Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Llívia
bea
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
Potom by s mala mať aj doklad, na ktorom je napísané: úhrada faktúry č. A ten nemáš.
Asi bude najlepšie, ak sa spýtam dodávateľa, či to zahrnie do A1 a podľa toho to zahrniem aj ja.
V A1 sa uvádzajú len riadne faktúry, nie doklady z ERP, správne?
Ja to budem evidovať ako riadnu faktúru, veď aj je.. Takže mi to ide do B2.. A som zvedavá, ak to dodávateľova účtovníčka dá do D1, ako sa to spáruje..
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
Žabinka
Llívia
bea
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
Potom by s mala mať aj doklad, na ktorom je napísané: úhrada faktúry č. A ten nemáš.
Asi bude najlepšie, ak sa spýtam dodávateľa, či to zahrnie do A1 a podľa toho to zahrniem aj ja.
V A1 sa uvádzajú len riadne faktúry, nie doklady z ERP, správne?
Ja to budem evidovať ako riadnu faktúru, veď aj je.. Takže mi to ide do B2.. A som zvedavá, ak to dodávateľova účtovníčka dá do D1, ako sa to spáruje..
Jedna strana bude mať chybu - sankcia 10.000.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Llívia
Žabinka
Llívia
bea
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
Potom by s mala mať aj doklad, na ktorom je napísané: úhrada faktúry č. A ten nemáš.
Asi bude najlepšie, ak sa spýtam dodávateľa, či to zahrnie do A1 a podľa toho to zahrniem aj ja.
V A1 sa uvádzajú len riadne faktúry, nie doklady z ERP, správne?
Ja to budem evidovať ako riadnu faktúru, veď aj je.. Takže mi to ide do B2.. A som zvedavá, ak to dodávateľova účtovníčka dá do D1, ako sa to spáruje..
Jedna strana bude mať chybu - sankcia 10.000.
hej, ale ktorá? podľa mňa ja budem mať všetko v poriadku.. Mám faktúru so všetkými údajmi podľa §74? Mám.. Tak ju tam aj zaevidujem, a teda mi to musí ťahať do B2..
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Doklady o poštovnom idú do KV? Neviem či som právne pochopila ak mám nákup v hotovosti cez ERP tak ak je do 100 € tak to ide do B3, a keď je to nad 100 € tak kam ?
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Pochváliť
Dada
Mám faktúru od SPP za vyúčtovanie plynu od 19.12.2013 do 31.12.2013. Dátum dodania 31.12.2013, dátum vystavenia 31.1.2014. Do DPH dám januárového a v kontrolnom výkaze bude v B2 a dátum dodania uvediem 31.12.2013? Dobre to tak bude?
V KV DPH faktúru uvedieš do C2. To, že vyúčtovacia faktúra od SPP je opravnou faktúrou v zmysle zákona o DPH je uvedené v zmluve o dodávke plynu. Nakoľko vo faktúre od SPP je uvedená spotreba plynu za celé fakturačné obdobie a ty nevieš spotrebu plynu za jednotlivé obdobia uvedené vo faktúrach za opakované dodávky zemného plynu, tak v kolónke Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry uvedieš číslo poslednej faktúry za opakovanú dodávku zemného plynu v danom fakturačnom období.
5 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Pochváliť
CHIC
Adiks
Faktúra od elektrární ani v skutočnosti nie je opravnou faktúrou, takže C2 to určite nemôže byť.
Viac informácii k tejto problematike nájdete v Metodickom pokyne DR SR k zákonu č.523/2005 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (najmä str. 5-7), ktorý je zverejnený na internetovej stránke DR SR www.drsr.sk v časti Daňové informácie/ Pokyny a iné predpisy/ Pokyny, usmernenia, výnosy, opatrenia a stanoviská vydané Daňovým riaditeľstvom SR/ DPH/ pridané do 31.12.2008.
Nevieš dať nejaký link priamo na ten metodický pokyn ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
kvdph_pohoda.png  
kvdph_pohoda_02.png  
kvdph_pohoda_01.jpg  
1/1
kto máte soft pohodu - je dostupnná verzia 10602.9 z 12.02.2014 so zapracovanou agendou kontrolný výkaz dph
Naposledy upravil srska : 12.02.14 at 16:03
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Adiks
Dada
Mám faktúru od SPP za vyúčtovanie plynu od 19.12.2013 do 31.12.2013. Dátum dodania 31.12.2013, dátum vystavenia 31.1.2014. Do DPH dám januárového a v kontrolnom výkaze bude v B2 a dátum dodania uvediem 31.12.2013? Dobre to tak bude?
V KV DPH faktúru uvedieš do C2. To, že vyúčtovacia faktúra od SPP je opravnou faktúrou v zmysle zákona o DPH je uvedené v zmluve o dodávke plynu. Nakoľko vo faktúre od SPP je uvedená spotreba plynu za celé fakturačné obdobie a ty nevieš spotrebu plynu za jednotlivé obdobia uvedené vo faktúrach za opakované dodávky zemného plynu, tak v kolónke Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry uvedieš číslo poslednej faktúry za opakovanú dodávku zemného plynu v danom fakturačnom období.

