Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...začala som sa o seba viac starať... Večer som si umyla tvár, vypílingovala, dávala masku - na to vošla do kúpeľne dcérka a pýta sa ma: Prečo si dávaš na tváričku zubnú pastu (maska bola v tube tak jej to pripomínalo pastu). Ja jej na to: To nie je pasta ale maska a dávam si ju preto, aby som bola krajšia... Dcérka odišla, ja som masku nechala pôsobiť a aby som nemala "prestoje" začala som v kuchyni spratávať zo stola... Danuška prišla opäť za mnou - ja tam s tou maskou a ona mi vraví: Maminka moja, aká si dnes pekná...

...no chutná, nie???
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

kendy Pozri príspevok
Moje dvojčatká sa hrali takto:
Jurko: Ja som akože umretý...
Adrika: Ale nie! To by si bol starý.
Jurko: Ale to je len akože!

...moje dcérky sa tiež "hrali" a nevedela som či sa mám smiať alebo im také hry zakázať... Jedna si ľahla pod stôl, druhá stiahla obrus tak, aby nebolo nič zo sestry vidieť...a doniesla si sviečku, že jej prišla na hrob... No nebolo mi všetko jedno...
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

georeo Pozri príspevok
...moje dcérky sa tiež "hrali" a nevedela som či sa mám smiať alebo im také hry zakázať... Jedna si ľahla pod stôl, druhá stiahla obrus tak, aby nebolo nič zo sestry vidieť...a doniesla si sviečku, že jej prišla na hrob... No nebolo mi všetko jedno...
To sú také morbídne zážitky...
Mami, ty umrieš prvá. Že?
Na to som povedala len: dúfam................
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Dnes mi zahlásila dcérka: aj my máme v škôlke veľa klobások. Pýtam sa: áno, papkali ste na obedik? A ona: Nie, detičky všetky kakaju.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

tak pridám aj ja
Moja 4-ročná dcérka večer v posteli, všade tma a ticho mi pošepkala do ucha : Mami, musiš si kúpiť Niquitin CQ proti fajčeniu.....alebo napíš Ježiškovi a on ti ho prinesie!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Reve Pozri príspevok
alebo výrok dcéry, keď mala 6 rokov :"Mami a potom mi pomôžeš s výchovou dieťaťa, lebo ja to tak dobre neviem..."

Je to zlaté. Občas si stihnem niečo zapísať, no hlavne teraz už nie je čas.
Moja dcéra (9r.) to už má s výchovou detí tiež vybavené - "Mami, ja budem mať desať detí, päť bude bývať u mňa a päť u teba."
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Moja známa robí v krvnej banke. Keď sa pýtali jej syna, čo robí jeho mamka -odpovedal: "kulvičku". Čo malo znamenať, že s krvičkou.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Krásna téma , takže pridám aj ja. Keď som sa snažila naučiť moju dcéru, že má starému dedkovi vykať, po mojom vysvetlení vzniklo: "Dedkom poď semte!"
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka


Môj 3.5 ročný syn príde ku mne strašne vážny. Ručičkou sa chytí medzi nôžky a vážnym hlasom povie:" Maminka aj moje vajíčka zniesla sliepočka?"
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
betka Pozri príspevok

Môj 3.5 ročný syn príde ku mne strašne vážny. Ručičkou sa chytí medzi nôžky a vážnym hlasom povie:" Maminka aj moje vajíčka zniesla sliepočka?"
Pripomenulo mi to môjho syna - tiež asi 3,5 ročný. Po ceste domov z nemocnice, kde mu vyberali mandle, sme sa zastavili v obchode a chcel cukríky. "To nie sú cukríky, ale pražené mandle," vravím mu. Prekvapene sa na mňa pozrie: "Tie moje, čo mi vybrali v nemocnici?"
Naposledy upravil ZEvina : 14.03.07 at 12:29
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Naše baby opäť perlili...

Maminka, kúp aj mne také čižmy ako máš ty, aby som aj ja tak krásne klusala... (myslela klopkala...)

