Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Aj ten biely včelí vosk, čo používam je už "upravený". Všetko čo nemá charakteristický pach je nejako umelo upravované. Záleží, čo je od toho očakávané, aké vlastnosti. Ja tiež niekedy použijem rafinované všeličo, lebo pachy mi vadia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zlty vosk mne voni....mne od vciel voni vsetko.......lebo niekomu to smrdi...
Kukuc....ja dam bud mandlovy alebo hroznovy....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vanilkovy struk isto nie v olivovom.....aj ked mi ako olej voni...ani harmancek nie ja v oliv.ale je to indi-vindy....kazdemu voni nieco ine
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

No ja mám "pachový" problém zo všeličím Minule som kúpila bio slnečnicový za studena lisovaný olej, no fuuuuj, mne to smrdí ako dáka chemikália, som sa zľakla, že je pokazený a potom mi povedali, že to tak má byť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V tom som macerovala vilcacoru...tiez mi smrdel uz by som ho nekupila....inak nemam problem s pachmi ked rozmyslam...vacsinou mi vsetko voni....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

macerovala vilcacoru ? no toto mi ešte nenapadlo, a do čoho si to použila ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Proti rastu chlpom na ksichte.....povodne...pre znamu...teraz pre seba ...nohy si tym natieram...chlpy nerastu...alebo pomaly
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Vyskúšam. Vilcacoru mám niekde a ako čaj mi nechutí. Napíš mi ako si to macerovala prosím, množstvo, čas, miesto .

inak toto vlákno nejako blbne odkaz, stále ma to hádže na nejakú 51 stranu a nejde mi z mobilu sa sem dostať, sakra.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Normalna maceracia....v tomto pripade na slnku....
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

lujza.j
Normalna maceracia....v tomto pripade na slnku....
Napíš prosím, aké množstvo kôry sa maceruje napr. v 1 dl oleja a ako dlho
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Napr.tu..... http://www.dkanet.cz/fytokonsult/Enc...3/page0010.htm
Nemam presny recept.....ja macerujem dlhsie-na slnku.....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tak pazušken urobeny....myslela som.ze.ked dam.panensky vceli vosk...ze to bude bledsie...trt makovy.....mam pocit,ze v vcelich plastoch bol propolis....farba hnusna...ale co uz....
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Ďakujem
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

už mi ani nechodí notifikácia sakra.... no tak som medzitým tiež hľadala o tej vilcacore a ono to je fakt, že používané na tie chĺpky, takže cez víkend naložím do oleja a potom skúsim zapracovať do "pazuškenu" ako si to pekne nazvala
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Na pazuški....pouzivam po holeni krem kde je velky podiel olejoveho maceratu...nefunguje...lebo chlpy iba holim...ale nohy vydrzia dlho tie su depilovane....su miesta kde mi chply nerastu....
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

jáj, do kelu, som si teraz uvedomila, že áno, pod pazuchou holím, nešklbem, tak ništ. Použijem na nohy.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Ďalšia otázka do pléna, niečo pre psíka na ekzém ? Má ekzém z protiklieštového obojka, takže obojok išiel dolu, ale stále sa škriabe a srsť vypadaná a červená, takže teraz proti kliešťom dávam rozmarínový EO, takže psíček voní ako mydielko
Len na ten ekzém by som potrebovala niečo, čo nie je mastné, lebo to sme už niekedy skúšali a nerobilo to dobrotu, lebo sa to zaparilo pod krémom, niečo takého skôr vysušujúceho by som prijala, keby ste vedel niekto a zároveň hojace. Doma mám nechtíkový kvet, ako sa to dá vylúhovať nie do oleja, ale do vody ? Mám lekárenskú destilku do kozmetiky. Do liehu by bola asi blbosť, by to štípalo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Skus detsky puder....alebo nimbovy puder...teda ja by som....alebo zamiesaj detsky s nimbovym pudrom....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Obklad mu.mozes urobit...nejaky bylinny...zalej caj a mas....alebo povaris nechtik v oleji....ale to budes mat mastne...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

no, to ee, nimbový je toxic pre psov aj mačky (psíček sa otiera o mačky a naopak ) No pozriem nejaký detský púder, čo to obsahuje vlastne, v drogérii ani v lekárni som nebola ani nepamätám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať