Zavrieť

Porady

spolocna adresa manzelov

dobry den,
chcem sa vas opytatna spolocnu adresu manzelov. situacia je taka, ze je nutne podat ziadost o rozvod na sude a neviem na ktorom.

Ona - trvale bydlisko na SK ma v Kosiciach
Ja - trvale bydlisko na SK v Spisskej Novej Vsi

Spolocnu na sk sme nikdy nemali lebo zijeme v CR. Sud chce odomna potvrdenie o spolocnom bydlisku na Slovensku.
Dakujem za odpoved, nech mam konecne jasno, ci budem cestovat do Kosic, alebo to sud vezme v Spisskej Novej Vsi.
Dakuje este raz vsetkym za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Vecne a miestne príslušný na podanie návrhu je okresný súd, v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko, ak v obvode tohto súdu býva aspoň jeden z manželov. Ak takýto súd nie je, potom je to súd v mieste bydliska odporcu. (nemusí to byť trvalý pobyt).
    makerpali to znamena,ze je to sud v Kosiciach,alebo Spisskej Novej Vsi? spolocne bydlisko sme na sk nemali. byvame v CR, tak neviem cim mam dokladovat spolocne bydlisko.... moc dakuem za info

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    odpis sudu, ze ste spolocne bydlisko na SK nemali
    makerpali OK, to uz po danych informaciach spravim. Som zvedavy co z toho celeho vznikne.... Riesit cosi co som nesposobil.. kua to je svet

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    to znamena,ze je to sud v Kosiciach,alebo Spisskej Novej Vsi? spolocne bydlisko sme na sk nemali. byvame v CR, tak neviem cim mam dokladovat spolocne bydlisko.... moc dakuem za info
    Kedže ste nemali spoločné bydlisko, podávaš na súd, v mieste kde je bydlisko odporcu.
    makerpali dakujem, moc dakujem.
    sud v SNV a v Kosiciach si preposlu moju ziadost, alebo to musim zase osobne vsetko riesit? dakujeeem
    avalik ano preposlu ... ale podava sa navrh na rozvod manzelstva nie ziadost

    spolocna adresa manzelov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.