Zavrieť

Porady

Ako postupovať aby bol nanovo prešetrený priestupok mestskou políciou?

Prišlo mi zo VZP zaplatiť za maloletého syna, že spôsobil poškodenie zdravia svojmu spolužiakovi tým že mu umožnil požitie alkohol. nápoj ako maloletému ,na základe správy z mestskej polície. Tá tvrdí, že dal kúpiť alkohol osobe staršej ako 18 rokov a potom nalial spolužiakovi do hrdla. Polícia mi nechce dať nič z vyšetrenia priestupku len mi prečítali niektoré časti. Môj syn ani postihnutý spolužiak pred políciou nevypovedali ani sa ich nikto na nič nepýtal. Mne povedali, že domov nám nič neposlali, lebo to bolo zastavené pre neplnoletosť. Ale podľa vyjadrenia môjho syna aj postihnutého spolužiaka, ktorý bol ošetrený to bolo inak, bol tam aj tretí spolužiak od ktorého asi majú výpoveď a ktorý s nimi tiež pil a asi zo strachu pred rodičmi, alebo príbuzenskému vzťahu k niektorým príslušníkom mestskej polície vypovedal inak ako je pravda. Oni keď im staršia osoba kúpila alkohol išli piť spolu a môj syn nikoho nenútil piť, to potvrdí aj postihnutý spolužiak, ktorý bol ošetrený. Mestská polícia tvrdí, že je to tak, ako majú v spise a nechcú to už ani prešetriť, ani na tom nič meniť neviem ako sa mám tomu brániť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja sa na to pozerám z viacerých strán :

    1. Chlapci jednoznačne pili , čo nepopieraš ...
    Teraz ide len o to , kto vraví pravdu a kto klame .
    ...a klamať môže aj Tvoj syn ....

    2. Mestská polícia sú len chlapci na baterky , proste vyberači poplatkov , pokút - niekedy doslova výpalníci v službách mesta ( obce )...
    Na nich by som šiel fest tvrdo , samozrejme pripravený na ten pokec ...nevraviac už o tom , že ako sa môže prejednávať zápisnica o priestupku bez zainteresovaných ...

    3. Poisťovni je jedno ,kto bude platiť ...ale niekto teda bude ...

    4. Posledná rovina priestupku je tá , že tento bude oznámený aj do príslušnej školy a aj na patričné úrady ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taskan 1. To potvrdia obidvaja chlapci, ktorý sú riešený priestupkom.
    2. Bol som osobne na mestskej polícii, nedajú mi ani prečítať ani opis zápisu, len policajt mi prečítal niektoré state ktoré on uznal, že mi ich prečíta.

    3. Poisťovňa to chce na základe, že sa v správe od m. polície píše, že mu nalial alkohol do úst, čo nie je pravda a potvrdí to aj chlapec, ktorý bol ošetrený. Ono to ani vzhľadom na ich fizycké schopnosti nie je možné, skôr naopak by to bolo.

    4. To mi je jasné, pokutu od mestského úradu som zaplatil, škola to riešila, aj odbor sociálnych vecí.

    5. Len ako prinútiť políciu na nové prešetrenie, aj vzhľadom na to že, sa ťažko vysvetľuje 14-ročnému, prečo tretí spolužiak z toho nič nemá, lebo má na polícii rodinu a ešte máme aj platiť za to čo nie je pravda.
    misoft K bodu 2: pokiaľ je tvoj syn maloletý, si jeho zástupca aj v týchto veciach, teda mali ti ukázať celú zápisnicu.
    K bodu 5: Aj mestská polícia pod niekoho spadá, v tom prípade je zriaďovateľom mesto - podaj podnet na prešetrenie postupu m. polície, vznes námietku zaujatosti, podaj žalobu na mestskú políciu pre prekročenie právomocí verejného činiteľa (14 ročný vypočúvaný BEZ prítomnosti svojho právneho zástupcu - rodiča) - nakoľko 14-ročný chalan ešte nie je spôsobilý na právne úkony a vypočutie a podpis zápisnice týmto úkonom je. Chalan v strachu podpíše i svoju smrť! A pretože výsluch sa konal bez prítomnosti zástupcov (rodiča, pracovníka sociálnej služby) - takýto výsluch je v tomto ohľade pochybný (naznačil by som - protiprávny a neplatný). To vedie k bodu 4: zaplatil si za niečo, čo by sa mohlo považovať na protiprávny stav.Okrem toho - 14 ročný nemá ID (OP) - ako zistili jeho totožnosť?
    buchač K bodu 2.
    Som vravel niečo o tej razantnosti ...
    Poliš uzná ,čo mi prečíta ???.......nuž by sa asi aj chlapec neskôr čudoval , čo by som ja uznal niečo za vhodné ...

    Teraz by som ale povedal iné ...ale nebude sa Ti to páčiť !!!!

    NEZASTÁVAJ sa chlapca , či je už vinovatý alebo nie ...
    Každý cez to musí prejsť ,zoznámiť sa s negatívami ...
    Ale takí mladí by proste chlastať nemali !!!
    Má výstrahu na dlhšiu dobu ...a ja na Tvojom mieste by som mu zo dve výchovné vypálil , týždeň by sedel doma na riti a pokuta by išla na jeho vrub ....
    Raz sa Ti poďakuje ....
    misoft S tými výchovnými súhlasím s Ďurim - jedna výchovná je niekedy lepšia, ako dvetisíc slov. A ani nič podpisovať sa nemusí
      zbaliť

    Ako postupovať aby bol nanovo prešetrený priestupok mestskou políciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.