Tati, choď si umyť očká, máš v nich škaredé šušníky...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Môj brat bol v nemocnici. S mladším bračekom (5 r.) sme ho išli navštíviť a po ceste sa ma pýta: "Mišo zomrel? A kedy sa vráti domov?"
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Pripájam sa s čerstvým prírastkom :
S deťmi sme boli v nemocnici pozrieť starkú. Synovi(5r) bolo treba cikať a tak sa s ockom vybrali pohľadať záchod. Keď sa vrátil vykladal starkej : vieš boli tam záchodíky na jednej strane chlapčenský a na druhej .... ženenský
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Čaká ma pekná budúcnosť. Moja 4-ročná dcéra včera zahlásila:
- Náš dom je najkrajší a ja tu budem bývať aj keď budem veľká.
- A ja budem kde bývať?
- Môžeš bývať u mňa.
A večer mi vraví:
- Maminka ty prečo nemáš pohreb?
- Prosím???????? Lebo som ešte nezomrela.
- Ale keď zomrieš kto ti ho potom urobí?
- No ty so sestričkou.
- Ale to ja neviem.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

najnovšia perla mojej kukučky: Zbadala som že odjedá z cukríkov, ktoré jej nepatria, tak som ju poprosila, aby mi ich priniesla. Samozrejme sa to neobišlo bez nasledovného komentára "aby si sa nečudila, keď tam budú chýbať" Tak sa teda čudím, čo tým chcel básnik povedať .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Manžel sa pýtal dcéry - prváčky :"Nevieš kedy zatvárajú školskú jedáleň?" Ona odpovedala : "Keď dojem".
Kto ju nepozná - aj doma jej obed trvá minimálne hodinu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pridávam ďalšiu perličku: dítko mi bolo nešťastné, že nevidelo večerníček. Povedala som jej, že ho nemohla vidieť že už sú správy.
Ale veď je ešte svetlo
Pretáčali sa hodiny, preto je ešte svetlo.
Tééda Lukáš, prečo si pretočil hodiny, ja som chcela vidieť večerníček.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Po dva týždne trvajúcej maľovke celého bytu (po večeroch a nociach lebo dovolenku nedostal) bol muž riadne uťahaný, tak sme šli aj s deťmi do Bánoviec na krytú plaváreň do relaxačného bazéna... Išiel s nami aj dedko.Pri vystupovaní z auta dedko vraví, nechajte si bundičky aj čiapky v aute, nech to nemusíte prevlákať hore-dole... Danuška dala ruky vbok a vraví: Dedko, dedko. Veď ty máš menej rozumu ako my dve. Veď keď pôjdeme von z bánoviec (oni tak volajú každý bazén...) tak budeme mať mokré vlásky. To chceš aby som zas skončila v nemocnici???? výnimočne som uznala, že to dieťa má ozaj viac rozumu - a to má iba 5 rokov, dedko o 50 viac!
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Dnes môj prvák písal úlohy do školy. Keď dopísal, tak mi vraví : mami poď sa pozrieť aké zmysly som napísal. Ja :Aké zmysly ? On: Veď keď píšem zle, tak mi povieš čo za nezmysly som popísal, a teraz som napísal dobre.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Náš prvý zážitok z Veľkonočnej šibačky: Môj syn mal asi 3,5 roka, keď tatko rozhodol, že je najvyšší čas ísť vyšibať dievčatá. Korbáčom väčším ako šibač, vyšibal najprv mňa. Dostal do igelitového sáčku šibačkové, okrem iného aj maľované vajíčko. No potkol sa, spadol a vajíčko sa mu rozbilo. Čo s ním? Musíme ho spapať! Pomohla som mu ho ošúpať, osolila a syn sa pustil do papania. Keď statočne prehltol posledný kus vajíčka a výdatne zapil čajom, lebo aj keď to bolo domáce vajíčko s kránym žĺtkom, predsa na tvrdo uvarené bolo dosť suché, tatko mu vraví: "No poď, ideme vyšibať babku a tetu Janu." Syn celý prestrašený: Ja už som mal vajíčko!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať