Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Ekonsop
Tlač Kontrolného výkazu - to je sila od našej byrokracie. Takáto zostava je na úrovni študenta informatiky z 1. ročníka VŠ, a nie ako podklad z daňového tlačiva, za chybu v ktorom sú stanovené tisícové pokuty. Ako skontrolovať správnosť podaného KV, keď obsahuje napr. 200 a viac faktúr, keď to nie je možné vytlačiť ? Myslím si, že sa to podobá na štýl pána ministra Mikloša, keď všetko fungovalo na výbornú tak ako teraz.
ja enem tak: a účtovný soft neumožňuje kontrolu a tlač kvdph?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
srska
Ekonsop
Tlač Kontrolného výkazu - to je sila od našej byrokracie. Takáto zostava je na úrovni študenta informatiky z 1. ročníka VŠ, a nie ako podklad z daňového tlačiva, za chybu v ktorom sú stanovené tisícové pokuty. Ako skontrolovať správnosť podaného KV, keď obsahuje napr. 200 a viac faktúr, keď to nie je možné vytlačiť ? Myslím si, že sa to podobá na štýl pána ministra Mikloša, keď všetko fungovalo na výbornú tak ako teraz.
ja enem tak: a účtovný soft neumožňuje kontrolu a tlač kvdph?
umoznuje, ale ja tiez preferujem, ze si vytlacim, to co sa odosiela, ja vzdy tak kontrolujem, aby v pripade prenosu cez xml nenastal nejaky poblem, vzdy si skontrolujem natiahnuty suhrnny, DPH, mesacny vykaz, dzmv a pod.. a preto ja tiez preferujem, aby sa dalo vytlacit to co je odoslane , tlacim a zakladam si vykyzy nie vytlacene z uctovneho softu, ale tie ktore su odoslane cez edane(financnu spravu)...
3 0
Ekonsop Ekonsop

Ekonsop je offline (nepripojený) Ekonsop

Pochváliť
Softvér umožňuje tlač, ale napríklad v súčasnom xml exporte programu Pohoda je chyba v sekcii C2, naktorú som prišiel iba po pracnej položkovitej kontrole načítaného formulára, keby bol výkaz v tlačenej podobe tak, by som na to prišiel oveľa skôr. A ešte na okraj celého problému - termín KV 25. a zber údajov je nedokončený to je prinajmenšom neúcta k daňovníkom tohoto štátu, od ktorých treba vybrať čo najviac daní za každú cenu.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
ja som kontrolovala tak, že som si vytlačila Kv z programu, a na drsr som išla číslo po čísle.. ale v prípade väčšieho počtu údajov si to vôbec neviem predstaviť.. oči sa mi brčkaveli po pár položkách.. prehliadnuť chybu v čísle vôbec nie je problém, a už duplom, keď sú problémy s exportami údajov a hlásenými chybami..
3 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

Pochváliť
kde by som mala zaradit moju vyslu fakturu za tovar pre skolske jedalne?dakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
smachotka
kde by som mala zaradit moju vyslu fakturu za tovar pre skolske jedalne?dakujem
A1
1 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

Pochváliť
dakujem
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
Niekde som tu videla príspevok niekoho kto účtuje aj dobropisy od Bresmana, ale hľadám ,hľadám a neviem to nájsť. Potrebujem poradiť či môžem do KV časti C2 uviesť zo súhrnnej faktúry kde je uvedených množstvo opravných faktúr , len posledné, najvyššie číslo (administratívne náročné).
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Pochváliť
Prosím vás kam dávate bločky z alzy? je to blok z ERP s označením faktúra, mám to do 100 e, mám to dať do B3 al B2?
0 0
Katarína75 Katarína75

