Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
prave mi to nedalo volala som na infolinku ze zajtra mam volat na financne... dam sem potom info
0 0
tammmara tammmara

tammmara je offline (nepripojený) tammmara

Pochváliť
chcela by som sa spytat, ak mam potraviny, mam do uctovnictva trzbu evidovat kazdy den, ked sa spravi uzavierka, alebo mozem zauctovat jeden prijmovy doklad ku koncu mesiaca?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
tammmara
chcela by som sa spytat, ak mam potraviny, mam do uctovnictva trzbu evidovat kazdy den, ked sa spravi uzavierka, alebo mozem zauctovat jeden prijmovy doklad ku koncu mesiaca?
Stačí jedným dokladom na konci mesiaca.
0 0
laila laila

laila je offline (nepripojený) laila

Pochváliť
mám otázku, že prečo vznik daňovej povinnosti 10.2. a nie 31.1.? mám podobný prípad volala som tam a pán čo vystavuje faktúry mi povedal, že dátum dodania je vlastne dátum odoslania faktúry ( tak si myslím, že potom tento dátum nie je zdaniteľné plnenie). Tak ja považujem za dodanie posledný dátum zúčtovacieho obdobia.
0 0
Llívia Llívia

Pochváliť
laila
mám otázku, že prečo vznik daňovej povinnosti 10.2. a nie 31.1.? mám podobný prípad volala som tam a pán čo vystavuje faktúry mi povedal, že dátum dodania je vlastne dátum odoslania faktúry ( tak si myslím, že potom tento dátum nie je zdaniteľné plnenie). Tak ja považujem za dodanie posledný dátum zúčtovacieho obdobia.
Píšeš, že máš podobný prípad. Podobný ako ktorý prípad?
0 0
laila laila

Pochváliť
Llívia
laila
Píšeš, že máš podobný prípad. Podobný ako ktorý prípad?
od baculik z 13.2. a nižšie odpoveď "p rosím Vás prišla mi faktúra od mobil. operátora. Dátum vystavenia je 10.2, dátum dodania 10.2, zúčtovacie obdobie od 1.1.2014 - 31.1.2014. Dátum vzniku daňovej povinnosti bude 10.2? A ešte ďalšia otázka je to faktúra na sumu 60,88 takže pôjde táto fa do oddielu B3 - zjednodušené faktúry? zle som to zaradila, ale dúfam že nevadí
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Pochváliť
EkoMax
Doklady o poštovnom idú do KV? Neviem či som právne pochopila ak mám nákup v hotovosti cez ERP tak ak je do 100 € tak to ide do B3, a keď je to nad 100 € tak kam ?

poštovné je bez DPH takže do KV nejde

ale tie doklady o nákupe z ERP nad 100,- € ma tiež zaujímajú, lebo ja mám u klienta čo má stánok s mixovanými nápojmi vlastne skoro všetky doklady také že dodavateľ mu dovezie ovocie, nablokuje cez ERP - väčšinou je to suma nad 100- € - klient zaplatí a ja to evidujem ako nákup materiálu cez pokladňu, ale kam s tým do KV ????
Nie je tam nič napísané ako faktúra je to klasika doklad vytlačený z ERP a láskavo k tomu prikladajú dodací list - šupnem to do B3 ????? poradíte ?
0 0
laila laila

Pochváliť
kn-alka
Vznik daňovej povinnosti je 10.02.
... ale prečo si myslíš, že je to zjednodušená faktúra?
Je to normálne faktúra, ide to do B2
je správna táto táto odpoveď pre baculacik od kn-alka správna čo sa týka dátumu vzniku daňovej povinnosti, ??? som napochybách
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Pochváliť
limit je nie nad 100 € ale 1000 € nie? či som zasa niečo doplietla ?
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
Pokiaľ má faktúra všetky náležitosti podľa zákona o DPH, potom aj 10 eúr je faktúra a patrí do B2.
Ak to nie je faktúra, potom doklad z ERP ide do B3. A
2 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Pochváliť
ale ano limit je do 1000 € len každý tu točil o tej stovke tak ma to poplietlo, limit na bločky z ERP je 1000 éčok na hotovosť a 1600 na platbu kreditkou t.j. elektronickým platobným prostriedkom § 74 ods.3 písm.b, takže všetko do 1000,- € doložené bločkom z ERP ide do B3 - som to zhrnula takto a takto to budem robiť dúfam, že ma to nebude stáť tých hroziacich 10 tis. pokuty
0 0
Sarlotka Sarlotka

