Zavrieť

Porady

Musim zaplatit firme platit sa oplati, ktora vymaha dlh od tatra banky, kumunikuje so mno iba smskami,mailom a kriciacimi operatorkami? Dlh 1500€ chcem vyplatit, ale bojimsa serioznosti tej firmy

Anketa: Platit sa oplati a Realna Pohladavka

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Je ustna dohoda nahravaneho tel. hovoru platna?

    1 100.00%
  • Môze Platit sa oplati realnu pohladavku vymahat cez sms, telefon, alebo mail?

    0 0%
V tatra banke potvrdili cez telefon, ze im podstupil moj dlh.
Listy mi nevedeli z banky dorucit, pretoze na adrese v zahranici ma nieje lahko zastihnut.

Po jednom telefonate z Platit sa oplati som najprv suhlasil na zaplateni na dvakrat, ale potom som zacal mat pochyby, hlavne ked uz mam zo 6 sms, hlasove generovane odkazy a 2 maily za pol dna od nich od dohody a hlavne ze mam poslat peniaze na ucet, ktory mi bol doruceny z mailu a cez smsky.
Vdaka za rady
Naposledy upravil ergo13 : 05.06.13 at 00:53 Dôvod: Stylizacia uprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    logo
    JUDr. Pavol Kollár, advokát
    Postúpenie pohľadávky je upravené v §§ 524 a nasl. Občianskeho zákonníka. Ak Tatra banka postúpila pohľadávku voči Vám, mala by Vám doručiť oznámenie o postúpení pohľadávky. Ak postúpenie pohľadávky nemáte hodnoverne preukázané, môžete plniť - splatiť dlh aj pôvodnému veriteľovi - Tatra banke. Tatra banka by mala vami zaplatený dlh odovzdať tomu, komu pohľadávku postúpila. Ak Vám nebolo doručené oznámenie o postúpení pohľadávky z tatra banky, máte právo žiadať od spoločnosti ktorej bola pohľadávka postúpená, aby Vám preukázala postúpenie pohľadávky a to zaslaním zmluvy o postúpení pohľadávky (§ 526 ods. 2 Občianskeho zákonníka). V každom prípade, aj keď ste v zahraničí, ten dlh budete musieť zaplatiť aj s úrokami, toho sa nezbavíte.
    ergo13 Vdaka citovanie zakonov. Ked som ich spomenul tej istej osobe na oddeleni omeskanych splatok v tatra banke, tak hned povedala, ze firma #platit sa oplati# ma len informativno, vypomocny charakter, bez ziadneho pravneho podkladu, alebo ich poverenia vymoct pohladavku, alebo odstupenim pohladavky banky tejto firme.
    Takze v prvom telefonate som bol odbity iba poznamenanim, ze to riesi uz dotycna firma a je to mimo banku.
    V uz spominanom druhom rozhovore som im oznamil, ze som sa poradil s pravnikom a, ze ja mam pravo a oni povinnost o pisomnom vyrozumeni o postupeni, tak som sa hned aj dohodol na splatkach banke.
    Ked som jej povedal ake praktiky pouziva ich partnerska vypomocna firma, tak len poznamenala, ze su aj ludia, ktory sa dohodnut nechcu a na nich to niekedy asi zabera.
    Este raz vrela vdaka pan Kollar.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ti banka potvrdila, ze tvoj dlh postupila tejto firme, tak jej zaplat.Ak si sa dohodol na splateni na 2x, treba to dodrzat a nasledne ziadat od nich nejake potvrdenie, ze si svoj dlh splatil a nemas voci nim a banke ziadne podlznosti.
    To ze si v zahranici,na adrese,kde ta tazko zastinhnu ta pred splacanim neuchrani,iba ti porastu uroky a mozno prides o nejaky dolezity doklad,ktory ti poslu.
    Je lepsie,aby si im oznamil novu adresu,aby mali s tebou ako pisomne komunikovat.
    julysak Tak ako je v účte :
    Má dať / Dal

    tak je pri pôžičke :
    Dostal / MUSÍ vrátiť
    ergo13 Tiez vdaka za pokus, ale to, ze zaujem splatit mam som uviedol uz v uvode. Vzahranici nie som na adrese, ktoru banka odo mna ma ako korespondencnu, lahko zastihnutelny, koli typu mojej prace.
    Najprv zaplatit firme, ktora je nastupnicka firmy "pohotovost" a mozno sa uz teraz chyst nova nastupnicka firma a potom od nich ziadat potvrdenie mi z toho dovodu a aj z dovodu ako som spominal, ze komunikuju iba sms a mailom a kriciacimi telefonistkami a automatickymi prednahratymi nesmierne prisnymi odkazmi zdalo ako vyznacne riskantne.
    Ako som odpisal panovi Kollarovi na jeho radu, nakoniec mi ta ista osoba v banke potvrdila, ze nic nikomu z banky nepostupili.
    Takze si vie asi niekto vybavit aby seriozne banky takto nejako obchodovali s takymto velmi specifickym typom firiem, ktore sa mimochodom zvyknu objavit po par rokoch s novym trendy menom a vymahat akoze, tie iste pohladavky ako sa mi uz raz stalo v 2002.
    A sumu ktoru, odo mna pytali z firmicky bola o uz 20% navysena, oproti sume v banke po navyseni sankcnych urokov, urokov z omeskania a este nejakych urokov.
    Este raz vdaka aspon za snahu pomoct.

    stupolik je offline (nepripojený) stupolik

    Super zena stupolik
    dobrý den.

    Ja mám pôžičku v spoločnosti Pohotovosť, ktorú splácam 188 eur mesačne, aj napriek tomu mi stále vyvoláva spoločnosť platiť sa oplatí, že môj dlh bol postupený ďalej na predexekučné vymáhanie ale pritom žiadny papier mi neprisiel domov a spoločnosť pohotovost taketo niečo vôbe neeeviduje. bombardujú ma so spoločnosti platit sa oplatí výhražnými smskami a podobnými nekalými vecami. 6-7 krát denne mi volaju. a ked mi poslali aj číslo účtu, pravidelne sa mi odtial vracali všetky splatky, že ten účet neexistuje.
    Richard Pozri si navod ako funguje Porada, zadala si otazku ako odpoved. Mala si aj upozornenie ze do odpovedi sa otazky nekladu. Je to na tvoju skodu, lebo je tu zahrabana a tiez ostatnych ktori ju tunenajdu.

    Musim zaplatit firme platit sa oplati, ktora vymaha dlh od tatra banky, kumunikuje so mno iba smskami,mailom a kriciacimi operatorkami? Dlh 1500€ chcem vyplatit, ale bojimsa serioznosti tej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.