Zavrieť

Porady

Vodičský preukaz-odobratie

Ahojte. Nedávno(máj.2013) som bol skontrolovaný policajnou hliadkou za volantom na čo som sa priznal k požití alkoholu, pri čom som nafúkal nad jedno promile čím sa to stalo trestným činom. Doklady som pri sebe nemal, takže mi policajná hliadka VP neodobrala na mieste. Bola mi odobraná osobná sloboda, v trvaní 3.dni kým nebude súd. Sudca ma odsúdil na 5.mesiacov s podmienkou na jeden rok, pričom zákaz šoférovania som dostal na 3.roky bez pokuty. Chytený som bol policajnou hliadkou v meste, ktoré patrí pod Trnavský kraj.
Prečítal som si diskusie, ale boli tu rozdielne odpovede a zákon sa od vzniku témy zmenil.

Chcem sa spýtať či VP mám odovzdať na polícii v meste kde som mal výsluch ohľadne celého skutku, alebo to nie je potrebné. Zatiaľ som nebol vyzvaný políciou, tak sa pýtam. 2x sa mi tam nechce po tom ako som tam strávil niekoľko dní.

Potom sa chcem spýtať či žiadosť po uplynutí doby zákazu trestu mám poslať na súd v Trnavskom kraji kde som bol súdený, ale to asi áno. Tiež som sa presne nedočítal, opäť rozdielne odpovede či po polovici trestu z 3.rokov, to je 1,5 roka ak mi súd vyhovie či stačí robiť len skúšky z cestnej premávky (TEST), alebo tu už platí posúdenie od ps... Taktiež ak môžem ešte jednu otázku, či skúšky, teda Test budem môcť robiť tam kde som VP robil NR kraj, alebo musím v Trnavskom kraji kde mi bol odobraný.

Ďakujem vopred za odpovede a Vaše skúsenosti. Myslím, že som sa dosť poučil, namiesto autom dochádzam na Vysokú školu Vlakom, čo platí i o iných situáciach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vodičský preukaz-odobratie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.