Zavrieť

Porady

Postup pri dodatočnom daňovom priznaní DPH

Prosím Vás o radu, ako mám postupovať. Robila som DDPH za 1.Q 2013. Vznikol rozdiel oproti pôvodnému - na riadku 37 a 38 mám uvedenú sumu -4,09 €. Živnostník končí s činnosťou a teraz k 25.5. robím DPH na 4-5/2013. Vznikla daňová povinnosť 23,19 €. Uvádza sa v riadnom priznaní DPH za 4-5/2013 niekle suma z dodatočného DPH? Akú čiastku odvediem na daňový úrad? Môže to byť tak, že iba odovzdávame DDPH a nežiadame čiastku na vrátenie a zaplatím 23,19 €. Ako treba postupovať? Prosím poradíte mi? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    rozdiel z dodatočného daňového priznanie sa nikde nezapočítava. Za 2Q/13 zaplaťte celú sumu 23,19 €, preplatok z 1Q/13 Vám daňový úrad pošle na účet.
    AntekaK Ďakujem za odpoveď. Existuje aj nejaké minimum, kedy daňový úrad neposiela naspäť preplatok?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ten preplatok nikde neuvádzaš, už je na DDP za I.Q: uvedený. Mohla si napísať žiadosť o vrátenie, alebo o započítanie na najbližšiu daňovú povinnosť.
    Môžeš to urobiť aj teraz, ved sa nebudete naťahovať o 4 eura.
    Zaplať menej o ten rozdiel a pošli vysvetľujúci list.

    Postup pri dodatočnom daňovom priznaní DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.