Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
3 eurá/ks ale má 100g možno ruských, s obalom presne 60,2 gramu s presnosťou na desatinu gramu...
to je asi vážené tesne po nakrájaní,potom mydlo musí pár týždňov stáť a dozrievať,a samozrejme vyparuje sa z neho voda,tým získava tvrdosť,čím tvrdšie,tým dlhšie vydrží,tzn. že sa ti nerozpustí.Ale až taký úbytok? Malo by sa podľa mňa vážiť až po dozretí.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Nandrolon
3 eurá/ks ale má 100g možno ruských, s obalom presne 60,2 gramu s presnosťou na desatinu gramu...
... 3€ za 60 gr - to nie je ani tak lacné - ale zasa si dostal k tomu pekný obrázok.
Ja som vyskúšal link od Lujzy http://www.vyroba-mydla.sk/olivove-m...a-vahu-x2s0152 - a objednal som. 100 gr (+-1%) vyjde na 2,24 - a za 3 dni tu bol balík... plus grátis k objednávke 1 glycerínové mydlo (poštovné o 1/3 lacnejšie) - zatiaľ vyskúšané glycerínové a konopné, spokojnosť.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

3 eura za 60g sa mi tiež zdá drahé, preto som kúpil iba 1 na skúšku.
Má ale niečo do seba, obsahuje nejaký koreň tak tak čudne vonia, ináč ako ostatné mydlá....
Na ten link kuknem, hlavne aj na poštovné, ak nebude závratné, zo 5-6 mydiel by som asi zobral...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kakao som kupila včera, silice mi prišli z tej tvojej stránky...santal,škorica,levandula,pomaranc,citr on,mäta,...z levandule a santalu som sklamaná.....mám doma ampulku čo mi decko kupilo na Hvare, pred x rokmi....vôňa úžasná...toto taká chémia...uvidím.....
no jako?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mnoho veci objednavam od nich, naposledy mydla z kozieho mieka- super, nemala som konecne ziadnu "svrbiacu" reakciu.
http://www.babickinazahrada.sk/babic...=2&slovo=mydlo
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

NaOH zásada, kozie mlieko má obsahovať kyseliny ktoré blahodárne pôsobia ... (kyselinu neutralizujeme zásadou a naopak) takže v tom mydle nemôže byť ani molekula kyseliny keďže zásady je tam prebytok.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kakao som kupila včera, silice mi prišli z tej tvojej stránky...santal,škorica,levandula,pomaranc,citr on,mäta,...z levandule a santalu som sklamaná.....mám doma ampulku čo mi decko kupilo na Hvare, pred x rokmi....vôňa úžasná...toto taká chémia...uvidím.....
no jako?
zatial nijako...každý deň po robote niečo a večer sa mi do toho nechcelo...a sa ti priznáme nejako sa toho bojím, ale dnes zajtra...dúfam,
....verím tomu, že ked jednu várku urobím tak to pôjde akože už samo
ty si robila niečo nové?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

idem teraz sa hrajkať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
NaOH zásada, kozie mlieko má obsahovať kyseliny ktoré blahodárne pôsobia ... (kyselinu neutralizujeme zásadou a naopak) takže v tom mydle nemôže byť ani molekula kyseliny keďže zásady je tam prebytok.
kozie mlieko sa pridáva sušené už po reakcii,ale ak by sa použilo čerstvé,tak si myslím,že to bude niečo podobné ako s jogurtom: "Čo sa deje s jogurtom v mydle? Okrem koagulácie bielkovín v jogurte obsiahnutých dôjde k chemickej reakcii medzi kyselinou mliečnou ( jedna z hlavných zložiek jogurtu) a NaOH - za vzniku mliečnanu sodného. Mliečnan sodný je bezpečná zložka používaná v potravinách napríklad pre zvýraznenie chuti, ale čo zaujíma nás je jeho účinok na pokožku - je to vraj jedna z najlepších hydratačných zložiek používaných v kozmetike"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

teplotu roztoku meriaš?ja nemám teplomer...problém?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
teplotu roztoku meriaš?ja nemám teplomer...problém?
meriam......tak nechaj vychladnúť na izbovú teplotu,daj niekde von na okno alebo na balkón,ale aby sa k tomu nikto nedostal,ani žiadne zviera.Alebo daj do nádoby so studenou vodou,môžeš pridať aj kusy ľadu.Len pozor,ak to máš v skle,aby to neprasklo,alebo daj do plastovej nádoby.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj tu mydielka keby niekto....
http://www.pekny-domov.eu/kategorie/...dla/?zacatek=0
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
ricínový v lekárni a iný som zatiaľ nekupovala.Lenže som zistila,čo sa skrýva za výrobou palmového oleja doteraz som ho nepoužívala,iba som vedela,že existuje.....pestovatelia paliem klčujú dažďový prales a vysádzajú tam palmy,ničia tak populáciu orangutánov,ktorí tam žijú,keby len to,oni ich surovo zabíjajú.
http://zivot.azet.sk/clanok/10487/ko...ajomstiev.html
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodn...mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
aj aj...teraz som robila glycerínové...pomóc...tuhne ako besné ešte v hrnci...aj z olejov
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
aj aj...teraz som robila glycerínové...pomóc...tuhne ako besné ešte v hrnci...aj z olejov
glycerínové stuhne rýchlo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

220870
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodn...mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
otrasné ceny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať