Zavrieť

Porady

Susedské spory

Dobry podvečer chcela by som pomôct v oblasti susedských sporov bývame v panelovom byte kde je všetko počut čo robia susedia mam dvoj ročného aj osem mesiacov syna,ktorý chodi do škôlky už od svojich dvoch rokov kedze sme pracujuca rodina a problém zo susedom,ktorý nám neustále klope na radiátor za hluk ze dieta beha prípadne ked robim domace prace a podobne na kolko je moj syn alergicky na rostoce tak vysavam častejšie ale nič z toho nerobime v nočných hodinách.Najnovšie sa nám sused chodi vyhrazat hlavne mojmu manzelovi ze ho zmlati bucha nám na dvere ked maly v poobedných hodinach beha a tancuje bolo podane aj trestne oznamenie za vyhrazenie na suseda mojim manzelom no ja sa obraciam s prosbou čo robyt kedze sa moj malí zacal bat suseda stale place a boji sa ze pride ku nam sused okrem toho bol svedkom ako sused dal facku mojmu manzelovi a v tedy sa rozplakal a zacal sa mi dusit chitil ho až psí kašel a zlakla som sa ze sa mi zadusi teraz sa moj malí neustále bojí budí zo sna s výkrikmi o zlom susedovi a ja neviem co robit kedze na policii je to stale tvrdenie proti tvrdeniu no najviac trpí moj maly kedže sused na nás utočí aj pred malým . Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ...prepáč nie si prvá ani posledná s takým problémom......prečo to dospelo až do takého to štádia?....ak ked deti sú deti ....žiješ v paneláku a bolo by dobré sa nesprávať egoisticky a v rámci možností deti usmerniť......už si si predstavila, že by si bola na mieste suseda? asi nie.....
    mám suseda oproti nad ním tri malé deti...doma majú hokejové, futbalové a iné ihrisko....samozrejme, že na plávajúcej podlahe......je to čistá psychiatria....
    ja mám psa cca.35kg ked cupká v svižnejšom tempe po plávačke tak ja mám zlý pocit voči susede čo je podo-mnou....ale jemu ponožky, alebo papuče- nebúchavé dať nemôžem.....
    caprio666 Ale tu sa jedna o rodinu ktora je alkoholicka a cele dni sedi doma bývam v tomto byte treti rok a pred tym tu mali na miesto nas stareho pana ktory zil sam ledva chodil aj nadomnou zije rodina s detmi a mame to veselsie su hlucnejsi nez mi a dvoj rocnemu dietatu tazko vysvetlim nech sedi na zatku tu mi skor ide o problem ze sa mi dieta boji a zacina vrieskat ako oni casto opauje spravanie suseda.
    caprio666 Na ich mieste som bola ved mu zena s dcerou utekali z domu cez balkon ku susede a podobne toto som este nezazila co prezivame tu a okrem toho aj oni maju psa ktoreho zatvaraju na wc kde cele dni knuci a cez otvor kde su rury to velmi pocut a malý mi tam potom chodi havkat ako on a ukazuje ze tu je pes
    takze asi na nasom mieste by skor nechcel bzt nikto!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skuste dat do detskej izby hrubsi koberec,aby sa tlmil buchot z behania a hraciek.
    Ano, dieta je dieta,potrebuje pohyb,ale v byte ho treba trochu usmernit,treba brat ohlad aj na susedov. V dnesnych casoch vela ludi pracuje aj na nocne zmeny, chcu sa vyspat cez den. Alebo niekto je zas chory,hluk mu moze sposobovat zhorsenie choroby a pod.
    Zakon sice hovori iba o ruseni v nocnom klude,ale ak niekomu cele dni lomozi niekto nad hlavou, tiez to ide na nervy a zlost sa stupnuje....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j nie je nad koberce, stará klasika.....ktorá fajn izoluje a nezvíri sa prach...
    arizona Presne tak. Pamatate sa, ze by prv, nejakych 20-30 rokov byvali taketo problemy? Ani sme zvacsa netusili, ci susedia maju deti. Ale vtedy v bytoch byvali koberce, zavesy,viac nabytku a ine "tlamice".
    Dnes ma zvacsa kazda mlada rodina plavajucu podlahu,v izbach minimum nabytku,takze siriaci hluk sa netlmi,ale siri dalej.Tychto susedskych sporov je stale viac a viac. Kazdy sa stazuje na netolerantneho suseda,ale nikto neriesi problem v prvom rade u seba...
    caprio666 Asi tak.
    caprio666 Ale tu sa jedna o rodinu ktora je alkoholicka a cele dni sedi doma bývam v tomto byte treti rok a pred tym tu mali na miesto nas stareho pana ktory zil sam ledva chodil aj nadomnou zije rodina s detmi a mame to veselsie su hlucnejsi nez mi a dvoj rocnemu dietatu tazko vysvetlim nech sedi na zatku tu mi skor ide o problem ze sa mi dieta boji a zacina vrieskat ako oni casto opauje spravanie suseda. Nemame koberce na kolko je moj syn alergik hlavne na roztoče!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.