Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE=
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....[/QUOTE]
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE="kopretinka"]

z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....[/QUOTE
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE="lujza.j"]
kopretinka

z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....[/QUOTE
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov
počkaj,ty chceš robiť aj také aj také??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE="kopretinka"]
lujza.j
kopretinka

z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....[/QUOTE
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov
počkaj,ty chceš robiť aj také aj také??
no chcela som skúsiť
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nerob to naraz,sústreď sa na jeden spôsob a potom vyskúšaj druhý.Formičky máš? Na glycerínové mydlá sú najlepšie silikónové.Pri glycerínových je výhoda,že môžeš si hmotu po troškách roztápať,a keď sa nevydarí alebo nebude páčiť,tak znova roztopíš a prerobíš.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslela som, že sa dajú krájať.....mám jeden akože srnčí chrbát.....taký hranatý...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
myslela som, že sa dajú krájať.....mám jeden akože srnčí chrbát.....taký hranatý...
glycerínové nie.........
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

hm,tak ja som nevidela,ani na nete.....a videí mám napozeraných teda dosť
ja som použila kelímky od tvarohu a nejakého jogurtu alebo čo to bolo,ale tam je riziko,že to pukne a vytečie to.ja som to mala v studenej vode tie kelímky a tak som nalievala tú hmotu. A jednu formu som si kúpila,ale je na figu,nedrží dobre tvar a je moc veľká.
Tuto chodím očumovať
http://www.youtube.com/user/soapqueentv
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

mydlo nezačni používať hneď,musí aspoň 2týždne postáť,inak by sa veľmi rýchlo vymydlilo.Treba ho dať do sieťky alebo mydelničky s dierkami,aby voda mohla odtekať,inak sa rozpustí.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
v nejakej fáze tuhnutia....asi, či máš niečo iné na mysli ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v Prahe v predajni manufaktúry ...mydlo odliate v bábovkovej forme...odrezali koľko, kto chcel.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka Pozri príspevok
veď buď konkrétny,myslím,že to nebude považované za reklamu
www.formerco.cz ale stránku majú takú divnú, treba otvoriť katalóg /kde nevidím ceny/ a vyotvárať všetky podstránky...

Ale cez google je to presne toto, ešte k tomu za polovicu, ale neľutujem že som ho kúpil aj drahšie a hlavne ihneď http://www.prirodni-lekar.cz/konopne-mydlo.html

Pozeral som včera iné stránky tak stálo okolo 40 - 45 Czk, ale zdá sa mi dobré...
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

mydlá čo spomína lujza.j sú fajnové, ja ich mám tiež, okrem umývania aj prádlo v skrini navoňajú... tiež preferujem tuhé mydlá ... v BN dostať normálne kúpiť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
mydlo nezačni používať hneď,musí aspoň 2týždne postáť,inak by sa veľmi rýchlo vymydlilo.Treba ho dať do sieťky alebo mydelničky s dierkami,aby voda mohla odtekať,inak sa rozpustí.
viem, že musí postáť.....mydelničky mám keramické škoda, že som si vyrobila len dve....
ostatné som si kúpila v manuf. ešte pojdem dokúpiť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
kozm.sa zatial nechystám robiť aj ked človek nikdy nevie.....kokosový tuk mi príde ako tuhý kokosový olej....neviem možno sa mýlim aspoň čo som kukla na nete....že či nebude moc riedka tá masť, ale určite by som tu skúsila.......daj potom vedieť....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
http://delikor.meu.zoznam.sk/products/kokosovy-tuk/
...aj na kozm. účely....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať