Zavrieť

Porady

Môže na zmluvu o dielo urobiť stránku zamestnanec bez živnosti?

Ak by chcel zamestnaný človek vytvoriť 1-2 stránky za rok bez živnostenského oprávnenia pre iné subjekty len na zmluvu o dielo, je to legálne? Môžu si dať tieto subjekty takúto zmluvu do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    zrejme mate na mysli prilezitostny prijem podla § 8 zakona o dani z prijmov, ja ked som si o tychto prijmoch citala, nikde nebol urcity jednotny nazor na definiciu jednorazoveho prijmu, ci ide o jedenkrat, dvakrat, trikrát ...a mozeme hovorit o akejkolvek cinnosti napr spravit 2 www stranky, 3 krat nafotit svadbu a pod, problem prilezistostneho predaja maju casto aj osoby, ktore chcu predavat cez internetove bazare svoje vyrobky v malom v podstate vysledky svojej zaluby - hackovane, strikovane, nausnice, kolace.... kazdpodane ak by na zaklade zmluvy o dielo vytvoril stranku, prijem by zdanoval , oslobodena je suma do 500 eur a zaroven prilezitostny prijem podlieha zdavotnych odvodov... tie by na zaklade rocneho zuctovanie vycislila zdravotne poistovna...
    tiez ma prilezitostne prijmy zaujimaju ako sa posudzujú....
    Naposledy upravil Sarlotka : 05.06.13 at 16:18
    labutienka Presne niečo takéto mám na mysli... Nepochybujem o tom, že by to bol príjem podľa §8, len skôr ako rozlíšiť príležitostný príjem od závislej činnosti, aby to nemohol niekto napadnúť z tohoto dôvodu....

    Môže na zmluvu o dielo urobiť stránku zamestnanec bez živnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.