Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Potrebovala by som poradiť, mám dve vyúčtovacie faktúry od elektrární. Dátum vyhotovenia 14.1.2014, dátum dodania 31.12.2013. Jedna je nedoplatok a jedna je preplatok. Samozrejme že mi ju do decembrového DPH zabudli odovzdať. Mám ich zaúčtovať ešte do decembra a podať dodatočné DP, alebo môžu ísť do januára a potom preplatok pôjde do C2 a nedoplatok do B2 ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Ak zabudli odovzdať tak by som podala DDP , ak by prišlo poštou už po podaní DP DPH za 12-2013 tak odložím obálku a zaradím 1-2014 . Riešim podobný prípad , taktiež zabudol zabudol a idem cez DDP .
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
majú doklad že prišlo po 25., tak by mohlo ísť do januára, len neviem, či dať dátum dodania december, alebo dátum kedy faktúry obdržali.
0 0
Pochváliť
Myslím si, že treba uviesť decembrový dátum.
0 0
Pochváliť
Mám otázku: uvádzať faktúry vystavené v roku 2014, ale dátum daň.povinn. je rok 2013 do Kontrol.výkazu?
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
EkoMax
Potrebovala by som poradiť, mám dve vyúčtovacie faktúry od elektrární. Dátum vyhotovenia 14.1.2014, dátum dodania 31.12.2013. Jedna je nedoplatok a jedna je preplatok. Samozrejme že mi ju do decembrového DPH zabudli odovzdať. Mám ich zaúčtovať ešte do decembra a podať dodatočné DP, alebo môžu ísť do januára a potom preplatok pôjde do C2 a nedoplatok do B2 ?
Vyúčtovacia faktúra je oprava základu dane, účtuje sa do obdobia, keď došla.
3 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Ak mám došlú faktúru od Vaša stravovacia, je tam suma s 0% DPH stravné lístky a suma s 20% DPH poplatok. Faktúru zaradím do B2. 20% DPH mi natiahne do kontrolného výkazu ale 0 % mi tam neťahá aj keď mám fa rozpísanú. Účtujem v Pohode. Na daňovom riaditeľstve mi povedali, že aj suma s nulovým DPH vstupuje do kontrolného výkazu. Má ísť nulové DPH do inej časti kontrolného výkazu ako B2 ?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
EkoMax
Ak mám došlú faktúru od Vaša stravovacia, je tam suma s 0% DPH stravné lístky a suma s 20% DPH poplatok. Faktúru zaradím do B2. 20% DPH mi natiahne do kontrolného výkazu ale 0 % mi tam neťahá aj keď mám fa rozpísanú. Účtujem v Pohode. Na daňovom riaditeľstve mi povedali, že aj suma s nulovým DPH vstupuje do kontrolného výkazu. Má ísť nulové DPH do inej časti kontrolného výkazu ako B2 ?
Prečo by mala ísť faktúra s nulovým DPH do KV??? Načo??? Pri tej položke s DPH si dáš B2 a pri položke s 0% DPH dáš KN.
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Pochváliť
Erika Bartovičová Bujnová
Mám otázku: uvádzať faktúry vystavené v roku 2014, ale dátum daň.povinn. je rok 2013 do Kontrol.výkazu?
z daňového úradu:

Upozornenie:
Ak dodávateľ – platiteľ dane dodá tovar napr. 27.12.2013 a faktúru vystaví 3.1.2014, túto dodávku DODÁVTEĽ neuvedie v KV, ale ODBERATEĽ áno - v časti B2 v prípade, ak obdrží faktúru po podaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie december 2013
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Znovu som volala na daňové riaditeľstvo, iná pani mi povedala že do kontrolného výkazu nulové DPH nejde.
Ešte sa chcem opýtať, Nedáva ho ani dodávateľ do A1 ? Teda ak vystavujem fa, kde je aj nulové plnenie, nevstupuje mi do KV ?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
Nie, ani vystavené faktúry bez DPH nejdú do KV.
1 0
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Pochváliť
Krakonoš
Erika Bartovičová Bujnová
Mám otázku: uvádzať faktúry vystavené v roku 2014, ale dátum daň.povinn. je rok 2013 do Kontrol.výkazu?
z daňového úradu:

