Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda

Pochváliť
jozef1111
Dobrý deň, v 02/2013 sa stala dopravná nehoda, pri ktorej mi bolo spôsobené poškodenie môjho zaparkovaného motorového vozidla iným motorovým vozidlom. Vinník (šofér) nemal vodičské oprávnenie a z miesta činu odišiel. Ja som na druhý deň po zistení nahlásil škodu polícii, ktorá všetko spísala - vinník sa ku všetkému priznal a v 05/2013 bol uznaný vinným. Udalosť som nahlásil v poisťovni vinníka a ziadal som si uplatnenie preplatiť škodu z jeho PZP. Posledné info, ktoré od poistovne vinníka mám, je že vinník nenahlásil túto udalosť a moja poistná udalosť nemôže byť preto likvidovaná. Viete mi poradiť ako mám teraz ďalej postupovať? Ďakujem vopred.
Naposledy upravil jozef1111 : 02.06.13 at 13:50
kopretinka nezadávaj viac krát tú istú otázku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    a z polície máš aký papier??? v podstate ak nehodu riešila polícia, tak vinník nemusí ani nehodu hlásiť... keďže polícia nehodu spísala a vinníka určila... jednoducho im odpíš, že vinník bol určený políciou a spis má číslo xyz... nech ti vyplatia v zmysle zákona o PZP tvoju škodu, ktorú si následne môžu uplatniť voči vinníkovi v regresnom konaní, keďže nemal vodičák...
    jozef1111 z polície nemám žiaden papier...ale mám mail kde mi policia oznamila, že vinník bol uznaný vinným...vypýtal som si kopiu z tohto rozhodnutia....
    Ice dive tak si kúp 1,5 € kolok choď na políciu ktorá tú nehodu riešila, nech ti dajú správu z nehody a s touto choď do poisťovne... ono poisťovňa si túto správu môže vyžiadať tiež ale to trva cca mesiac... takže takto to máš rýchlejšie...

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    pisťovňa jedná VÝHRADNE na pokyn svojho klienta ( klient = ten, kto platí poistku), a akékoľvek správy polície sú pre ňu nepodstatné. správa polície je použiteľná ako dôkaz iba na súde. Aj ja mám PZP, a neviem si predstaviť, že by poisťovňa bez môjho pokynu (písomného na tlačive oznámenie poistnej udalosti) komukoľvek čokoľvek zaplatila. Pre ostatných diskutujúcich prosba- píšte iba to, čo sedí, a nepíšte svoje predstavy. Zbytočne zavádzate kolegov v diskusii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.