a nemôže byť v poradovom čísle pôvodnej FA uvedená "0" ?
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
Adiks
CHIC

Viac informácii k tejto problematike nájdete v Metodickom pokyne DR SR k zákonu č.523/2005 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (najmä str. 5-7), ktorý je zverejnený na internetovej stránke DR SR www.drsr.sk v časti Daňové informácie/ Pokyny a iné predpisy/ Pokyny, usmernenia, výnosy, opatrenia a stanoviská vydané Daňovým riaditeľstvom SR/ DPH/ pridané do 31.12.2008.
Nevieš dať nejaký link priamo na ten metodický pokyn ?
ale viem
https://www.drsr.sk/drsr/slovak/dano...ta/mpp1206.pdf
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
drsr_old_31122013.png  
CHIC
Adiks
CHIC

Viac informácii k tejto problematike nájdete v Metodickom pokyne DR SR k zákonu č.523/2005 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (najmä str. 5-7), ktorý je zverejnený na internetovej stránke DR SR www.drsr.sk v časti Daňové informácie/ Pokyny a iné predpisy/ Pokyny, usmernenia, výnosy, opatrenia a stanoviská vydané Daňovým riaditeľstvom SR/ DPH/ pridané do 31.12.2008.
Nevieš dať nejaký link priamo na ten metodický pokyn ?
ale viem
https://www.drsr.sk/drsr/slovak/dano...ta/mpp1206.pdf
díky za fungujúci link. hneď som skopíroval s winhttrack celé, čo bolo dostupné.
Naposledy upravil srska : 12.02.14 at 16:46
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Adiks
Faktúra od elektrární ani v skutočnosti nie je opravnou faktúrou, takže C2 to určite nemôže byť.
A veru vyúčtovacia faktúra od elektrární opravnou faktúrou JE.
3 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Pochváliť
Rozalka
Adiks
Faktúra od elektrární ani v skutočnosti nie je opravnou faktúrou, takže C2 to určite nemôže byť.
A veru vyúčtovacia faktúra od elektrární opravnou faktúrou JE.
rovnako aj metodička z du v TN hovorila, že bude sa to uvádzať medzi opravným faktúrami
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Pochváliť
Dada
korduľa
prosim vas uctuje tu niekto v POHODE
chcela by som sa spytat coho sa tyka datum kv DPH pri internych dokladoch, nerozumiem preco tam je a na linke stormware mi nevedeli povedat... dakujem
Ten dátum tam je kvôli tomu, že cez interné doklady zúčtovávaš stravné lístky pre zamestnancov, čo nakupuješ priamo z reštaurácie (nie šeky dejeuner) a tam zúčtovávaš DPH predsa.
dakujem
0 0
Rasťo74 Rasťo74

