Zavrieť

Porady

Repro sustava s tv cez dvd

Zdravim chcel by som poprosit o pomoc so zapojenim domaceho kina 5.1.
Mam starsiu TV su tam 3 chinch vystupy a 2 scart potom mam magio box kde su tak isto 3 chinch vystupy plus scart a HDMI a dalsie prvky su DVDcko a aktivny subofer na obidvoch je 6 chinch na 5.1 sustavu plus dvd ma aj scart aj HDMI. neviem ci z toho niekto vyjde ale chcel by som to nejak prepojit aby islo 5.1 cize na vsetky chinche aj ked ide telka z magia a aj ked zapneme dvd neviete mi niekto prosiiiim poradit ci sa to da a ako? popripade prilozim fotky. dakujem

Konkretne typ TV: Orava model TVP- 720 (11AK37)
Magio box: Motorola model VIP 2262E
DVD prehravač: Orava DVD 601
Domace kino: Denver DSS 200
Naposledy upravil Bc Patrik Toth Ltt : 22.06.13 at 14:15
erik555 ved preco nepisete modely tej elektroniky, aby si tu kazdy mohol pozriet na nete ich parametre a vsetky vstupy a vystupy?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    1. To TV (Orava 720) nema aj audio vystup AUDIO OUT, nie IN (mohol by tam byt 2x cinch)? neviem najst na nete manual, alebo fotky z tych konektorov. Alebo odfot...
    2. to kino ma audio vstupy 2x cinch a potom 5.1 cinch.
    Cize jediny skutocny priestorovy zvuk budes mat iba z DVD prehravaca, ktory ma aj audio vystup 5.1cinch.
    Kebyze to TV ma aj audio vystup 2x cinch, tak to tiez prepojis s domacim kinom...takto pri pozerani magia by si namiesto repro v TV mohol pocuvat zvuk na domacom kine, kde by si zvolil ten stereo vstup, pricom si vyberies este surround, a takto budes mat stereo zvuk rozkodovany do vsetkych reprakov, aj ked to uz nie je skutocny priestorovy zvuk.
    Takze: z STB do TV kablom SCART, taktiez z DVD do TV Scart + este z DVD do domaceho kina 6x cinch pre priestorovy zvuk. Pri pozerani DVD si na domacom kine vyberies vstup 5.1, na TV ten zvuk vypnes.
    Naposledy upravil erik555 : 23.06.13 at 10:42

    Repro sustava s tv cez dvd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.