Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚP

Chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť aké oprávnené výdavky si môžem dať do podnikateľského zámeru - dotácia na prvý rok je 2537,38 eur, ja som zatiaľ prišla na tieto výdavky: kúpa notebook a tlačiareň 529 eur, tvorba internetovej stránky 500 eur /plánujem internetový obchod/, kúpa účtovného softvéru 300 eur, odvody zdrav. poistné 12x55,02 eur t.j. 660,24 eur spolu je to cca 1989 eur, stále mi chýba ešte 548 eur, pritom do oprávnených výdavkov si nemôžem dať kúpu tovaru ani reklamu cez internet /preplatili by mi iba reklamnú tabuľu vo výške 41 eur, čo mne je zbytočné dávať na dom/, poraďte mi prosím, o týždeň mám odovzdať podnikateľský zámer, vopred ďakujem za rýchle odpovede
switch0071 nechapem tej sumer tvorba internetovej stranky 500 eur.. to ako myslite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lomnica takže môžem zahrnúť do toho aj zariadenie jednej miestnosti v dome napr. sektorový nábytok - PC stôl, stolička a police?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak ten eshop budeš prevádzkovať vo vlastnom dome, tak jasné, že si môžeš dať do N aj nejaké regále, vešiaky. Veď ak to budeš objednávať, tak ho musíš predsa aj niekde uskladniť.
    Lomnica ďakujem za odpoveď, ja budem mať eshop s knihami, takže kopu regálov, nejaký ten stôl a stolička - môže byť na to celková suma 500 eur? /Toľko mi totiž chýba v PZ/ Nebudú namietať, že je to prehnaná suma?
    mondes Hmm, neviem, my sme to mali limitované do určitej sumy, ale podľa mňa, ti bude treba veľa regálov, takže ja by som to tam dala. Veď ten PZ budeš meniť ešte neraz. Neboj sa, ak sa im niečo nebude páčiť, tak ti to vyhodia z PZ.
    Ešte pozerám na tvoj príspevok vyššie, máš notebook + tlačiareń za 529 Eur, ja som mala len notebook za 550 Eur, takže tam si môžeš navýšiť cenu.

    kvietok 22 je offline (nepripojený) kvietok 22

    žienka domáca kvietok 22
    Mne účtovný softvér neprešiel, naopak sedenie pre klienta áno ( pri priamom odbere tovaru) tiež zriaďujem E shop
    Lomnica nerozumiem tomu sedeniu pre klienta, ak by odo mňa bral priamo, musela by som mať registračnú pokladňu /úhrada faktúry v hotovosti/ či nie?
    kvietok 22 Áno , ja som však ZŤP
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...SWhdCS02mcqdUQ

    zadarmo to ale asi nebude, vyžadujú registráciu
    mondes A akú radu potrebuješ?
    veronikasad Monika, také ľahké nevieš ? Podnikatelský plán ako na tácke - včera už bolo neskoro
    switch0071 mozem z dotacie (eshop) kupit i kancelarsku stolicku a stol? nema niekto podnikatelsky zamer na eshop? k nakuknutiu? diky
    mondes Pošli mi email, pošlem ti podnikateľský zámer.Ak nechceš verejne, tak mi pošli cez súkromnú správu.
      zbaliť

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    napr. neviem v akých priestoroch sa bude podnikať, ak v rodinnom dome, tak priestory na podnikanie - tu prichádza do úvahy daň z nehnuteľnosti, poplatok za odpady, paušál na telefón (mobil), cestovné náklady, stravovanie ...
    veronikasad Toto všetko sa dá preplácať z dotácie ÚP ?
    Krtko nie toto sa nedá z dotácie §49 uhrádzať

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    mne jedna znama, kt. tiez chce ziadat o dodataciu, ze jej hovorili na UP ze uz si vraj nemoze davat odvody ako naklad hradeny z dotacie, overte si to pre istotu.

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    - kancelársky nábytok - stolička, stôl, regále, skriňa na doklady, osvetlenie, router, modem k internetu - ak ich potrebuješ, Ak kupuješ iba tlačiareň - potom ešte skener a kopírka alebo rovno multifunkčné zariadenie,
    switch0071 Newiete mi poradit, uz mam podnikatelsky hotovy.. len tu dotaciu musim rozpocitat, uz mam notebook, tlaciaren, kanc. stol, stolicku, lampu, skrynu na material a na doklady, odvody a stale mi vela ostava co este mozem kupit na eshop (kancelariu i sklad budem mat doma)

    dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

    dodo1001
    Tiež som riešil podobný problém. Odsúhlasili mi zmenu čerpania v podnikateľskom pláne. Kúpil som MS Office pre podnikateľov, externý HD na zálohovanie dát, skartovačku. Ak máš na firmu internet mohla by si kúpiť antivírový program. Pri e-shope by som si tam ešte dal vytvorenie e-shopu dodávateľským spôsobom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.