Zavrieť

Porady

môžem stavať v extraviláne, alebo čo obnáša zmena územného plánu?

ahojte,

máme v pláne kúpiť pozemok v Trenčíne, kde by sme si v budúcnosti chceli postaviť rodinný dom.

má to včak zopár nedostatkov a otázok na ktoré by som potreboval vedieť odpovede.

pozemok je v extraviláne, hranica intravilánu je pred pozemkom. je klasifikovaný ako orná pôda, bonina pôdy je ta najhoršia, takže vyňatie z pôdneho fondu nebude stáť veľa. pozemok je v územnom pláne mesta umiestnený v oblasti na rekreaciu a zahradkarsku oblasť. čo sa týka prístupu, tak je veďla hlavnej cesty a na druhej strane cesty sú normálne rodinné domy a zastavané územie mesta.


moje otázky sú:

Môžem stavať v extraviláne a v zahradkarskej oblasti rodinny dom?

čo k tomu musím splniť a ako to vybaviť?


ak by som to chcel riešiť cestou zmeny územného plánu, bol som sa pýtať na meste a tam mi povedali, že plánujú koncom roka malé zmeny územného plánu. mám si dať žiadosť na zmenu.

budem musieť niečo platiť keď mesto už plánuje zmenu? a koľko ma to asi bude stáť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Požiadajte o územnoplánovaciu informáciu resp. si naštudujte regulatívy výstavby v danej oblasti. Podľa toho zistíte, čo sa tam dá stavať. Zmena územného plánu nie je zrovna najjednoduchšia vec, obvykle sa robí štúdia atď. Máte čiastočnú výhodu, že nejaká zástavba tam už povolená je. To, čo všetko budete musieť predložiť, Vám povedia na stavebnom úrade.
    cuthalion v regulativoch uzemneho planu je to "územia kapacitných rekreaèno-oddychových zariadení a chatových osád" , povolene je tam prizemnie a stresne podlazie, co je asi podkrovie.. my chceme stavat jednopodlazny dom bez podkrovia. nechcem však stavať nejakú záhradnú chatku, ale riadny rodinný dom.. preto to chcem dať do územného plánu, alebo to nejako zlegalizovať..

    môžem stavať v extraviláne, alebo čo obnáša zmena územného plánu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.