Zavrieť

Porady

Poisťovňa ma ignoruje, nechce mi vyplatiť peniaze z PZP

8. decembra som sa stal účastníkom dopravnej nehody. Vinník priznal chybu, polícia všetko spísala a išli sme domov. Všetko som nahlásil do poisťovne. Problém bol s nahlásením škody vinníka. Ten vôbec nerešpektoval 15 dnovu lehotu a všetko nahlásil až v marci na naše naliehanie.. apríla poistovna ukončila , zlikvidovala poistnú udalosť. Doteraz však nám nevyplatili ani cent, a navyše nam už nikto v poistovni nedvíha telefon, ani neodpisuje na maily...nevieme, čo máme robiť...už sme zúfali..máte niekto podobnú skúsenosť?? Ide o poistovnu Groupama....
Usporiadat
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ahoj, nemám s tým skúsenosť, ale skúsil by som (samozrejme s patričnou opatrnosťou toto Lovci nehôd sú ,,,. Ako sa v článku píše, pýtajú si cca 30% ale 70% je viac ako nič ... Držím palce, nech to dobre dopadne...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Groupama ???????

Nuž nečuduj sa .........
Urob nasledovné .
To , čo si mailom písal , tak to napíš na narmálny papier ...kľudne sa vyjadruj v tvrdšom tóne ,samozrejme slušne ....a spomeň aj asociáciu poisťovní ...
Toto vytlač 2 x , zbehni do najbližšej pobočky , daj niekomu zodpovednému a jeden výtlačok si nechaj potvrdiť príslušným štempľom ...
Problém by sa mal vyriešiť ....

Groupama je inak týmto známa , rada zdržiava peniaze .......mne ich po takomto teplom liste do týždňa ( dvoch ) vyplatila ....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Niečo sa mi marí, že niekedy nedávno bola v TV reportáž o podobnom probléme s touto poisťovňou, a podarilo sa problém vyriešiť až keď sa do toho obula TV. Nie si prvý ani posledný, čo má s Groupama problém, skúsil si hľadať vo vyhľadávači napr. aj na porade?
http://www.porada.sk/t194029-poistov...kusenosti.html
http://www.porada.sk/t168471-pzp-s-g...poistovne.html
http://forum.autobazar.eu/pzp-poisto...ym-t39223.html
http://www.investujeme.sk/dohzad-nbs...-na-poistovne/
..viac sa mi nechce hľadať.
Ja ti neporadím, len konštatujem, že ma neustále udivuje lakomosť, a keď už to musím napísať hlúposť Slovákov, uzavrú si lacnú poistku v nejakej čudnej poisťovni, a potom čakajú zázraky.. Tým samozrejme nemyslím teba, ty si pravdepodobne obeť takéhoto Slováka..
Asi ti neostáva nič iné, len ich bombardovať telefonátmi, mailami.. A skúsil si sa obrátiť na Slovenskú kanceláriu poisťovateľov? Pozri si stránku www.skp.sk, sú tam kontakty, aj úsek právnych služieb. Držím palce.
2 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ronny44
24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....
ako mohlo 24.4.2013 prísť k likvidácií a vy čakáte 2 mesiace... veď likvidácia je aj vydanie príkazu na úhradu a úhrada plnenia... čo vám napísali? aký likvidačný list...? v podstate ak bol záznam z polície, tak nie je potrebné aby nehodu hlásil vinník, keďže je jednoznačne a preukázateľne označený políciou...
0 1
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Aký mám ja dôvod nedať si najlacnejšie PZP?? Myslíš, že keď budú vyššie ceny poistného, bude poisťovňa viac platiť?? Načo?
Poisťovňa v podstate skúša naťahovať dovtedy, kým toho chudáka neprejde trpezlivosť. Platí až vtedy, keď sa ten neborák trochu vyzná, ako s nimi jednať - alebo keď to dáš tým lovcom nehôd...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
expeeert
Aký mám ja dôvod nedať si najlacnejšie PZP?? Myslíš, že keď budú vyššie ceny poistného, bude poisťovňa viac platiť?? Načo?
Poisťovňa v podstate skúša naťahovať dovtedy, kým toho chudáka neprejde trpezlivosť. Platí až vtedy, keď sa ten neborák trochu vyzná, ako s nimi jednať - alebo keď to dáš tým lovcom nehôd...
Kde si myslis ze poistovna nahrabe peniaze, ktore stratila lacnym poistnym?
0 0
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