Upozornenie:
Ak dodávateľ – platiteľ dane dodá tovar napr. 27.12.2013 a faktúru vystaví 3.1.2014, túto dodávku DODÁVTEĽ neuvedie v KV, ale ODBERATEĽ áno - v časti B2 v prípade, ak obdrží faktúru po podaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie december 2013
Je toto upozornenie zverejnené na stránke Finančnej správy?
Dávali sme písomný dopyt a dostali sme presne opačnú odpoveď. T.j. že faktúry z roku 2013 nemáme dávať do KV (konkrétne sme sa pýtali na fa z 12/2013, ktorú sme dostali až v 02/2014).
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
kristina11
Krakonoš
Erika Bartovičová Bujnová
Mám otázku: uvádzať faktúry vystavené v roku 2014, ale dátum daň.povinn. je rok 2013 do Kontrol.výkazu?
z daňového úradu:

Upozornenie:
Ak dodávateľ – platiteľ dane dodá tovar napr. 27.12.2013 a faktúru vystaví 3.1.2014, túto dodávku DODÁVTEĽ neuvedie v KV, ale ODBERATEĽ áno - v časti B2 v prípade, ak obdrží faktúru po podaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie december 2013
Je toto upozornenie zverejnené na stránke Finančnej správy?
Dávali sme písomný dopyt a dostali sme presne opačnú odpoveď. T.j. že faktúry z roku 2013 nemáme dávať do KV (konkrétne sme sa pýtali na fa z 12/2013, ktorú sme dostali až v 02/2014).
A išlo o faktúru, ktorá bola vystavená v roku 2014 ?
0 0
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Pochváliť
bea
kristina11
Krakonoš
Erika Bartovičová Bujnová
Mám otázku: uvádzať faktúry vystavené v roku 2014, ale dátum daň.povinn. je rok 2013 do Kontrol.výkazu?
z daňového úradu:

Upozornenie:
Ak dodávateľ – platiteľ dane dodá tovar napr. 27.12.2013 a faktúru vystaví 3.1.2014, túto dodávku DODÁVTEĽ neuvedie v KV, ale ODBERATEĽ áno - v časti B2 v prípade, ak obdrží faktúru po podaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie december 2013
Je toto upozornenie zverejnené na stránke Finančnej správy?
Dávali sme písomný dopyt a dostali sme presne opačnú odpoveď. T.j. že faktúry z roku 2013 nemáme dávať do KV (konkrétne sme sa pýtali na fa z 12/2013, ktorú sme dostali až v 02/2014).
A išlo o faktúru, ktorá bola vystavená v roku 2014 ?
Išlo o faktúru, ktorá bola vystavená v 12/2013, ale dostali sme ju až v 02/2014. DPH si uplatníme v priznaní DPH za 01/2014
Podľa odpovede z DÚ nemáme túto faktúru zaradiť do KV za 01/2014.
1 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
To je iný prípad. Keď je dátum dodania r. 2013 a aj dátum vystavenia r. 2013, tak aj podľa mňa nemá byť zaradená do KV.
Len ten prípad, ktorý sa uvádza ako upozornenie z DÚ (a je uverejnený aj v jednom dokumente z Dashoferu), sa týka iného a to, keď je dátum dodania r. 2013 a dátum vystavenia r. 2014. Už bola k tomuto diskusia, kde sa diskutujúci priklonili skôr k názoru, že ani v tom prípade faktúra nemá ísť do KV. Mne sa to tiež zdá "logické". Len tu sa zase objavilo "upozornenie"...... A to ma zase priviedlo do pomykova
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Pochváliť
Vie niekto ako vytlačiť podaný kontrolný výkaz ? Vytlačí mi časti A1 a B1 len s údaje z posledných faktúr, neviem odkontrolovať komplet výkaz.
Naposledy upravil EkoMax : 14.02.14 at 16:03
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pochváliť
Ooooo, KV v eDane.
Nenechali ste si to na poslednú chvíľu, nenechali.
1 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
Mám otázku, Slovnaft vystavil faktúru, kde dodávateľ je MOL nyrt. Ide o diaľničné poplatky. Faktúra je vystavená s 27% AFA. Zahr.DPH evidujem na účte 548 kým splníme limit na vyžiadanie DPH z Maďarska. Túto faktúru nezapíšem do KV?
0 0
Ekonsop Ekonsop

Ekonsop je offline (nepripojený) Ekonsop

Pochváliť
Tlač Kontrolného výkazu - to je sila od našej byrokracie. Takáto zostava je na úrovni študenta informatiky z 1. ročníka VŠ, a nie ako podklad z daňového tlačiva, za chybu v ktorom sú stanovené tisícové pokuty. Ako skontrolovať správnosť podaného KV, keď obsahuje napr. 200 a viac faktúr, keď to nie je možné vytlačiť ? Myslím si, že sa to podobá na štýl pána ministra Mikloša, keď všetko fungovalo na výbornú tak ako teraz.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Pochváliť
To sa podobá na štýl Kažimíra usmiateho..
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05