Pochváliť
Sarlotka
kuravesele
Katarína111
poradí mi niekto - ak máte na faktúre základ dane 45,037 a daň 9,01 (ide o slovak telekom) ako to uvediete do KV - základ dane 45,03 a daň 9,01. Neviem nikde nájsť či sa to zaokruhľuje, alebo sa berú proste len 2 desatinné miesta bez zaokrúhľovania? V poučení je uvedené základ na dve desatinné miesta, daň na dve desatinné miesta.
prosím aj ja mám takýto prípad, a neviem ako to zadať, lebo keď základ dane nezaokrúhlim, tak mi nesedí suma celkom...
aj ja sa s tym trapim , jedine pri keoficiente som nasla v pouceni ze sa nema zaokruhlovat a ma sa brat ako nezaokruhlene
no som dopadla odpinkali ma ze ani nevedia o com hovori a nikam inam ma neprepoja...
0 0
Llívia Llívia

Pochváliť
Sarlotka
Sarlotka
kuravesele
Katarína111
poradí mi niekto - ak máte na faktúre základ dane 45,037 a daň 9,01 (ide o slovak telekom) ako to uvediete do KV - základ dane 45,03 a daň 9,01. Neviem nikde nájsť či sa to zaokruhľuje, alebo sa berú proste len 2 desatinné miesta bez zaokrúhľovania? V poučení je uvedené základ na dve desatinné miesta, daň na dve desatinné miesta.
prosím aj ja mám takýto prípad, a neviem ako to zadať, lebo keď základ dane nezaokrúhlim, tak mi nesedí suma celkom...
aj ja sa s tym trapim , jedine pri keoficiente som nasla v pouceni ze sa nema zaokruhlovat a ma sa brat ako nezaokruhlene
no som dopadla odpinkali ma ze ani nevedia o com hovori a nikam inam ma neprepoja...
Spýtaj sa v Slov. telekom. a zaokrúhli rovnako.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
Sarlotka - ja na zaokrúhľovanie používam sedliacky rozum - od spolu sumy na úhradu odpočítam DPH a mám základ
2 0
Sarlotka Sarlotka

Pochváliť
Llívia
Sarlotka
Sarlotka
kuravesele
Katarína111
Spýtaj sa v Slov. telekom. a zaokrúhli rovnako.
vsak som sa chcela spytat ale nikto mi nevie odpovedat ani nevedeli co je kontrolny vykaz a nikde inam ma nechceli prepojit...chcela by som vediet ktory paragraf alebo ktore poucenie alebo dodatok riesi zaorkuhlovanie ak je zaklad dane na 4 desatinne miesta...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Pochváliť
kn-alka
Sarlotka - ja na zaokrúhľovanie používam sedliacky rozum - od spolu sumy na úhradu odpočítam DPH a mám základ
v tom pripade teda zaokrulili matematicky....
0 0
Ludmiiilka Ludmiiilka

Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

Pochváliť
Ak prijatú faktúru uhrádzam cez pokladňu (v hotovosti) mám túto faktúru uviesť do B1? a z pokladne tento zápis tiež uvádzam do KV alebo nie? ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Pochváliť
Ludmiiilka
Ak prijatú faktúru uhrádzam cez pokladňu (v hotovosti) mám túto faktúru uviesť do B1? a z pokladne tento zápis tiež uvádzam do KV alebo nie? ďakujem

prijata faktura, ak splna vsetky nalezistoti ide do B2 uhrada sa do KV neuvadza samozrejme.predpokladam ze hovorite o nejakom tuzemskom dodani..do B1 su napr. samozdanenia
..
0 0
Ludmiiilka Ludmiiilka

Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

Pochváliť
mne išlo hlavne o uhrádu tejto faktúry..takže v pokladni zadám že neuvádzať do KV...ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Pochváliť
Sarlotka
kn-alka
v tom pripade teda zaokrulili matematicky....
takze dovolala som sa na infolinku danoveho ak je na fakture suma zakladu dane napr.
34,5494 do KV sa ma uviest useknutim poslednym dvoch cislic bez zaokruhlovania tzn, 34,54 samozrejme ze napr. mne to v softe nejde nakolko ja mam fakturu

34,5494
7,11
42,66

ak si nahodim v softe 34,54 a dph 7,11 sice to budem mat ok v KV ale nemam dopre sumu spolu...
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05