Ďakujem všetkým za rady.....doteraz sme nedostali nič z poistovne a to je 21.08.2013 zavolali sme si na pomoc právnika, ktorý písal výzvu do poistovne a zdá sa, že sa niečo pohlo, lebo prišiel dnes list z poistovne, že celý príprad postupujú do SKP, pretože vinník nemal v čase nehody uhradenú PZP ( inak nechápem, že to nevedeli vtedy, ked sa nehoda riešila...ved aj on tam bol osobne, vypisovali s nim papiere ) takže teraz musíme zase len čakať a čakať....a za ten čas je z nášho auta už len chátrajúci šrot a my ho budeme ešte dva roky splácať... má niekto skúsenosti ako v takomto prípade to SKP vypláca? či aj oni robia obštrukcie?? dakujem
0 0
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

Ice dive
ronny44
24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....
ako mohlo 24.4.2013 prísť k likvidácií a vy čakáte 2 mesiace... veď likvidácia je aj vydanie príkazu na úhradu a úhrada plnenia... čo vám napísali? aký likvidačný list...? v podstate ak bol záznam z polície, tak nie je potrebné aby nehodu hlásil vinník, keďže je jednoznačne a preukázateľne označený políciou...
To napísal ten pán z groupamy do SKP, ked som sa informoval cez nich, nech to tam prešetria...tak istý pán napísal, že udalosť je zlikvidovaná k tomuto dátumu a odvtedy nic..čo ti poviem....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

V prvom rade si mal od začiatku všetko riešiť písomne ty sám - doporučené listy. Nielen teraz - s právnikom.
toto nestačí .. ".. a navyše nam už nikto v poistovni nedvíha telefon, ani neodpisuje na maily...."
0 0
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

Písal som si s likvidátorom maily, kde je podpísaný a mám to uložené a vytlačené...tak načo by som ešte aj vypisoval listy??? Osobne som tam bol, aj na Miletičovej aj na tej novej adrese, nikto tam NIC nevedel, volal som s nejakým vyššie sediacim pánom a ten nevedel tiež nič...oni dokedy nemajú výzvu od právnika s právnickym štemplom, tak sa ti vykakajú na hlavu!!! aj na tvoje doporučené listy....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

predstav si, že na doporučený list ti musia odpovedať! .. ak by náhodou aj nie (môže sa stať) - máš doklad - dáš ´dalšie upozornenie. No a to už dostaneš oficiálnu odpove´d .
A hne´d by si bol vedel - že poisťovňa ti v tomto prípade naozaj nevypláca plnenie - ale že sa máš obrátiť na SKP - a riešiť to tam.
- samozrejme, že sa im nechcelo s tým zaoberať - ke´d to patrí SKP. (ešte by náhodou urobili robotu navyše - však poznáme)
Nuž ale - tvoje peniažky to sú ...

link na SKP - kde si možno podľa EČV overiť, kde má hľadná osoba PZP uzavreté .. http://www.skp.sk/index.php?clanek=1
Aj ke´d nie je to 100%tná evidencia..
Naposledy upravil Katy a R : 22.08.13 at 09:46
0 0
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