Katarína75 je offline (nepripojený) Katarína75

Pochváliť
Ku fakture pre fyzicku osobu - zjednoduseny doklad ktory ide do D2, chcem vystavit opravnu fakturu. V danovom priznani DPH by mi to malo potiahnut do riadku26,27 (paragraf 25); v kontrolnom vykaze do D2? Moze to byt?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
Rozalka
smachotka
kde by som mala zaradit moju vyslu fakturu za tovar pre skolske jedalne?dakujem
A1
Prečo do A1 a nie D2,keď školská jedáleń nemá IČ DPH?
0 0
silviča silviča

silviča je offline (nepripojený) silviča

Pochváliť
mam prijatu fakturu na kancelarske potreby, kde sme nakupili aj tovar ktory do danovych nakladov ist nemoze, napr. kava. Pojde cely zaklad dane aj dan z faktury do B.2., pricom do kolonky "Vyska odpocitanej dane" vpisem len sumu ktoru si uplatnujeme, teda len za kancelarske potreby? alebo do zakladu dane zaradim len prislusnu cast, z ktorej si uplatnujeme odpocet? dakujem
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Dada
Rozalka
smachotka
kde by som mala zaradit moju vyslu fakturu za tovar pre skolske jedalne?dakujem
A1
Prečo do A1 a nie D2,keď školská jedáleń nemá IČ DPH?
Do D2 by mali ísť len takí odberatelia, ktorí nie sú zdaniteľnými osobami, teda napr. občania...
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Dada
Rozalka
smachotka
kde by som mala zaradit moju vyslu fakturu za tovar pre skolske jedalne?dakujem
A1
Prečo do A1 a nie D2,keď školská jedáleń nemá IČ DPH?

Lebo má IČO, alebo DIČ.. Nemusí mať IČ DPH..
Z poučenia na stránke drsr.sk:
1./ vyhotovených dokladov uvádzajú:
v časti A.1 – ktorá obsahuje údaje z vyhotovených faktúr s DPH pre zdaniteľné osoby alebo pre právnické osoby, ktoré nie sú zdaniteľnými osobami

Tu sa to rozoberalo: http://www.porada.sk/t234042-spravny...aniziacia.html
1 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
A kam potom dať vystavenú faktúru na Spoločenstvo vlastníkov bytov???
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Dada
A kam potom dať vystavenú faktúru na Spoločenstvo vlastníkov bytov???
SVB má pridelené IČO, DIČ - A1
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Pochváliť
janasim
Niekde som tu videla príspevok niekoho kto účtuje aj dobropisy od Bresmana, ale hľadám ,hľadám a neviem to nájsť. Potrebujem poradiť či môžem do KV časti C2 uviesť zo súhrnnej faktúry kde je uvedených množstvo opravných faktúr , len posledné, najvyššie číslo (administratívne náročné).

Bresman na posledných "dobropisoch" už uvádza číslo faktúry do KV, je to číslo poslednej faktúry, v tých predtým som si to musela pracne vyhľadať podľa prijatých faktúr
2 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Katarína111
poradí mi niekto - ak máte na faktúre základ dane 45,037 a daň 9,01 (ide o slovak telekom) ako to uvediete do KV - základ dane 45,03 a daň 9,01. Neviem nikde nájsť či sa to zaokruhľuje, alebo sa berú proste len 2 desatinné miesta bez zaokrúhľovania? V poučení je uvedené základ na dve desatinné miesta, daň na dve desatinné miesta.
prosím aj ja mám takýto prípad, a neviem ako to zadať, lebo keď základ dane nezaokrúhlim, tak mi nesedí suma celkom...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
kuravesele
Katarína111
poradí mi niekto - ak máte na faktúre základ dane 45,037 a daň 9,01 (ide o slovak telekom) ako to uvediete do KV - základ dane 45,03 a daň 9,01. Neviem nikde nájsť či sa to zaokruhľuje, alebo sa berú proste len 2 desatinné miesta bez zaokrúhľovania? V poučení je uvedené základ na dve desatinné miesta, daň na dve desatinné miesta.
prosím aj ja mám takýto prípad, a neviem ako to zadať, lebo keď základ dane nezaokrúhlim, tak mi nesedí suma celkom...
aj ja sa s tym trapim , jedine pri keoficiente som nasla v pouceni ze sa nema zaokruhlovat a ma sa brat ako nezaokruhlene
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05