Zavrieť

Porady

škvrny na prádle po praní

Dobrý deň.
Chcela by som vas poprosit o radu. Po oprani cierneho resp. tmaveho pradla my na niektorom obleceni ostávaju sivé flaky. Po rucnom oplachani to zmyzne. Robilo mi to aj ked som mala sypany prasok a aj teraz pri tekutom. Myslim si ze úrpblem bude v plachani ale neviem ako to vyriesit. Prasku urcite nedavam vela a mnozstvo pradla som uz tiez skusila obmezdit a stale je to rovnake pri tmavom pradle.
Prosim poraddte co stym.
Dakujem
asedma Pradlo je dobre davat do pracky prevratene a tmave prat v cist. prostriedkoch na tmave pradlo, najlepsie v tekutom stave.
lujza.j takto som ani nepísala...to už by malo byť samo-sebou...že šecko prevrátené....:-)aj tak žehlím...teda ak žehlím...náhodou...:-D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Určite máš nejakú poruchu pláchania, treba zavolať opravára.
    Ešte druhú možnosť by som videla v málopriechodnej odpadovej hadici, že vždy zostane v práčke z predošlého pláchania voda a nakoniec je prádlo flakaté a šedé.
    acerka11 dakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    okrem toho čo tu Terezka odporučila....tak potom môže byť ešte, že dáš veľa prádla a prášok-grcnuté nečistoty sa nevypláchajú.....ja ak mám pocit, že mám viac prádla ako štandard dám dupľovanú vodu na pláchanie....malé teploty periem v tekutých, vyššie prachovými....práškoch

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    pracky je potrebne kvoli usadeninam po nejakych mesiacoch aj pustit na programe s vyssou teplotou bez pradla! S pridanim nejakej krystalovej sody a octu.
    https://www.google.sk/#sclient=psy-a...w=1467&bih=733
    Naposledy upravil erik555 : 02.06.13 at 11:15
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    acerka11 dakujem za radu.....vyskusam
    zanetth Ja zvyknem raz za dva tri mesiace pustiť prázdnu pračku na 90 stupňov, priamo do bubna dám kryštalickú sódu a ocot a nechám prebehnúť celý program...
    lujza.j v živote som práčku na prázdno nepúšťala...bežne periem na 90st. minimálne raz za týždeň....tento problém som mala iba ak bolo viac prádla v bubne....
    zanetth Ja zase takmer vôbec neperiem na 90 stupňoch, väčšinou len na 30 alebo 40, preto to zvyknem takto raz za čas urobiť...všetky usadeniny z hadíc aj z bubna sa takto uvoľnia - vidím to pri vypúšťaní...
    lujza.j ...ale baktérie sa ničia pri praní nad 60st.,ja som to aj ak myslela, že tým, že periem na "vrelo"...tak popri tom odíde aj bordel...takže keby si šupla uteráky, utierky a iné čo znesie vysokú teplotu...tak by si si ju vyčistila a ušetrila by si elektr. za jedno prázdne pustenie práčky.... :-)
    zanetth No, inak utierky raz za čas vyváram a k nim by sa mohla prihodiť aj tá kryštalická sóda a ocot, aby to malo lepší efekt aj pre pračku...díky za podnet k uvažovaniu :-) ... Uteráky nezvyknem na vysokých teplotách prať, ničia sa tým, radšej ich ožehlím a tak zničím aj príp. baktérie ...
    lujza.j no to ja zas nežehlím...:-))tiež som kedysi max na 60st., potom sme raz prišli od mora a uteráky ostali také nijaké....tak som ich šupla na 90st.a boli pekne vypraté...tak mi to ostalo.....
      zbaliť

    škvrny na prádle po praní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.