Zavrieť

Porady

čo robiť ked máme suseda ktorý robí problémy

Zdravím pred cca dvoma týždni sme si nechali vyhotoviť z úradu Kataster Piešťany geodetický plán za účelom predaja domu a sused si zaumienil že ten geodetický plán napadne že náš pozemok presahuje jeho no pritom čierne na bielom tam je vyznačené že nezasahuje náš pozemok a aj náš dom že nazasahuje do jeho pozemku skrátka je to úradne potvrdené a on si to dovolí napadnut že je to zle odmerané atd že on doma nebol keď merali pritom bol lebo sa rozpraval s ludmi z geodézie ktorý nam robili meranie a aj ich nadriadený bol u nás a povedal že jeto v poriadku že dom a ani pozemok nezasahuje susedovi do jeho pozemku a je to úradne potvrdené ako on si myslí že keď sme zateplovaly tak údajne sme mu zobrali par centimetrov z pozemku teda cca 2cm alebo 10 možno a on za tých pár cm chce 500 euro aj sme sa radili s úradmi a povedali nám že toľko to nemôže stáť takže moja otázka znie

: ked máme potvrdenie od geodézie ktoré je právoplatné a úradne potvrdené tak môže napadnúť sused tento plán aj keď nemá v ruke dôkaz že jeho tvrdenia sú pravdivé?
Sused povedal že si zavolá ľudí a že bude to chcieť znova premerať to znamená že náš pozemok a jeho pozemok znova premerať tak neviem že dalo by sa mu dať n ultimátum že do mesiaca aby si zavolal ludi?
Poprípade že ako sa dá právne branit? Lebo toto su len susedove vrtochy lebo ako povedal ze urobí všetko aby nám zadržal predaj domu tak aj robí .ide o to že už nám stačí len stavebne povolenie a je to lenže takto nám to úrad nevida keď sused podal námietky za radu a odpoved dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Keď zistí, že za geodeta bude musieť platiť, tak ho to premeriavanie zrejme prejde.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabriel10i2 No on povedal že si to zaplati naši uvažuju že by aj ustupili ale ja si nemyslim že je on v práve podla mňa právo je na našej strane len to potrrebujem dokazat ak by bol niekto taký dobrý a poradil mi že čo a ako tak budem rád
    Ice dive ako rýchlo vám ten predaj ponáhľa? a máte aj kupca? koľko vás dom mesačne stojí, keď v ňom nik nebude bývať... resp. porovnaj si náklady, čo ťa to domáhanie práva bude stáť a koľko chce sused... ak máte kupca dajte mu 500 € a danú nehnuteľnosť predajte.... ak sa budete doťahovať, čas pobeží a možno ťa toto presadzovanie pravdy bude stáť aj viac ako 500 €
    wagner Stačí keď si dá vytýčiť hranicu. Geodet osadí koly a určí presnú hranicu. Spolu s vytyčovacím výkresom to vyjde asi menej ako 500 €
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    2-10 cm? Mas dom so sikmou strechou? Ak ano, tak ten priestor pod strechou je este stale tvoj,pochybujem, ze by si robil zateplenie,ktore presahuje aj za hranicu strechy.

    Doplnenie:
    Bol sused pritomny pri zamerani? Sa mi zda, ze sused musi tiez podpisat protokol, pripadne namietat hned na mieste a dat do zapisu.

    Myslim si, ze sused iba vyuziva situaciu a strasi, zanuchal moznost obohatit sa. ked zisti,kolko bude musiet zaplatit za zameranie pozemkov a potom este dost dlho behat po sudoch, tak si urcite rozmysli, ze nejake 2 cm mu za tie nervy nestoja a sklapne
    Naposledy upravil arizona : 21.06.13 at 21:42
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabriel10i2 máme šikmu strechu tak môže byť máme kupca a predaj nam ponáhla ale prečo by mal on zadarmo dostať 500euro len za to že ripe a ohana sa nepodloženými dohadmi? to by sme mu len dali za pravdu a to moc nechcem lebo papierovo máme preukázatelné že my sme v práve pr
    epáč ice dive ale toto neakceptujem ale dakujem za odpoved
    arizona ja som ti nekde nepisala,aby si niekomu platila 500 evri !!!
    Komenty davaj k prispevku,na ktory odpovedas,lebo tu bude neprehladny gulas .-)
    buchač Nedaj mu za pravdu ....DAJ MU NA HUBU ....

