Zavrieť

Porady

Ako účtovať v MRP doklady z iných mesiacov pre výpočet DPH.

Stane sa, že v mesiaci máj mi odovzdajú doklady z mesiaca apríl. Ako tieto doklady správne zaúčtovať v MRP. na podanie DP z DPH, aby mi DPH vstupovalo z dokladov z apríla do DP v mesiaci máj?
Vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nahodíš ich májovým dátumom (dátum odpočítania dane aj dátum zaradenia), pokiaľ sú to vstupné náklady. Ja si zvyknem poznačiť na doklad, kedy mi bol odovzdaný a tento dátum zadám do systému.
    adam Ďakujem. Takže napr. doklad z 2.4.2013 nahodím s dátumom 1.5.2013. A potom ako usporiadam doklady pre Daň z príjmu? V pokladničnom denníku by mali byť usporiadané podľa dátumu.
    Dav Normálne,doklad bude 1.5, alebo ten, kedy Ti ho predložia. Zdaňovacie obdobie je kalendárny (hospodársky) rok.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Dátum zaradenia 4, a dátum odpočítania dane 5. Ale tento spôsob neodporúčam, lebo je neprehľadný, ťažko kontrolovateľný a tzv. chybotvorný. Zákon umožňuje zaradiť doklad do 31.12., tak základ aj DPH účtovať do mája. Napríklad s dátumom 1.5., aby sa vedelo, že ide o doklady z minulého mesiaca.
    adam Obidvom Vám pekne ďakujem.

    Ako účtovať v MRP doklady z iných mesiacov pre výpočet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.