Zavrieť

Porady

Porusenie liecebneho rezimu

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Bola som 2 tyzdne PN /moja prva PNka/ a po navrate do prace mi zamestnavatel tvrdil, ze mi vykonal kontrolu v 10-ty den a ja som nebola na adrese uvedenej v mojej PN. S uvedenym tvrdenim samozrejme nesuhlasim, nakolko v udenenom case som bola doma a mam podozrenie, ze kontrola ani nebola vykonana .
Nemam zatial zvoncek /byvam v novostavbe RD/ a ked som sa pytala zastupcov zamestnavatela /boli dvaja/, ktori udajnu kontrolu mali vykonat, akym sposobom sa snazili so mnou skontaktovat, povedali mi, ze buchali na schranku. Prislo mi to divne a preto som sa spytala,preco ma nekontaktovali telefonicky, ved moje telefonne cislo mali. Dostala som odpoved, ze zamestnavatel nie je povinny ma kontaktovat telefonicky.
Chcem sa teda spytat, ci a akym sposobom musi zamestnavatel preukazat vykonanu kontrolu /musi mi nechat v schranke oznamenie o vykonani kontroly?/ a ako sa mozem branit a preukazat, ze kontrola nebola vykonana. Da sa opriet o nejaky zakon?
Do akej doby musi vyvodit zamestnavatel voci zamestnancovi disciplinarne konanie pre porusenie liecebneho rezimu? Ja som zatial dostala len papier, v ktorom sa kontatuje, ze bola vykonana kontrola, je tam uvedena moja adresa, cas a podpis dvoch ludi - kontrolujuceho a svedka. Mozem dostat na zaklade tohto papiera vypoved?
Vopred dakujem za odpoved a pomoc.

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porusenie liecebneho rezimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.