateľa
B2 = tuzemské nadobudnutia od iných platiteľov dane, vždy musí byť IČ DPH
B3 = ostatné nákupy, pri faktúrach do 100 eur by som to nebrala ako samozrejmosť: ak dodávateľ usúdi, že ide o faktúru (sú na nej uvedené všetky náležitosti) potom patrí d B2, aj keď je na nižšiu sumu
Rozalka, vďaka.. Takéto jednoduché zhrnutie som hľadala, ale všade je to tak neskutočne nezrozumiteľne rozpísané.. Ešte by ma potešilo takéto jednoduché zhrnutie v ostatných kategóriách..
2 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Pochváliť
Aj súhlasím z Žabinkou, dalo by sa aj ostatné takto zjednodušene napísať. prosím za všetkých.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
A1 tuzemské dodania pre
• iných platiteľov
• zdaniteľné osoby
• nezdaniteľné právnické osoby
A2 tuzemské dodania, kde osobou povinnou platiť daň je odberateľ(§ 69 ods. 12 písm. f až i)
C1 opravné faktúry k faktúram v A1 a A2
D1 tuzemské dodania, ktoré sa povinne evidujú cez ERP
Budú uvedené jednou sumou za všetky ERP a všetky dodania
Poznámka: ak niekto používa ERP, ale nemá to stanovené zo zákona, svoje tržby cez ERP uvedie do časti D2
D2 tuzemské dodania, ktoré sa neevidujú cez ERP vrátane faktúr, ak sú pre nezdaniteľné fyzické osoby (občania)

C2 Prijaté OPRAVNÉ faktúry
Naposledy upravil Rozalka : 28.01.14 at 11:20
24 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Rozalka
A1 tuzemské dodania pre
• iných platiteľov
• zdaniteľné osoby
• nezdaniteľné právnické osoby
A2 tuzemské dodania, kde osobou povinnou platiť daň je odberateľ(§ 69 ods. 12 písm. f až i)
C1 opravné faktúry k faktúram v A1 a A2
D1 tuzemské dodania, ktoré sa povinne evidujú cez ERP
Budú uvedené jednou sumou za všetky ERP a všetky dodania
Poznámka: ak niekto používa ERP, ale nemá to stanovené zo zákona, svoje tržby cez ERP uvedie do časti D2
D2 tuzemské dodania, ktoré sa neevidujú cez ERP vrátane faktúr, ak sú pre nezdaniteľné fyzické osoby (občania)

C2 Prijaté OPRAVNÉ faktúry
super, Rozalka, ďakujem.. vidím, že viacerých si potešila..
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Rozalka
účtovník 007
kuravesele
Dnes mi prišla vyúčtovacia FA od SPP, je tam preplatok ktorý nám budú vracať... -875 základ dane, DPH -175, celkový preplatok za rok 2013 = -1050 EUR, kam dať toto do KV?

Lebo pred tým roku dozadu som to nedávala ako dobropis ale teraz?

Ďakujem
vyúčtovacia faktúra za energie je podľa mňa normálna faktúra, ale so znamienkom mínus, prípadne plus. Nie dobropis, alebo ťarchopis.

SPP pri vyúčtovaní uvádza všetky faktúry, ktoré započítala ako platby za opakované dodania, preto ju - podľa mňa - považuje za opravnú a práve preto ani neuvádza deň dodania.

V časti B2 nebude možné zadať mínusové položky, preto ak ide o dobropis, vyúčtovacia faktúra od SPP patrí do C2.
je to niekde v usmernení z DU, že do B2 nesmú ísť zápisy mínusom? (ak áno, ospravedlňujem sa, prehliadla som to) . Skúsila som v Omege nahrať vyúčtovaciu fa bez označenia dobropis, iba ako mínusovú faktúru a presmerovalo mi ju do B2.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
účtovník 007

je to niekde v usmernení z DU, že do B2 nesmú ísť zápisy mínusom? (ak áno, ospravedlňujem sa, prehliadla som to) . Skúsila som v Omege nahrať vyúčtovaciu fa bez označenia dobropis, iba ako mínusovú faktúru a presmerovalo mi ju do B2.
Neprehliadla, nie je to nikde uvedené. Dokonca aj na testovacej stránke je možné B2 nahrať mínusom, preto som písala "nebude možné" ..... takto som to počula na školení.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

Pochváliť
dnes mi prisla Fa od mobileho operatora (na 3 cisla). doteraz som uctovala vsetko spolu pod 1 variabilny symbol. teraz uz mam zauctovat vsetky 3 Fa osobitne? kedze maju kazda ine cislo Fa, hoci rovnaky VS. dakujem vopred za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05