Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
ivuliatko
Dnes sme na literatúre u siedmakov mali čítať ukážku o jazdeckej škole a najprv som k tej téme chcela nejako "premostiť". Tak som dala hádanku a dúfala som, že sa nájde aspoň jeden človiečik, ktorému docvakne, že je reč o koňovi - lipicanovi. Ale som dopadla...
"Má to štyri nohy. Keď sa to narodí, je to tmavé, v dospelosti biele a je to nepárnokopytník. Čo je to?"
Ema: „Škaredé káčatko!"
Timo: „Keby to nebol ten kopytník, tak sa to hodí aj na Michaela Jacksona."
Po dvoch rokoch to má pokračovanie - spomínaní srandisti sú už deviataci, ale ani súčasní siedmaci sa nedajú zahanbiť. Odpoveď Adama na rovnakú hádanku:
"Ladový medveď..." ...potom zaváhal a pokrútil hlavou... "...nyje, šak to je párnokopytník..."
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Hneď 1. septembra mi syn s hlbokými vráskami na čele rozkázal:

- "mami vypočítaj mi koľko rokov budem ešte do tej školy chodiť !!!!!""
5 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Neviem, možno som tu to už aj spomínala, ako sme sa doma učili, opakovali, a stále dookola a už ich to nebavilo a ja im hovorím:
"No.... v prvom rade si uvedomte, že sa učíte sami pre seba, nie pre mňa, alebo ocina" a syn-asi druhák na ZŠ- do toho zahlásil:
"....ale nám to stačí"
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

zlaticko14 Pozri príspevok
Mám o dosť mladšiu sestru. Raz ju požiadal jej kamarát od susedov o ruku s takým ružovým prstienkom, aj keď mu povedala nie prsteň zhrabla. Keď sme sa jej pýtali prečo povedala nie tak nám odvetila, že chce najprv doštudovať škôlku a že nechce mať deti :-))
Ohľadom toho "štúdia" si mi nahrala na smeč...
Toť nedávno som nedobrovoľne pobudla zopár dní v nemocnici. Na chodbe medzi mamičkami-čakateľkami sa v neprehliadnuteľnom červenom župane premávala Angelika... - mladá rómka. Ona sa fakt tak volala, hoci spočiatku sme si mysleli, že je to prezývka. Jedného dňa nám jedna sestrička /evidentne zhovorčivejšia/ rozprávala, ako "prijímali" Angeliku... Prišla rovno zo školy, náhle, bez vecí, ale zato v ihličkách... V kolónke povolanie mala v prijímacom formulári napísané "študentka" /mohla mať asi 15 r./. Keď sa jej službukonajúci primár spýtal, že čo študuje, odpovedala, že študuje na špeciálnej škole ... U nás je na danej adrese len jedna - pomocná...
Takže tá Tvoja "ségra", hoci má o nejakých 10 rokov menej ako Angelika, rozumu má podstatne viac - najprv štúdium, až potom deti - a nie naopak... Vlastne môžeš byť na ňu hrdá...
Naposledy upravil Oliwa : 01.05.11 at 21:20
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale veď mi to vieme, len aby reč nestála, tak musíme trochu vŕtať Veď všetky naše deťúrence - toť je naše rodinné zlato (i keď niekedy otravné, papuľnaté a priečne).
5 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
NEDA MI NEPRIDAT AJ KED ASI MIMO TEMY. KRASNE CITAJTE.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Niečo na pubertálnu tému:

- Prečo Hospodin rozkázal Abrahámovi obetovať Izáka, ktorý mal iba 12 rokov?
- Lebo zabiť 13-ročného spratka by už nebola obeť.
5 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ja som mala problém so slovami ľudia a človek, teda s jednozným a množným číslom : "stál tam taký 1 ludo" a " na zastávke boli človekovia"
a nikdy nezabudnem ako som povedala svojmu staršiemu bratovi ked som mala cca 8, že má syfilis,,,pekné zaucho som dostala a nechápala som prečo, keď ja som bola hrdá na seba že som si zapamätala ďalšie cudzie slovo
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
dnes fúka veľký vietor vonku , nepôjdeme ani von.....dcérka : dáme preč všetky stromčeky a už nebude fúkať vietor......Rebeka sa obzerá v zrkadle komentuje :" vypadám hezká.."......máme psa howavarta ešte pred nedávno bol vyšší ako Rebeka , Dasty si chytal chvost a krútil sa dookola...Rebeka : Dasty ty si ale pašák ! pri obede : Rebeka papaj pekne párance , budeš silná premôžeš aj Erika . Ale ja nechcem byť silná ja chcem mať také ceckošky ako ty !
5 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ahojte, my sme sa s manzelom gulali,ked sme synovi /5rocny/ vysvetlovali,ze ked bude dobry,pride coskoro mikulas a donesie mu sladkosti do cizmicky... a on ze : a mikulas byva tam,kde ti skreckovia a trulovia ? ))))
myslel skriatkov a trollov
5 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

ahojte!

včera večer:
Babka: "No, Paťko, takto sa nerozpráva... počuje ťa Ježiško, a nič ti nedonesie pod stromček!!!"
Paťko /4r./: "Joooooj!!!....... a nemôže si zapchať uši?"
5 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ovládať, obmedzovať? Propánbíčka, čo za násilnosti to chcete páchať na bezbranných chlapoch? Chlapa len stačí presvedčiť, že váš výmysel je z jeho hlavy a on už to urobí dobrovolne a rááád S chlapmi to je ako v tom vtipe čo tu nedávno koloval o mačke a štiplavej horčici.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Je tu advent... Krásnu spomienku mám na Mikuláša 1996 - Maťo mal 7 rokov a Juliška 3 roky. Banda kamošov sa dohodla, že sa oblečú za Mikuláša, čerta & spol., obídu rodiny všetkých z partie a deťom rozdajú nádielky. K nám prišli už v mierne podguráženom stave, Mikuláš sa postavil medzi dvere a hromovým hlasom zahulákal: "Tak čo, detičky, poslúchali ste?!" Julka sa hystericky rozrevala, rozbehla sa k čertovi, hodila sa mu do náruče, držala sa ho okolo krku ako kliešť a plakala a plakala. Už bola celá začiernená, lebo čert bol na ksichte niečím natretý, jej slzy to celé rozmazali... no pohľad pre bohov. Podarilo sa nám ju utíšiť, až keď sme Mikulláša vyhodili za dvere (a tam sa zvíjal od rehotu).
Samozrejme, odvtedy si každý rok na to spomíname a uťahujeme si z nej, že odmalička bola taký malý ďábel a zostalo jej to
Asi o dva roky neskôr zas okomentovala mikulášsku návštevu takto: "Čert bol oblečený hnusno. Mal špinavé tenisky."
5 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Dcérka 4 r.......mami napsáš Ježišvovi aby mi doniesol koníka a povieš mu že som poslúchala...
dcérka na wc...mami pozri sa aké hovienko som vykakala , asi mám značku....alebo hnačku ? mami čo mám..... značku ?
dcérka synovi ......Erik ty nie si tu rozkazovač , nebudeš mi rozkazovať ! mamina je tu rozkazovač !
na wc.....mami pozri aké hovnisko som vykakala....no poď sa pozrieť ako sa kúpe...
v škôlke na vystúpení spievali pesničku sniežik sa nám chumelí , zima je zimička...... spievala : sniežík sa nám umelí zima je zimička ......ani za svet som ju nevedela presvečiť že sa chumelí nie umelí
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
witch Pozri príspevok
Na otázku, prečo má syn opakovane deravé ponožky na tom istom mieste, som dostala odpoveď. vieš, ja teraz chodím veľmi rýchlo a ponožky to nevydržia!
..

..u nás sú stále deravé gumičky na ponožkách...nečudujem sa, naťahovať fusaklu na kanoe veľkosti 46 tá guma nemusí dlho znášať...a decko vždy povie "gumičky sú deravééé...
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ešte taký Mikulášský, povedať sa to nedá ale keby ste to videli ? 11 ročný syn. 4 páry čižiem do okna , na okno nalepil odkaz: Mikuláš prosím sladkosti tu - kde smerovali 4 šípky a ďalej ma skoro piclo. Pohostenie - misa s keksíkmi a pohár mlieka, keby bol smädný.

A školský. Niečo písali a v slove povyše napísal mäkké "i". Tak sa ho pýtam v slove povyše je aké "y" a on nato: no mäkké ale píše sa tvrdé. Chudák Štúr.

A zabil ma toť pred týždňom kedy som dostala otázku: "Mami, ty si kedy mala prvý pohlavný styk?"
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Pri nepochopiteľnom (a zriedkavom) záchvate upratovania som zistila, že okrem zošita, kam som si zapisovala perly môjho potomstva, som občas niečo načarbala aj do kalendárov.
Tu sú úlovky:

"Ja scem tú húsenicu bez oleja." (takto si Julka kedysi pýtala huspeninu bez octu)

"Kúpila som si tie čipsy v tvare červíkov." (arašidové chrumky)

"Aj ja budem Superman. Keď si kúpim taký paplón znakový." (myslela ten jeho plášť so supermanským znakom)

"Mami, počkaj, vytlačím ti tento papúk." (pupák)
5 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Naša prváčka čítala zo šlabikára:
"Tato láme papeky" (boli tam zobrazené konáre)
a ešte aj takéto bolo
"Má Ema bábu ?" -malá sa na mňa otočila a hovorí mi: "A čo ja viem, či má bábu, čo sa ma to pýtajú.."
5 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

vysvetľovala som mojej vtedy 5-ročnej dcére, že si za sebou nevie upratať hračky, ani oblečenie si neuloží a nechce sa jej samej obliekať...a medzitým som jej pripomínala, že nemôže predsa takáto byť... a keď už toho bolo naozaj dosť, tak sa tak múdro na mňa zapozerala a po chvíľke vraví: "no mami, takú si ma vyrodila, tak takú ma máš"
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Umyla som si večer vlasy a syn sa ma pýta: Mami Tebe sa páčia tie vlasy ? A ja na to, že ktoré? Syn: No tie Tvoje, máš ešte aj iné ? No neviem kto bol tento krát hlúpejší
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať