Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
ivakumova
ale to mýto nie je asi základom dane na obidvoch faktúrach, od Slovnaftu aj NDS? potom by v KV tá istá suma nefigurovala
na faktúre od Slovnaftu figuruje za mýto 200 Eur bez DPH a započítané do celkovej hodnoty faktúry a na faktúre od NDS je rozpísané na 166,67+DPH33,33 Eur a uvedené dodatočné informácie k bezhotovostnej platbe /Slovnaft karta/. Doteraz som to pripla k Slovnaft faktúre, nakoľko banka zinkasovala platbu spolu. Do KV zas musím uviesť obidve čísla faktúry a tým pádom mi vznikne duplicita v účtovníctve.
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Pochváliť
A na obidvoch faktúrach to majú uvedené ako zdaniteľné plnenie? DPH určite neodvádzajú obidve firmy. Ja si myslím podľa toho, čo si napísala, že DPH odvádza NDS a Slovnaft len pre nich vyberá peniaze. Do KV určite ide len jedno číslo faktúry.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Vivči
ivakumova
ale to mýto nie je asi základom dane na obidvoch faktúrach, od Slovnaftu aj NDS? potom by v KV tá istá suma nefigurovala
na faktúre od Slovnaftu figuruje za mýto 200 Eur bez DPH a započítané do celkovej hodnoty faktúry a na faktúre od NDS je rozpísané na 166,67+DPH33,33 Eur a uvedené dodatočné informácie k bezhotovostnej platbe /Slovnaft karta/. Doteraz som to pripla k Slovnaft faktúre, nakoľko banka zinkasovala platbu spolu. Do KV zas musím uviesť obidve čísla faktúry a tým pádom mi vznikne duplicita v účtovníctve.
To mýto tam máš iba v celkovej sume. Žiadna daň nie je vyčíslená. Rovnako vyzerajú i fa od Slovnaftu, ak sa kupuje DN. Daň si uplatňuješ vtedy z podkladu DN(ty z fa od NDS) a uvádzaš IČ DPH NDS. Neviem, aký máš soft, ale ja to robím takto: suma za mýto, príp. DN ide na 518 celá ako nedaňová položka(nedaňová z pohľadu DPH). Následne sumu DPH z 518 interným dokladom odúčtujem, zaradím doklad ručne(znamená, že nemá priamo väzbu na interný doklad zo softu) do DPH i do kontrolného výkazu. Takýchto prípadov nie je veľa, našťastie mám 15 stranovú faktúru od Slovnaftu iba raz mesačne. :-)
Ešte doplním, nezdá sa mi, aby Slovnaft vyberal iba základ dane anie celú sumu. Pozri na to ešte raz. Tieto predaje sú cez mandátne zmluvy a sú v plnej výške vyberané. T.J. základ+DPH. Ale pre mandatára predstavujú jednu sumu, bez rozdelenia ,ktorú vyberá pre mandanta.
1 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
Ďakujem za odpoveď, účtujem v MRP. Áno mám to v celkovej sume a daň nie je vyčíslená /fa od Slovnaft/ Ja DN a mýto účtujem na účte 538. Skúsim zaúčtovať nasledovne:
- fa Slovnaft: 200,-- 314/321
- úhrada fa od Slovnaft 200,-- 321/221
-fa od NDS 166,67 538/321
DPH 33,33 343/321
-zúčt.fa NDS ind.dokl. 200,-- 321/314.
Dúfam že bude to takto dobré, aby som nemusela ručne zasahovať ani do soft, ani do kontr.výkazu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Aj takto to budeš mať zaúčtované správne. Iba pozmeň účtovanie z 538 na 518, lebo DN a mýto sa účtujú na 518.
0 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
ok. ďakujem!!!!!