    Taká dobrá žaloba na súd za neoprávnené obohatenie ( vydieranie ) by tiež svoje spravila ...
    Lenže Ty nemáš čas ,predaj súri .
    Nuž mu pošli len taký dopis v tom zmysle , kde ho vyzývaš od upustenia toho konania , inak postúpiš vec na súd ...
    Gabriel10i2 Ospravedlnujem sa Arizona je to tu premna nové tak trochu sa musím zorientovat
    Gabriel10i2 ahoj áno bol aj sa s nimi čo merajú rozprával teda s ludmi s geodézie
    Gabriel10i2 no bol ale on im vtedy len povedal že udajne tie dva cm sme mu zobrali z jeho pozem a oni ho nebrali vážne tak asi toho trocha nastvalo
    arizona ani sa im nedivim, ze ho nebrali vazne, ved to je na smiech.Ako by zuzitkoval tie 2 cm?
    Gabriel10i2 pre : arizona :

    prosím ta mohla by si mi napisat kde by bol zákon o šikmej streche ? teda ze kde by som ho mohol najist ten zakon?diki moc za odpoved a P.S odpovedať na moju otazku ktorá je dolu možete všetci budem rad diki moc
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Spoľahlivo vám odradí kupcov a zníži cenu. Ja by som dom s takým susedom nekupovala.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona mas pravdu ani ja, ale na druhej strane by som susedovi pohrozila, ze dom predam nejakym ciganom,ak bude robit prieky :-D
    Gabriel10i2 To už tatino spravil lebo sused vrtal a tatinovi rupli nervi tak povedal že to preda ciganom ale top len tak no on to zobral vazne no potom sa mu visvetlovalo že to len tak povedal tatino no on zaťatý
    buchač Predáva sa dom a nie sused .
    Ale ako predajca by som sa určite takým s takým debom určite nepochválil ...
    Gabriel10i2 Ako kupci vedia čo majú od nášho susedka čakať lebo dom predtým predávala realitka a ked sme to mi kúpili od inej realitky tak táto realitka to potom stiahla no potom som zavolal tejto realitke a predaj sa obnovil a ludia čo to chcú tak už vedia čo a ako tak v tom je to super
    Gabriel10i2 P.s. neviem či som príspevky napísal k jednotlivým komentárom ak nie tak sa ospravedlnujem
    Gabriel10i2 Ešte som zabudol dopisať že naša susedovi vicnieva a aj to mu vadi aj preto namietal tak neviem ci kôli tej ríne to niekto bude brať do úvahy?
    Gabriel10i2 Ta rýna vyčnieva 12cm že on si to zmeral
    Gabriel10i2 Takto ešte sformulujem otázku: može sused odnás žiadať 500eurza to že nám dovolil dať dva cm polystirenu na zateplenie a že vraj rimsa na strehe presahuje 12cm knemu
    Gabriel10i2 Ahoj je medzi vami právnik? chcel som vetu sformulovať nasledovne
    obrý deň ešte som sa takto chcel opýtať a doplniť
    môže sused od nás žiadať 500eur za to že nám dovolil dať dva cm polystyrénu na zateplenie a že vraj rímsa na strehe presahuje 12cm knemu máme terz vypracovaný nový geodetický plán a podla toho nič nepresahujeme,sme na svojom pozemku a on to chce napadnúť . My sme teraz žiadali úrad o dodatočné stavebné a kolaudačné povolenie,lebo dom chceme predať a tieto papiere boli potrebné pre vybavenie úveru budúcim majiteľom a teraz kôli susedovi nemôžme predaj uskutočniť.
      zbaliť

    čo robiť ked máme suseda ktorý robí problémy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.