Zavrieť

Porady

Je potrebné zakladať živnosť k predaju vlastných kníh? Aké iné alternatívy sa ponúkajú?

Chcel by som si v podstate založiť web, na ktorom by som predával e-book (svoj vlastný), popritom aj tlačenú verziu. Keďže ide o "sústavný" príjem, musím mať založenú živnosť, či firmu? Ešte raz podotýkam, že ide len o vlastné publikácie, ktoré som vydal na vlastné náklady.

Vopred ďakujem za objasnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    čo si si urobil vo vlastnej réžii, je jedna vec. teraz sa však chceš venovať predaju - a to je živnosť.
    Iná možnosť je, že sa chceš na webe zviditeľniť a teda iba dáš prístup, aby si záujemci mohli tvoje diela prečítať.
    Rheodos Vďaka za odpoveď, ale skutočne neexistuje žiadna alternatíva? Ten predaj určite nebude natoľko ziskový, aby pokryl náklady + odvody, ktoré mi budú zo živnosti vyplývať. (ak vôbec z toho nejaký badateľný zisk bude)
    KEJKA nie každý podnikateľ dosahuje zisk.
    Iná alternatíva je "nepovolené podnikanie", čiže načierno.

    Je potrebné zakladať živnosť k predaju vlastných kníh? Aké iné alternatívy sa ponúkajú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.