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Pochváliť
baculacik
Andyke takže keď my objednáme železo nad 5000 eur, dodávateľ mi pošle faktúru bez DPH a teda ja si tú DPH neuplatním? My z toho železa vyrobíme kované palety, ale tie už môjmu odberateľovi zasielam vyfakturované aj s DPH keďže už je to zmenený stav (myslím zmenený stav toho železa). Aj tak my stále niekde tá DPH behá...
Ja by som si pri predaji kovaných paliet overila aký majú kód colného sadzobníka. Pri železe nie je totiž v zákone zmienka o nezmenenom stave, tá je len pri dodaní tovarov patriacich do kapitol 10 a 12.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Pochváliť
Ak mám vstupné za mesiac január na klzisko, ktoré platili občania pri predaji lístkov/1,-€/ks/, všetky vstupenky som spočítala a úhradu prijala na jeden príjmový pokl.doklad, kde som vyčíslila ZD a DPH, kde to pôjde do kontrl.výkazu, suma celkom je viac ako 400€-bude to označené ako bežný doklad?Faktúra k tomu vystavená nebola, nešlo to ani cez ERP-za túto službu nie je povinnosť úhradu príjmať cez ERP
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
D2
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Pochváliť
prosim vas uctuje tu niekto v POHODE
chcela by som sa spytat coho sa tyka datum kv DPH pri internych dokladoch, nerozumiem preco tam je a na linke stormware mi nevedeli povedat... dakujem
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Pochváliť
Chrusťa
D2
Teda uvediem ZF, aj keď je to nad 100€, alebo to bude bežný daňový doklad, ale to neťahá do KV.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
závisí ako ti to umožňuje tvoj soft, mne napr. neťahá interné doklady, musím ich tam dať natvrdo ručne doťukávať.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
Llívia
K faktúre - daňovému dokladu bol vystavený aj doklad z ERP, ktorý nie je potvrdením o úhrade faktúry. Sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre. Do KV dám faktúru do B2 alebo stačí iba doklad z ERP do B3?
Posúvam.
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
prijatá faktúrka? Ja by som to dala do B2 medzi prijaté faktúry, ale v konečnom dôsledku by to malo byť jedno, či sa to ocitne v B2 al. v B3. základ, že je to v KV zahrnuté a daňová správa si to vie krížovo odkontrolovať.
PS: možno by som uvažovala a brala prípadne danú faktúrku ako zjednodušenú a vtedy len do B3. Je to podľa mňa fakt len na vašom zvážení ako sa rozhodnete, ale nech sa vyjadria aj ostatní
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
[QUOTE="Llívia"]
Llívia
K faktúre - daňovému dokladu bol vystavený aj doklad z ERP, ktorý nie je potvrdením o úhrade faktúry. Sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre. Do KV dám faktúru do B2 alebo stačí iba doklad z ERP do B3?
Toto ma tiež zaujíma. Mám jedného dodávateľa, ktorý mi neustále vystavuje faktúru, poriadnu, so všetkými údajmi, ako má byť. A k tomu mi pripne doklad z ERP, kde je označený tovar, základ, daň, cena spolu, klasický doklad z ERP. Tiež som to chcela brať ako ZJF, ale máta ma tá faktúra..
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
korduľa
prosim vas uctuje tu niekto v POHODE
chcela by som sa spytat coho sa tyka datum kv DPH pri internych dokladoch, nerozumiem preco tam je a na linke stormware mi nevedeli povedat... dakujem
Ten dátum tam je kvôli tomu, že cez interné doklady zúčtovávaš stravné lístky pre zamestnancov, čo nakupuješ priamo z reštaurácie (nie šeky dejeuner) a tam zúčtovávaš DPH predsa.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
bea
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
Potom by s mala mať aj doklad, na ktorom je napísané: úhrada faktúry č. A ten nemáš.
Asi bude najlepšie, ak sa spýtam dodávateľa, či to zahrnie do A1 a podľa toho to zahrniem aj ja.
V A1 sa uvádzajú len riadne faktúry, nie doklady z ERP, správne?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05