Ďakujem za radu...právnik je náš priateľ, tak nás to nestojí skoro nič...a keby neodpovedali ani na to druhé upozornenie? A to oni nevedia, ked vinník vypisoval papiere, že už nemá platné PZP? Volali nám odtial, že je všetko ukončené, že je všetko v poriadku...sumu nám povedali, akú nám vyrátali...volal nám pán z poisťovne, že peniaze nám prídu do týždna(samozrejme nič doteraz neprišlo!!!) ...tak kto mal vedieť, že nás len ťahajú za nos?? To takto všetkým vypisujú a nevedia pri tom o prípade NIC?? Ja tomu nerozumiem, čo majú za postupy....CELE NA HLAVU POSTAVENÉ....to majú asi v náplni práce tlačiť ľudom kaleráby do hlavy, somariny, len aby predlžili obdbie vyplácania....som zvedavý ako teraz dlho budem ešte čakaž na odpoved zo SKP toto je moja prvá skúsenosť so Slovenským systémom....ale ako sa hovorí:,, čím horšia skúsenosť, tým väčšie ponaučenie" dik
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To nie je tvojim problémom - oni musia vyplatiť a následne si musia túto sumu vymáhať od vinníka. Nedávno bola o tom relácia v telke - poškodený NESMIE škodovať - poisťovňa MUSÍ vyplatiť poškodenému škodu.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

Musí je veľký pán, ale nemusí ešte väčší. Aj redaktor v telke pokváka nezmysly, ktoré narýchlo zistil od nesprávnych ľudí. Ak vinník nemal včase nehody zaplatenú poistku, poisťovňa nemusí plniť. Je to uvedené priamo v zákone o PZP, a ten treba brať vážnejšie než nejakého redaktora v telke....Pani si môže uplatniť nárok na náhradu škody cez kanceláriu poisťovateľov, a tí jej ju zaplatia z garančného fondu, ale následne budú peniaze vymáhať od vinníka, takže v konečnom dôsledku za škodu zaplatí vinník.
0 1
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

Presne to tak bolo, ako píše preboha...už je to všetko vyplatené cez SKP..Groupama dala od toho ruky preč, lebo v čase nehody nemal vinník zaplatené PZP....to že vinník nemal uhradené PZP nam ale nikto nepovedal...ťahali nas rok za nos, dúfam, že už nikdy viac...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

v ktorom zakone je napisane ze ak poisteny ma dlzne poistne, ze vtedy poistovna nemusi plnit ???
je to nezmysel ...
v pripade ze poisteny ma dlzne poistne, nezbavuje to v ziadnom pripade poistovnu povinnosti plnit (§5), avsak v takom pripade ma poistovna narok na nahradu plnenia od poisteneho ktory ma dlzne poistne (§12 ods. 1 pism. f))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bubkoch
v ktorom zakone je napisane ze ak poisteny ma dlzne poistne, ze vtedy poistovna nemusi plnit ???
je to nezmysel ...
v pripade ze poisteny ma dlzne poistne, nezbavuje to v ziadnom pripade poistovnu povinnosti plnit (§5), avsak v takom pripade ma poistovna narok na nahradu plnenia od poisteneho ktory ma dlzne poistne (§12 ods. 1 pism. f))
...a doplním ho - je to zákon 381/2001 Z.z. - Zákon o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Takže som mal pravdu - ronny44-ho nemusí zaujímať, či mal, alebo nemal vinník PZP - nech si to vyrieši poisťovňa - on MUSÍ dostať svoje peniaze!
0 0
ronny44 ronny44

ronny44 je offline (nepripojený) ronny44

No neviem....poisťovňa ked zistila, že v čase nehody nemal vinník uhradené PZP, tak to preposlali Slovenskej kancelárii posiťovateľov a tí boli veľmi ochotní, do týždna nam prišli peniaze..ale to tiež nech mi niekto vysvetlí, že chlap nemá zaplatené PZP a kludne si jazdí, a ani poisťovna nevie, či má uhradené alebo nie...my sme tam volali tisíckrát, nakoniec nam nikto nedvíhal, až reagovali na pravnicke výzvy a vtedy dali len papier, že to ide mimo nich.......P.S.: VEDELI by ste mi poradiť ako je to s DPH pri vyplatení škodovej udalosti...lebo 1000eur nam stiahli z celkovej sumy kvôli tomu, že to je DPH...takže nakoniec nam vyplatili taku smiešnu sumu, my sme škodoví, pretože auto ne totálka a nove si kúpiť nemôžeme za to, čo nam poslai....!!! PORADTE AKO TO JE ...DAKUJEM
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

pri totálke neexistuje úhrada s DPH ani bez DPH - kde ste prišli na to, že za náhradu škody si máte kúpiť nové auto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať