Zavrieť

Porady

kosenie v nedelu

Dobry den mam otazocku ako je to s kludom pocas dna na dedinach specialne. Moj uzasny sused sa rozhodol ze v nedelu rano od 8 bude kosit kosackou a krovinorezom do tristvrte na 12. Neni nahodou na to nejaky zakon? Co mozem s tym robit podat staznost na obecny urad alebo volat na neho policiu? Tiez sa chcem opytat na palenie kablov na zahrade a podobnych veci. Ozaj ak by ho niekto chcel kupit predam za cent :-) dakujem
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Čo sa stalo? Už to nechceš predať?
zanetth A nemyslela ona toho suseda...? :-) ... že teda jeho predá...
marjankaj No to by musela ona doplatiť. A poriadne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sused ziadny zakon neporusil kosenim v nedelu, pokial nerusil nocny klud pre 6,00 a po 22,00. Na dedine je kosenie a orezavanie dravin bezna cinnost, ktoru niekedy urobit musi. dokonca zo zakona je povinny kosit na svojom pozemku, takze niekedy to urobit musi.
    Toto nie je vec, ktoru by mal riesit obecny urad nieto este policia ...
    Ked nechces mat takeho suseda, odstahuj sa na samotu.
    Za ten cent dom iste predas .....

    Palit na zahrade, okrem casu, ked to hasici zakazu, moze len zbytky zo zahrdy, prirodne, kable urcite nie, za to moze dostat pokutu od hasicov ci zivotneho prostredia, ak ho niekto nahlasi a pridu ho skontrolovat.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.06.13 at 13:13

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zanetth, mareko, danushka, Katy a R, Mila123, marjankaj
    6
    Furča Páliť a spaľovať sa nemôže nič ani tráva - aj v tomto prípade hrozí pokuta od životného prostredia - zákon č. 223/ 2001 Z z. o odpadoch / aj pokosená tráva je odpad, aj káble... /

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Nie zákon neporušil ako píše ivka70, myslím, že minulý rok bol v parlamente návrh zákona, aby bol nariadený kľud a zakázaný nadmerný hluk aj cez sviatky a nedele, ale neprešlo to... Inak aj ja mám takého pracovitého suseda, keďže cez týždeň nestíha, tak v sobotu a nedeľu od siedmej veselo píli, brúsi, kosí a pod... Nejako som si už na to zvykla a keď si chcem pospať dlhšie, neotváram okno, vtedy to nie je až tak počuť... Čo sa týka pálenia a vypaľovania, za to hrozí pokuta aspoň u nás v obci je to zakázané, ale aj tak to ľudia občas porušujú a veselo dymia...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 zapáliš za kýbel káblov kým príde polícia tak už je meď schovaná na odovzdanie takže ťažko niečo je to o svedomí Inak je to brutálne ak niekto seká píli kosí doobeda vedľa kostola
    zanetth No veď práve, je to o ľuďoch a vzájomnej ohľaduplnosti... Voľakedy ma to rozčuľovalo, ale nemienim sa s niekým ustavične dohadovať, aj tak tým pokazím náladu len sebe... Už to neriešim...
    Furča Brutálne je aj ak niekdo tie káble páli - je to smrad , a ak je niekdo astmatik alebo kardiak a vonku je 30 stupňov - je to o život . Ak niekdo kosí vedľa kostola ide o morálku a toleranciu, prípadne o výchovu, ale život ohrozený nie je.
      zbaliť

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Za cent kúpim aj ja. Inak doporučujem prísť aj ku nám - ráno o 6 hodine presne začína pracovať - kosiť, píliť štiepať, brúsiť a pod. Je jedno či je alebo nie je nedeľa. Zvykla som si Mňa štve, keď ešte o pol noci rúbe drevo a podobné veci. To ma vie vytočiť. Občas sa vyhrozím, že zavolám policajtov, ale pokiaľ by prišli, tak drevo by bolo narúbané. Tak to už tiež neriešim. A tiež ma ruší, keď od jari do jesene kždý piatok, sobotu a v nedeľu hrá vonku hudba - vzdialená lokalita vzdušnou čiarou 3 km a ja to počujem tak, ako keby to bolo u mňa na dvore. Čo s tým? Tiež mi prekáža v noci štekanie psa. Že by som sa išla niekomu sťažovať? Nauč sa s tým žiť, inak sa buď odsťahuješ, alebo skončíš v cvokárni. Ja si tiež zvykám a neriešim to.

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    ahoj,
    bývam na dedine od malinkého mala,keď som chodila do školy, tak mi samozrejme buchot, hukot, pleskot, kosenie a iné zvuky na dvoroch susedov, ako i na našom, od skorého rána vadili. Časom si na to človek zvykol. Začala som pracovať - a to na 12 hod. zmeny. Tiež mi to občas pilo nervy, ale keď je človek totálne vyšťavený po dlhej zmene a cestovaní domov, tak mu to je v podstate úplne jedno. Kúpili sme s drahým rodinný dom, v ktorom žijeme sami. Máme susedov - starších ľudí a dôchodcov všade okolo seba. Je samozrejmé, že im môže občas vadiť úplne všetko. A preto sa snažíme tiež prispôsobovať. Väčšinou mám tiež občas zábray voči práci v nedeľu. Takže, robím to diplomaticky. Keď započujem v niektorom dvore kosačku, okamžite vyťahujem tiež. Ľudia drahí, robím teraz od pondelka do piatka. Občas aj v soboty alebo nedele. Prídem domov o 15 tej, vyšťavená. Niekedy nedokážem urobiť už poobede nič. Niekedy mám super deň, že fŕkam až do neskorej noci (práce vnútri samozrejme - nekáľam drevo . Keď nám k tomu ešte takto "krásne" cez poobedia prší, tak kedy asi mám kosiť ten prekliaty trávnik. No urobím si to vtedy, keď je akurát dobré počasie a keď mám čas!!! Je mi to už dosť šuma-fuk či je to zrovna nedeľa. A môžete sa na mňa jedovať koľko chcete! Keď má niekto čas rozmýšľať nad tým, ako ho kto a kedy ruší - asi nemá dosť práce u seba doma!!!

    no a zážitok z dnešného rána: 4:25 a počujem zvuk krovinorezu niekde v susedstve!
    Naposledy upravil Helik3 : 21.06.13 at 10:03
    pavol54 zruš trávnik sprav si záhradku pri okopávaní ťa nikto počuť nebude

    Furča je offline (nepripojený) Furča

    Som žena, ktorá sa prisťahovala na dedinu s cieľom kľudne žiť v harmónii s každým... Ibaže všetci pália odpad .... ...viac Furča
    5 rokov žijem na dedine - dobrovolne, 35 rokov som žila v meste. V meste je život finančne nákladnejší , roboty / kosenie, sadenie , polievanie, upratovanie atď / je podstatnejšie menej ako na dedine , kde je to finančne menej náročné ako v paneláku. Treba si vybrať . Ja som si vybrala - dedinu aj keď mám viac práce, a dochádzam za prácou do mesta , deti ,, fúrikujem do škôlky a školy. Nie som superžena a nezvládam všetko , ale tento život na dedine ma baví a som tu rada, napriek tomu , že práve teraz nie je pokosené - nestíhame......, ale nenadávame .... Nepálime a v nedeľu a cez sviatky nebúchame, nekosíme, nerúbeme atď - do kostola nechodíme, ale rešpektujeme veriacich susedov . / Priznám sa mám deti a v nedeľu periem, ale prádlo vešiam na zadnom dvore - kde nikdo nevidí - aj v tom rešpektujem , že je nedeľa/ Treba si vybrať

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mám záujem o kúpu toho domu(alebo čo to je) za uvedenú cenu.
    V akej lokalite je ten je ten dom?
    Naposledy upravil marjankaj : 02.06.13 at 13:15

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Palit kable a podobne latky nemoze,je to zdraviu a prostrediu skodlive, mozes sa stazovat na obec.urade,alebo na ziv.prostredi a ziadat preverit .

    Ale kedy moze sused kosit,na to zakon nenejdes. Ale niektore obce maju vo svojich VZN uzakonene aj taketo pripady, skus si precitat,poskytnu ti ich na OU,alebo mozno maju na nete.
    My byvame v obci,kde na nase prekvapenie v nedelu nikto nekosi,ani nepracuje s hlucnymi "naradiami". Niekedy by sme aj my akurat v nedelu potrebovali pokosit,ale prisposobili sme sa ostatnym susedom,ktori dodrziavaju toto nepisane pravidlo. Vsetko je o ludoch,ohladuplnosti,ale aj o zvyklostiach dediny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wagner Janka možno sú tam veriaci ľudia, čo ešte uznávajú nedeľu ako deň pracovného pokoja. Ani ja nekosím, keď niečo aj robím, ale nič také, čo robí hluk. Ale periem bežne v nedeľu.
    arizona Zdenka, donedavna som byvala v dedine, ktora je na Slovensku velmi znama ako silno "nabozna"...tam sa v nedelu robilo viac hluku a makalo na zahradach ako inokedy. Teraz, kde byvam, tak ani kostol nemame a susedov som este tiez nevidela ist do kostola. Asi to tak maju zauzivane z inych dovodov, neviem. Ale je to pekny zvyk. Je prijemne sediet v zahrade,ked ti za plotom nehici cirkular :-)
    wirgi U nás na dedine sa tiež dodržiava pracovný pokoj v nedeľu , väčšina susedov chodí do kostola a hlučne práce nevykonávajú, to si ani neviem predstaviť ,že by niekto ráno vytiahol kosačku.
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Heh a ja ked sedím v záhrade a sused reže drevo tak som rád že to nemusím robiť ja a vôbec mi to nevadí práveže nemám rád ked je v nedelu ticho ako keby všetci pomreli. Akurát tie kostolné zvony ma serú , tie by mali zakázať.
    pavol54 U nás máme niekoľko opustených majerov, a ani v Jarovniciach kostol určite nemajú tam by ťa to zvonenie nerušilo
    Martin1310 Ná šak to ja s tým zvonením len tak trošíčku vyrývam pretože tý ktorých zvoláva sa večšinou najviac soptia proti hluku v nedelu a pritom ho sami robia a ešte aký. Ja som od kostola daleko takže mna nebudí ked chcem trošku lenošiť po ťažkej sobote.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.