Rasťo74 je offline (nepripojený) Rasťo74

Pochváliť
Prosím Vás kam mám zaradiť -učtujem v MRP - faktúru prijatú od dodávateľa "vyplatenie obratového bonusu" - je ktomu priložený zoznam faktúr a kúpna zmluva kde je napísané že obratový bonus je vyplatení v sume 5% za platobnú disciplínu ? znamienko je mínusové ? Neni to dobropis. Kam to zaradiť do ostatných výdavkov zo znamienkom mínus?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Pochváliť
Prosim o radu. Firma nakupuje rozne elek. sluzby /software na dalsi predaj,obrazky, domeny a pod./ od dodavatelov z 3, krajin. Doteraz som to "samozdanovala" podla par. 15 ods. 1. Teraz som ale zacala nad tym uvazovat v suvislosti s KV. Ci to robim spravne, pojde to aj do KV ako normalny nakup sluzby napr. od platitala dph z CR? Dakujem vopred za radu.
Naposledy upravil ZuzanaA : 12.02.14 at 20:47
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
Žabinka
Llívia
Žabinka
Llívia
bea
Llívia
bea
Ja mám ten istý názor ako Chrusťa. Faktúru uvádzam v prijatých faktúrach a v pokladni úhradu faktúry na základe dokladu z ERP. Teda v KV do B2.
Na doklade z ERP nie je napísané "úhrada faktúry", ale sú na ňom presne tie isté položky ako na faktúre, takže mám dva daňové doklady k tomu istému zdaniteľnému plneniu.
Máš pravdu, ale keďže sa nedajú oba použiť , tak to riešim tak, ako som napísala. Na faktúre je napísané, že je uhradená v hotovosti ....
Potom by s mala mať aj doklad, na ktorom je napísané: úhrada faktúry č. A ten nemáš.
Asi bude najlepšie, ak sa spýtam dodávateľa, či to zahrnie do A1 a podľa toho to zahrniem aj ja.
V A1 sa uvádzajú len riadne faktúry, nie doklady z ERP, správne?
Ja to budem evidovať ako riadnu faktúru, veď aj je.. Takže mi to ide do B2.. A som zvedavá, ak to dodávateľova účtovníčka dá do D1, ako sa to spáruje..
Jedna strana bude mať chybu - sankcia 10.000.
hej, ale ktorá? podľa mňa ja budem mať všetko v poriadku.. Mám faktúru so všetkými údajmi podľa §74? Mám.. Tak ju tam aj zaevidujem, a teda mi to musí ťahať do B2..
Súhlasím s tým, že keď to pokašľal dodávateľa - dva daňové doklady k tomu istému - nech si znáša aj dôsledky. Len aby so mnou súhlasil aj DÚ
Zaúčtovala som to cez pokladňu do B2.
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Pochváliť
vjejka
rovnako aj metodička z du v TN hovorila, že bude sa to uvádzať medzi opravným faktúrami
A keď sa má uvádzať číslo pôvodnej faktúry, tak tam dáte číslo z dohody o platbách za opakované dodanie? Lebo na faktúrach sa neuvádza žiadne číslo pôvodnej faktúry. A keď je v tejto dohode na každý mesiac to isté číslo, tak budem vlastne stále uvádzať rovnaké číslo faktúry v KV?
Naposledy upravil nika224 : 13.02.14 at 07:40
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
... ľudia, to fakt musíte x-násobne citovať citácie v citáciach? to neviete kvôli prehľadnosti ponechať len tú časť z predchádzajúcich príspevkov, na ktorú reagujete, resp. sa pýtate????
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Pochváliť
Prosím Vás prišla mi faktúra od mobil. operátora. Dátum vystavenia je 10.2, dátum dodania 10.2, zúčtovacie obdobie od 1.1.2014 - 31.1.2014. Dátum vzniku daňovej povinnosti bude 10.2? A ešte ďalšia otázka je to faktúra na sumu 60,88 takže pôjde táto fa do oddielu B3 - zjednodušené faktúry?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
Vznik daňovej povinnosti je 10.02.
... ale prečo si myslíš, že je to zjednodušená faktúra?
Je to normálne faktúra, ide to do B2
1 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05