Zavrieť

Porady

Môžem dostať výpoveď keď odmietnem podpísať novú zmluvu?

Dobrý deň,
moja mamina je invalidná dôchodkyňa a pracuje v školskom zariadení na skrátený 40% -tný úväzok. V tomto zariadení sú dve kolegyne na danú prácu, každá na 40%. Pracujú na zmeny. Tá kolegyňa dala výpoveď. Jej nadriadený za mnou prišiel, aby zobrala aj ten ďalší 40%tný úväzok tej kolegyne. Moja mamina, kedže je invalidná dôchodkyňa, zdravotný stav tiež nemá najlepší, to odmietla. Môže jej dať tento nadriadený výpoveď keď má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú?? Že už tam nechce mať dvoch ľudí pracujúcich na zmeny ale len jedného človeka. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    julysak Ak chce, naučí sa ZP a dá iný

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Nie som až tak znalý.

    Že by jej nadriadený bol lekár, a usúdil, že zvládne raz toľko pracovať?

    A za jeden plať?

    A že vraj nevyhovujúce podnikateľské prostredie tu je na Slovensku?

    Kto chce psa biť, palicu si nájde.

    No môže, ale isto vo výpovedi neuvedie to, čo ty uvádzaš.

    A to ako , že už len jedného na dve smeny?

    A to jej povedal školník?
    104lenka V súčasnej dobe je to tak že jedna pracuje ráno na tri hodiny a druhá poobede na tri hodiny. Medzi tými zmenami je dvojhodinová prestávka. Po týždni si to vymenia. Samozrejme že jej ponúkala zvýšenie platu ale tak o tých 100 eur sa trhať nebude. a samozrejme by musela v práci stráviť aj tú dvojhodinovú neplatenú prestávku, keďže nebývame v mieste výkonu práce. Som sa niekde dočítala že prepustiť invalidného dôchodcu nemôžu len tak, len so súhlasom úradu práce.. Myslíte si že je na tom niečo pravda?

    Môžem dostať výpoveď keď odmietnem podpísať novú zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.