Zavrieť

Porady

prilohy k DP FO B

Podavam priznanie prvykrat, takze mam zatial iba jeden problem: Ake prilohy mam prilozit k DP FO B, ked moja situacia je takato: mam prijem ako SZCO iba z autorskych prav (som redaktorka), takze kazdy mesiac urobim jednu fakturu + vydavatelska spol, s ktorou spolupracujem, mi robi zrazky podla paragrafu 43, od augusta si tiez platim odvody do socialnej poistovne, samozrejme, cely rok odvody do Zdravotnej poistovne. danovy bonus neuplatnujem.
ako mam vsetky tieto skutocnosti podlozit? vypismi z uctu, kopiami faktur ci co????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    DB typ "B"
    potvrdenie o podaní DP
    výkaz o majetku a záväzkoch
    výkaz o príjmoch a výdavkoch

    aby je offline (nepripojený) aby

    aby
    este som zabudla, ze nevediem uctovnictvo, ale vydavky si pocitam iba pausalne 25 percent.

    Terka je offline (nepripojený) Terka

    Terka
    Ak sa nevedie účtovníctvo, k paušálnym výdavkom si pripočítame ešte zaplatené poistné a urobíme DP bez výkazov

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, žiadne prílohy. Do daňového priznania sa len vyznačí, že sú uplatňované paušálne výdavky.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    aby
    takze na upresnenie: k tomu mojmu DP nedam vobec ziadne prilohy? ani vypisy z uctu?
    Všetko si chronologicky ulož do šuflíka pre prípadnú kontrolu DÚ. K DP sa v tvojom prípade prikladá len potvrdenie o zraz. preddavkoch zo závislej činnosti /ak také sú/. Ani potvrdenie o upl. výške živ.poistenia... sa neprikladá.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    alušik
    Nie, žiadne prílohy. Do daňového priznania sa len vyznačí, že sú uplatňované paušálne výdavky.
    kde sa na dan.priznani vyznaci ze si uplatnujes pasal.vydavky?
    ked si v r. 2004 SZCO uplatnoval klasicke vydavky a v r.2005 pausalne musi to nejak oznamit?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pod tabuľkou, v ktorej uvádzaš príjmy a výdavky zo živnosti (oddiel VI.)je na to okienko. Krížikom v okienku oznamuješ, že si uplatňuješ "paušálne" výdavky.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Johanka
    Pod tabuľkou, v ktorej uvádzaš príjmy a výdavky zo živnosti (oddiel VI.)je na to okienko. Krížikom v okienku oznamuješ, že si uplatňuješ "paušálne" výdavky.
    aha vidim,dakujem.

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Živnostník ukončil podnikanie k 31.8.2005. Príjmy mu však nabiehali až do konca roku 2005. Všetko som zdanila.
    Vo výkazoch mám dať dátumy: k 31.8.2005 a za obdobie 01/2005 - 8/2005 alebo k 31.12.2005?
    Viete nieto poradiť?

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Ja som tiež ukončila živnosť v júni, ale nemala som už ani žiadne príjmy zo živnosti, iba zo záv.činnosti, tak som si na daňové priznanie napísala dátum k 31.12.2005.

    Chcela by som sa opýtať, či musím k priznaniu dávať aj výkazy. Príjem som nemala, tak asi nie, len si to chcem overiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.