Zavrieť

Porady

moze sa pracovat na zivnost bez naroku na vyplatu za pracu?

mala som zivnost, vykazovala som pracu, no nakolko to bol moj dobry priatel nebrala som za to financnu odmenu.Ide o rok 2010. Neporusila som tym ziadny zakon?
Zita5 Kde a ako ste vykazovali prácu ?
Mila123 a čo Tvoje výdavky? si platiteľom DPH za rok 2010? aký príjem si mala za rok 2010?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    nebrala si síce peniaze, ale svojou prácou si tam (pravdepodobne) pridala nejakú hodnotu
    A pridaná hodnota sa zdaňuje - - nadávajú tomu DPH
    a kedže sa klamať nemá, mala by sa táto pridaná hodnota objaviť v DP z príjmu

    PS
    Obojstranne uznaná práca (pridaná hodnota) sa najlepšie vykazuje faktúrou (výplatnou páskou)
    Táňa27 ...robila som preto, ze som potrebovala prax nadobudnut a nemohla som mat prijem, ked som bola na rodicovskom prispevku.
    Ja som patrila do tej skupiny,kde som mohla mat zivnost, no nemohla som mat prijem, inak by som prisla o rodicovsky prispevok. Potrebovala som nadobudnut prax, tak som robila zadara.
    Myslim, ze som tym neporusila ziadny zakon.Dufam. :-)
    julysak kým ťa niekto neudá - neporušila

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Prečo ju idete kritizovať ?? peniaze sice nebrala, ale určite tam fungoval nejaký barter, a to je niekedy cennejšie ako fin.odmena,hlavne na viacnasobnosť plnenia..
    Táňa27 nechcela ...robila som preto, ze som potrebovala prax nadobudnut a nemohla som mat prijem, ked som bola na rodicovskom prispevku.
    Táňa27 Ja som patrila do tej skupiny,kde som mohla mat zivnost, no nemohla som mat prijem, inak by som prisla o rodicovsky prispevok. Potrebovala som nadobudnut prax, tak som robila zadara.
    Myslim, ze som tym neporusila ziadny zakon.Dufam.

    moze sa pracovat na zivnost bez naroku na vyplatu za pracu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.