Zavrieť

Porady

čo ma bude stáť výstavba tesca alebo iného hypermarketu

Dobrý deň

Robím si taký prieskum v čom je lepšie podnikať či v potravinách alebo supermarkete prisiel som na to že také tesco je podľa mňa lepšie pretože ľudia uprednostňuju väčšinou nízku cenu a čo najväčší výber..

a tak by som chcel vedieť akú sumu by ma stálo také vybudovanie menšieho tesca + tovar moja predstava je vyšše miliona eur
KEJKA to akože naozaj? si robiš srandu? mať také financie, užívam si a zakladám nadácie..............
alebo za chvíľu dáš otázku ako nájsť investora?
Almir Tesco má tzv. tesco express je určné do väčších obcí alebo centrálnych vo vhodnom napojení na hlavné cesty a ďaľšie obce. Hlavné ťahy na mestá prípadne cestovné uzly atd. Čiže ak postavíš budovu ktorá bude splňať aspoň tieto kritétiá , staneš sa investorom a zároveň aj správcom budovy . Ako dlho to všetko bude fungovať je len na tebe a tescu ako sa dohodnete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Citácia :
    akú sumu by ma stálo také vybudovanie menšieho tesca + tovar moja predstava je vyšše miliona eur

    Odpoveď :
    Máš pravdu ...je to určite vyššia suma , ako ten milión eur ...
    Ide len o to , o koľko vyššia ...

    P.S.:
    Svojho času bola jedna relácia na STV - Snívajte s nami .
    Teraz beží jej obdoba na Tv Narkóza - Modré z neba ...
    lujza.j Takychto ludi mi je normalne luto.... ale co uz su tu...miesto prieskumu by bolo dobre navstivit odbornika..... :-P
    buchač Lui ....odborníkov je mnoho ...
    Aj ja sa môžem považovať v určitej špecializácii za toho pravého ...
    Nešpecifikovala si presne , nuž to spravím ja ...

    Toho odborníka , čo máš máš mysli , nazývajú psychiater ...
    Zavrieť takých rojkov na patričné oddelenie a nasaiť fest silné oblbováky by sa patrilo ...

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Drahy priatelu, neviem ci toto je to spravne forum na taketo otazky. Co tak skusit nejaku business consulting firmu? Apropos. Ked chces vybudovat take mensie Tesco, tak sa podla mna musis spytat Mr. Tesca ci Ti to dovoli :-). Obavam sa vsak ze vsetky TESCA-a su vlastnene TESCOM a pracuju v nich len zamestnanci TESCA-a. Ak si mal na mysli nieco podobne ako TESCO, tak by si sa mal zamysliet, ci mozes takym gigantom ako TESCO konkurovat. Ale myslim, ze uz aj iny hraci pohoreli (napr AHOLD, ci Carrefour). Jedine ze by si urobiul nieco vynimocne, naco by ludia pocuvali. Napr siet obchodov, kde by boli len a len potraviny od lokalnych vyrobcov. Ale kedze na SLovensku ludia povacsine "vylucuju nadbytocny vzduch z criev" na kvalitu tak aj toto by bol pravdepodobne risk.
    lujza.j No toto snad vie... alebo ze by az teraz...... ked si mu to takto pekne......
    taiko :-) clovek nikdy nevie, co ten druhy vie. A boli tu na porade uz vselijaki betari......

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Výstavba jedného marketu o rozlohe cca 1500 m2 predajnej plochy ťa vyjde zhruba na 2 -2,5 mil€ aj so zariadením - t.j. menšie tesco, lidl, jednota a podobne.
    Otázka znie, ako si chceš zabezpečiť lacné ceny, pokiaľ tovar neodoberáš fakt vo veľkom množstve a nemáš sieť predajní a zo sebou zástup obchodníkov, ktorí ti budú ceny zjednávať a diktovať si podmienky...
    Loklne obchodíky postupne ale isto krachujú a ostávajú tu už len nadnárodné koncerny, ktoré viacmenej zdierajú dodávateľov.
    P.S. Predpokladám, že keď sa pýtaš takéto otázky na porade, tak si dobrý srandista
    marjankaj Srandista to je jedna z možností.
    Ďalšiu naznačil Buchy.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Aj keby si mal hneď 10 mil.eur, tak do tohto biznisu ťa NEPUSTIA.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bujonix kvôli čomu ?
    lujza.j Na čom fičis.....uz nepi.....
    buchač Indy , prosím Ťa , nerieš ....

    Keď má jeden plno veľa love , tak je to o niečom inom ...
    Ak máš dobrú lokalitu , tak postavíš a funguješ ...
    Iné je to potom už o tej konkurencii , či to ten jeden jednoducho zvládne ...tým nadnárodným konkurovať .
    Ale dá sa všetko ...len sú potrebné na takéto podnikanie fakt ťažké love , na to rozbehnutie a udržanie sa na trhu ..
    marjankaj Keby tie love mal, tak sa tu nebude pýtať.
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Ak si z osady, tak tam problém nevidím, plechov je dosť na tesco, ale bujo nix z osady ani hypermarket nebude

    čo ma bude stáť výstavba tesca alebo iného hypermarketu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.