Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
ekopo
Rozalka
Katarina
Nedoplatok od SPP sa bude považovať za ťarchopis ? Ešte sa opýtam pri PF od SPP číslo fa. je totožné s VS, alebo treba uviesť č.zákazníka.
čo je to PF?
pour félicite alebo prijatá faktúra
Ja používam Df- došlá faktúra

číslo faktúry je určite VS a nie číslo zákazníka.
1 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
Bola tu polemika, či v B2 je možné uviesť mínusovú sumu. Došla nám dnes výzva na opravu, v B2 nemôže byť mínus.
A ďalšia chyba: partner registrovaný podľa § 7a) vykázaný v A1 s IČ DPH - nemá tam mať číslo.
To teraz mám preverovať, kto je ako registrovaný?
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
mojto
Bola tu polemika, či v B2 je možné uviesť mínusovú sumu. Došla nám dnes výzva na opravu, v B2 nemôže byť mínus.
A ďalšia chyba: partner registrovaný podľa § 7a) vykázaný v A1 s IČ DPH - nemá tam mať číslo.
Ak sa bude pokuta 10000 EUR vzťahovať aj na takéto prkotiny, tak áno.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Pochváliť
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne dátumu dodania v kontrolnom výkaze. Na prijatej faktúre od dodávateľa máme uvedený dátum 31.01.2014, tovar nám ale prišiel 04.02.2014. DPH z tejto faktúry chceme odpočítať až za február 2014. Túto faktúru aj napriek tomu uvediem do januárového kontrolného výkazu, alebo do februárového s tým, že dátum dodania uvediem 31.01.2014. Ďakujem.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Faktúru treba uviesť do toho istého obdobia v KV a aj v DP DPH. Teda, keď si DPH chcete odpočítať vo februári, uvediete faktúru vo februári aj do KV. Dátum dodania ostáva stále rovnaký, aj keby ste si DPH odpočítali z tej faktúry až napr. v decembri
0 0
patricia27 patricia27

patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

Pochváliť
Dobrý deň,

vstupujú do KV aj prijaté/došlé FA takéto:

prijatá faktúra od W.A.G. IČ DPH české, fakturovaná nafta, čerpaná v česku s českou DPH, nesamozdaňuje sa, žiada sa vratka DPH z ČR.

alebo tá istá firma IČ DPH české, fakturované nemecké mýto bez DPH, nesamozdaňuje sa.
Ak áno, ktorá to je kolonka, prosím? Vopred ď. za odpoveď
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Pochváliť
Ďakujem Bea, takže ak tomu správne rozumiem tak faktúru dám do februárovej DPH aj KV, ale do dátumu dodania napíšem dátum dodania taký ako je skutočne uvedený na faktúre z januára?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Presne tak, faktúru do DP DPH za február a aj do KV za február. Dátum dodania taký, ako je uvedený na došlej faktúre.
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
mojto
to je už riadna volovina, však aj na školení bolo, že keď má IČ DPH tak sa uvádza, iba ak by nemal tak sa nechá kolonka voľná...je to už na smiech...
2 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Najskôr KV a potom daňové priznanie:

https://www.financnasprava.sk/_img/p...DPHpotomDP.pdf
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
kuravesele
Najskôr KV a potom daňové priznanie:

https://www.financnasprava.sk/_img/p...DPHpotomDP.pdf
Ja už sa len smejem nad tými hlúposťami, čo vymýšľajú. O chvíľu mi budú dirigovať, či skôr otvoriť e-dane, či ich hrozný portál.
2 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Pochváliť
to čo mám teraz robiť, keď som to už 18. poslala a pravdaže opačne - najskôr daňové priznanie a potom až KV. Teraz to mám poslať ešte raz v tom ich poradí?
Vie mi niekto poradiť, kde v zákone, alebo v nejakom usmernení to je uvedené, že to má byť poslané v tomto poradí.
0 0
Siporka Siporka

Siporka je offline (nepripojený) Siporka

Pochváliť
Ahojte,
osobnú spotrebu /vrátenie dph/ cez ID do KV B3?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pochváliť
Otázky a odpovede:
23. Môže byť KV podaný skôr ako daňové priznanie?
Ak platiteľ dane podáva daňové priznanie skôr ako 25. deň nasledujúci po skončení zdaňovacieho obdobia, podá spolu s daňovým priznaním v rovnaký deň aj kontrolný výkaz. Platiteľ dane môže podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie aj skôr ako podá daňové priznanie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Katarína111
to čo mám teraz robiť, keď som to už 18. poslala a pravdaže opačne - najskôr daňové priznanie a potom až KV. Teraz to mám poslať ešte raz v tom ich poradí?
Vie mi niekto poradiť, kde v zákone, alebo v nejakom usmernení to je uvedené, že to má byť poslané v tomto poradí.
Pre istotu podaj ešte raz KV opravný a potom DPH opravné
0 0
AJED AJED

AJED je offline (nepripojený) AJED

účtovníčka
Pochváliť
Katarína111
No to som zvedavá aj ja, lebo som to presne podala tak isto - najskôr DP a potom KV, lebo však v §78 sa píše: Ak platiteľ podá daňové priznanie pred 25. dňom po skončení zdaňovacieho obdobia, je povinný podať kontrolný výkaz v deň podania daňového priznania.
1 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Pochváliť
Chcela by som sa spýtať ohľadom PHM - toho 80% uplatňovania, ked som to nahodila do pc podľa rady programátora, v kontrolnom výkaze to nám správne, ale vo výkaze dph mám tú odpočítateľnú dph v riadku 21, ale v riadku 23 celých 100%, je to správne? doteraz som to dávala ako pp a do výkazu dph tých 20 % vobec neslo...nejako ma to pomýlilo, dakujem
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pochváliť
Katarína111
Zavolala by som na DÚ a spýtala sa, či to treba podať ešte raz v správnom poradí.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Pochváliť
Pokuty za KV - včera uverejnené
https://www.financnasprava.sk/sk/arc...ph-potom-dp-na
0 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Katarína111
Prosím nasmerujte ma konkrétny paragraf , ktorý pojednáva o poradí zaslania dokumentov .Ja som taktiež včera poslala ako prvý KV a v poradí 2. DP DPH , presne tak ako Katarína .

Je okolo toho veľký humbuk a buzerácia . Ja to nikde v zákone neviem nájsť Netreba šíriť a robiť paniku .
Naposledy upravil Zita5 : 21.02.14 at 06:28
2 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05