Zavrieť

Porady

Zrušenie obchodu s textilom - živnosť - neplatca DPH

Dobrý deň ruším živnosť po cca 4 rokoch .....lebo sa mi v roku 2013 už vôbec nedarí. Môj problém je v tom, že po výpredaji...kde sa predával tovar za nákupné ceny.......mi stále zostalo tovaru za cca 15 000€ /700kusov/.......čo s tým a účtovníčka mi tvrdila, že aj z toho nepredaného tovaru budem platiť daň 19%......, to sa mi zdá trošku na hlavu postavené................ešte ma napadlo, že by sa to predalo pod cenu za 1€ za kus.......len ona tvrdí, že to sa nedá....tak neviem čo mám spraviť....Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo duplicita?
    http://www.porada.sk/t218065-zruseni...latca-dph.html

    doplním aj sem - pôvodná otázka a moja odpoved sa vdaka duplicitne zadanej otázke asi "stratila"
    tých 15000 EUR si si v minulých obdobiach uplatnil v nákladoch a zaplatil vdaka tomu nižšiu daň. Takže teraz tú daň vlastne iba štátu vrátiš - všetci podnikatelia na tento fakt akosi zabúdajú.
    a áno, môžeš urobiť výpredaj a predať aj za euro, len to musí byť preukazné. to som ti predsa napísala v tej duplicitne zadanej téme.
    Naposledy upravil KEJKA : 07.06.13 at 18:02
    hornakTT pardon, som myslel, že nie každý všetko číta aj témy podnianie či dane

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno tvoj základ dane sa ti navýši o nepredané zásoby, čiže o zvyšný tovar.
    hornakTT ok.....to už mi bohužiaľ ekonómka povedala, no problém je v tom ako čo najviac znížiť základ dane........nejaký "fígeľ"...ako to urobiť a neporušiť zákon......napriklad či to môžem darovať, alebo predať po eure za kus....čiže by som miesto 15 000€ navýšil základ dane len o 700€...lebo mám 700ks a tak by to bolo prjateľné......lebo mne sa teraz vôbec nedarí a preto zatváram a nie platiť takú daň z tovaru ktorý som si kúpil za vlastné a nepredasl zo ziskom....to je dosť na hlavu postavené......ale už som v obraze.....ďakujem za akýkoľvek tip - radu- fintu.
    KEJKA upravila som odpoved

    Zrušenie obchodu s textilom - živnosť - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.