Zavrieť

Porady

Neznesiteľný sused ktorý chová 5 koní!!!!!

Prosím poraďte mi kde sa mám obrátiť na nejakých kompetentných ktorý by vedeli niečo spraviť zo susedom ktorý chová 5 koní a každé ráno 5:30 buchoce v maštali. Už niekoľko rokov sa cítim ako keby som býval na družstve! Je to už neznesiteľné, každé ráno sa zobúdzam s buchotom lopaty a vedier. Chcel by som aby mu tie kone zakázali chovať pretože na to nemá ani podmienky. Výbeh má rozmery asi 15x10m čo sa mi zdá na 5 koní málo. A v maštali opierajú hlavy o strom a má ich uviazané na reťaziach ako kravy na družstve!!! Keď ma nevytáča s koňmi tak naštartuje Aviu rovno pod oknom ktoré mám na špajzy a potom to tam vyzerá ako po plynovom útoku. Prosím poraďte mi, som zúfalý.
Stefan2005 ... možno taká maličkosť by sa zišla uviesť, že kde sa nachádzate - mesto, dedina, osada, usadlosť, samota...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Obrat sa na regionalneho hygienka, nech preveri vhodne podmienky na chov koni

    Inak,aj na obecny urad sa mozes obratot so ziadostou o kontrolu a napravu. Potom uz len sud...
    marek2558 Neviem či sa dohodnem s tím našim starostom ale toho hygienika idem hned skontaktovať. Dik.
    arizona Na starostu, ci obecny urad sa teda obrat pisomne a ziadaj aj odpoved. Musi sa vyjadrit.
    Odvolaj sa na § 127 OZ viac tu http://www.exekutor.sk/poradna/obcianz.htm

    a hluk od suseda o 5,30 sa da povazovat aj za rusenie nocneho kludu 22-06hod. Takze mozes zavolat policiu

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Starosta nic? Kde zijes?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    15x10 m je na ustajnenie 5 koní až-až , zmestí sa tam aj 10 koní, maštaľ slúži na ustajnenie , nie je to manéž kde kone možu cválať...

    Jedna vec , možeš suseda upozorniť ,aby začal napájať kone až po 6:00 ,
    ale neviem,či Ti ta ušetrena 1/2 hod bez hluku pomože....
    pavol54 To výbeh je 15 x 10

    T.František je offline (nepripojený) T.František

    T.František
    Ja mám neznesiteľného suseda, ktorý páchne ako 5 koní !!!!!!!
    ČO MÁM ROBIŤ ??...
    Naposledy upravil T.František : 02.06.13 at 14:54
    erik555 zavolaj ho k sebe, ze mu ukazes, co je to sprcha

    Neznesiteľný sused ktorý chová 5 koní!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.