Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

heh.... aký malý a aký už všímavý !!!
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Porada LIVE.

0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

tieto detičky sú úžasné .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Včera alebo predvčerom to dávali aj ako bodku za TV novinami (Joj-ka alebo Markíza) aj s titulkami. Dobre som sa pobavila. Možno to nájdete v ich archíve.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sú v archíve JOJky ("Kde máš ponožku?" ) Človek sa na tomto môže od smiechu aj ušúľať po zemi.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som sa zamýšľala nad tým, či si tie detičky aj rozumejú, čo hovoria. Moje deti v určitom veku rozprávali podobne, ale s menšou intenzitou, no ja som im veľmi nerozumela .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Majú svoj "vlastný" jazyk (reč), ktorej rozumejú, pre nás je to však "kódované" (ani Nemci za WWII by to nerozlúštili - ako jazyk Navajo).
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Žabinka Pozri príspevok
Ja som sa zamýšľala nad tým, či si tie detičky aj rozumejú, čo hovoria. Moje deti v určitom veku rozprávali podobne, ale s menšou intenzitou, no ja som im veľmi nerozumela .
urcite si rozumeju. Ja si pamatam, ked bol starsi syn malicky chodila reklama, kde bolo vela babatiek, ktore vydavali vselijake zvuky a maly ked to sledoval tak na tvari bolo vidiet ze reaguje na kazdy zvuk batolata inak, mracil sa, usmieval sa alebo sa mu pusa dala do podkovicky - do placu. Mne sa tie zvuky nezdali az tak rozdielne.

P.S. neviem sice o co ide konkretne v tomto pripade, nemozem si teraz prehravat, urcite si to zajtra pozriem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ja si pamätám, keď mal syn 4 mesiace ako v čakárni pred ambulanciou balil vedľa ležiacu rovnako starú slečnu. Obaja sa dobre zabávali a my mamičky tiež.
Tiež keď mal 7 mesiacov a jeho bratranec 11 mesaicov, posadili sme ich prvýkrát na posteľ vedľa seba a oni hneď hlavy dokopy a debatovali, netuším o čom a dodnes si výborne rozumejú.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

dva nové príspevky:

Náš Samko v škôlke nechce jedávať pomazánky, špeciálne dostáva len suchý chlieb. on ich nechce ani doma jesť, čo ma trochu mrzí, lebo ja ich celkom môžem, ale nenútim ho a dúfam, že časom im príde na chuť. doma sme sa čosi rozprávali o jedle a on mi začal hovoriť, ako v škôlke jedol chlebík s pomazánkou. to sa opakovalo asi dva dni - nie, akosi som si nestihla overiť u pani učiteľky, či je to pravda alebo nie - aj tak ma to potešilo. tak mu hovorím: "Samko, keď ti už chutia pomazánky, budem ich aj doma robiť."
Samko: "Nie, doma ich nerob."
ja: "Čo ti odo mňa nechutí?"
Samko sa trochu pomrvil: "Nechutí."
ja: "A v škôlke ti chutí. Aj u babiny." (keď je trochu dlhšie u svokry, vždy príde o nejaké 1-2 kg ťažší)
Samko: "Áno."
ja: "No to som dopadla..."
Samko: "Ale ja ťa aj tak ľúbim."

(Mimochodom, asi to s tým mojim varením nebude až také vážne, lebo cez víkend si pochvaľoval. )

Druhý zážitok - zo zaspávania:
Ja: "Dobrú noc, chrobáčik."
Samko: "Dobrú noc, pavúčik."
Ja: "Dobrú noc, ty môj tulipánik." (miluje tulipány).
Samko: "Dobrú noc, ty môj kvietok zvädnutý..."
0 0
elizabeth7 elizabeth7

elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

Ja prispejem výrokom našej, vtedy 2-ročnej Viktórie. Po ceste išiel pán, ktorý mal barle. Viktória sa na neho pozrie a povie: "Mami, aha ujo ide na lyžiach"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja hovorím minule, kto mi poškrabká chrbátik? A malý Tomáš( 4 r.)- ja, ale so sekerou...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja hovorím minule, kto mi poškrabká chrbátik? A malý Tomáš( 4 r.)- ja, ale so sekerou...
Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kazu Pozri príspevok
Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru
možem za to že mám 110 kg...- pri prasiatku, akurát tak na zabitie...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru
Kazu, sa nezdáš - a odkiaľ Ty vieš, aký široký chrbát má tuto tato Stanislav1975? Vari si mu ho už škrabkala a hovoríš nebodaj z vlastnej skúsenosti?
Ale po dvoch týždňoch nedobrovoľnej poraďáckej abstinencie ste ma obidvaja /obitraja - aby som nezabudla na juniora / pobavili... Milé zvítanie sa s Poradou...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Oliwa Pozri príspevok
Kazu, sa nezdáš - a odkiaľ Ty vieš, aký široký chrbát má tuto tato Stanislav1975? Vari si mu ho už škrabkala a hovoríš nebodaj z vlastnej skúsenosti?
Ale po dvoch týždňoch nedobrovoľnej poraďáckej abstinencie ste ma obidvaja /obitraja - aby som nezabudla na juniora / pobavili... Milé zvítanie sa s Poradou...
Jáááj, moja, v krčme som s ním sedela A keby si bola na tej prednáške v decembri v Paštekárni aj ty by si tam bola s nami sedela a videla by si aký široký chrbát má Stanko.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


videla by si aký široký chrbát má Stanko
Tiež so tomu vraví - od nedohľadna do nedohľadna.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kazu Pozri príspevok
Jáááj, moja, v krčme som s ním sedela A keby si bola na tej prednáške v decembri v Paštekárni aj ty by si tam bola s nami sedela a videla by si aký široký chrbát má Stanko.
Veru sedela, ale troška som bol zháčený, že si nepila- ja neviem, celkovo ste tam boli všetci akosi abstinentne založení...
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Náš 3-ročný včera:
"...ten kestík, čo si mi včera dala som už zjedol" a významne sa na mňa pozrel - čo som samozrejme hneď pochopila,že takto "zaobalene" si pýta nový keksík

rozčuľovala som sa na našu predškoláčku,že všetky hračky, ktoré sa nachádzali v izbe nechala porozhadzované na zemi,nedala som si pritom pozor na ústa a vyletelo zo mňa:
"....sa na to kašlem !"
malý vnuk na to:
"Aj ja sa na to možem vykašlať"

hm, deti sú fakt veľmi učenlivé
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veru sedela, ale troška som bol zháčený, že si nepila- ja neviem, celkovo ste tam boli všetci akosi abstinentne založení...
Vieš, Stanko, my "prišelci" na stretko z rôznych kútov našej krajiny, sme nemohli piť - my sme sa autíčkom museli dostať domov k nám nepremáva MHD
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať