Zavrieť

Porady

SÚRNE - Čo vyplýva pre sro, ktorá je nútená zamestnať živnostnílkov na prac.pomer kôli dlhodobým prac. pobytom živnostníkov v zahraničí?

Dobrý deň, som na tejto stránke nováčikom, tak sa vopred ospravedlňujem, ak nie je otázke priamo k danej rubrike.
Čo by ma zaujímalo.
Máme otvorenú sro-čku, ktorá najíma živnostníkov a tak dodávame služby pre zahraničných partnerov- jedná sa o strojárstvo. Dozvedeli sme sa, že ak naši chlapi budú pracovať na jednom mieste v zahraničí dlhšie ako 183 dní , stanú sa daňovými rezidentmi daného štátu a mali by si riešiť daňové povinnosti v tom štáte , kde sa nachádza miesto ich výkonu práce-resp. dlhodobého pobytu práce. Neviem si to dosť dobre predstaviť, čo by to pre tých chlapov znamenalo, kedže sa môže po trištvrte roku stať, že sa zmení stavba a pôjdu inam. Môžno do iného štátu. Bolo nám navrhnuté od " odborníkov, že by bolo dobré zamestnať tých chlapov na trvalý prac.pomer. Nakoľko sú tí ľudia kvalifikovaní špičkoví pracovníci, nemôžme si dovoliť prac. zostavu meniť, kôli spokojnosti zahr.partnera. Tu sa ale vynára otázka, čo to bude pre našu SRO znamenať. Čo všetko nám vlastne z toho vyplýva, kedže tí ľudia budú musieť byť aj tak dlhodobo vonku. Už nebudú pre iný štát ako daňoví rezidenti toho štátu? Je možné, že bude aj naša firma podávať daňové priznanie v iných štátoch? Alebo sa to na firmy nevzťahuje?Konrétne sa jedná o Nemecko a Belgicko. Nemecko je zaradené čo sa týka Zmluvy o zamedzení dvojitého zdaňovania do " kategorie - metoda vyňatia príjmov" a Belgicko " metoda zápočtu dane". Nie som ani daňovák, ani účtovník, je mi to totálne cudzie, podnikáme krátko, a sme v tom dá sa povedať nováčikovia. Preto vás prosím o zhovievavosť pri mojich otázkach a vopred veľmi pekne ĎAKUJEM za rýchlu odpoveď. Veľmi by ste mi pomohli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    tema "najimanie živnostníkov" je červeným súknom ktoré mnohých poraďakov dráždi...
    a potom začínajú aj hlúpo reagovať....začínaju trepať nezmysly o tom,že nie je možné zamestnávať živnostníkov a tak podobne...
    ďalej je tu také niečo ako závisť, preto možno zatiaľ nikto nechce poradiť...
    mohol by ale nechce...
    podĺa mňa jediným riešením je naozaj dodržať tu dobu vyslania 180 dní jedného živnostníka,
    skrátka , mať k dispozícii viacej živnostníkov a posielať ich do zahraničia na turnusy ,tak aby každý jeden pracoval nie viac ako tých 180 dní
    to je jediná možnosť , ist do rezidencie cudzieho štátu je plavanie vo veĺmi hlbokých vodách...

    SÚRNE - Čo vyplýva pre sro, ktorá je nútená zamestnať živnostnílkov na prac.pomer kôli dlhodobým prac. pobytom živnostníkov v zahraničí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.