Zavrieť

Porady

Vývoz tovaru do USA

Ahojte. Veľmi prosím o pomoc. Som platca DPH a doteraz som nikdy neposielal tovar inému podnikateľovi mimo EU. Dnes ma kontaktoval jeden podnikateľ z USA, chcel by odo mňa kúpiť nejaké výrobky, samozrejme, jeho podmienka je dodať to oslobodené od DPH. Ide o veľmi malé výrobky, čiže posielalo by sa to klasickou poštou. Ako mám prosím postupovať? Musím ísť na colnicu? Ak áno, asi sa no to vykašlem, lebo nie je to až taký veľký biznis, aby to stálo za tú byrokraciu. Prosím poraďte, podnikateľ čaká na moju odpoveď. Mnohokrát ďakujem.

Dopĺňam otázku. V prípade, že tovar predám zákazníkovi mimo EU, ktorý je fyzická osoba nepodnikateľ, je nutné dodať tiež tovar s oslobodením od DPH a absolvovať celú tú tortúru (colnica)? Alebo to fakturujem s DPH ako v prípade predaja tovaru bežnému občanovi v rámci EU? Vďaka.
Naposledy upravil Richard : 06.06.13 at 18:25
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

  a_je_to
  Tovar do tretích štátov registrovaný platiteľ dodáva ako oslobodený podľa § 47, ods. 1 a 2, ZoDPH. Aby to bolo oslobodené, musí byť preukázané, že tovar legálne opustil územie EU. To znamená, že pri pozemnej doprave potvrdenie colnice, kde tovar opustil EU. Pri poštovej zásielke by stačila aj adresa príjemcu. Ale, ja by som sa šiel radšej poradiť na našu vnútrozemskú colnicu, že čo mám s tým robiť. Tá byrokracia sa oplatí. Nie len pre tento prípad, ale hlavne pre prípad, že by sa tvoja zásielka Američanovi zapáčila a chcel by viac. Aj preto, aby to v USA neskončilo, ako podozrivá zásielka. Myslím, že za opýtanie na colnici to každopádne stojí.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.